Ambient Light c4

adigacic

New member
Pozdrav ekipa !!!
Novi sam na ovom forumu, iz Tuzle (BiH) sam, posjedujem citroen c4 2005 godiste 1.6 hdi
Eh ovako, vec neko vrijeme listam po forumu trazim teme koje bi me mogle zanimat i na svasta sam naletio, al nikako da naletim na nesto radi cega sam uso. ( mozda sam i fulo )
prije par mjeseci narucio sam preko aliexpresa ( ambient light ) US $0.98 51% OFF|EL Wire Car Interior Atmosphere Ambient Light Tube LED Strip Flexible Neon Lamp Glow String Light For Car Decoration Car Styling|Signal Lamp| - AliExpress poskido sam plastike oko mjenjaca i sve fino upakovo ispod na upaljac. Medjutim, htio bih da ugradim to isto osvjetljenje i u vratima, skido sam panel od podizaca stakala .... i samo zatvorio .. jer pojma nemam gdje imam napon, a nemam ni neke instrumente da to provjerim .. interesuje me da li je neko od vas to radio, odakle mogu uzet + / -, i koji mi treba izlazni napon za te ledove, jer mislim da bi one trebale radit na 5v ..

Slike citre 😍😁

136696586_3407000426034748_3795985670649693433_n.jpg
93872767_2353005414802514_2580950748447637504_n.jpg
 

Milosh

Test
Pozdrav, dobrodošao.

Možda će neki odgovoriti detaljnije, ali generalno malu struju za tako te ledice možeš uvijek uzeti sa samog konektora prekidača prozora. Svi prekidači imaju pozadinsko osvjetljenje koje radi kad su upaljena svjetla i/ili kad je napolju mrak.
 

No1

New member
adigacic adigacic

Vodi računa da na nekim modelima ugradnja neodgovarajućih sijalica zna da dovede do greške na Board computer-u. Banalan primjer staviš led sijalice za tablice umjesto fabričkih i javi se greška
 

sir.Oliver

Well-known member
mislim da nigdje u vozilu nemaš stabilnih 5V . najbolje bi bilo napraviti posebno napajanje za te LED - ice .... nije ništa komplikovano . treba ti stabilizator napona (7805 dovoljne snage , recimo 1.5A ) i jedan kondenzator od 470 - 1000 mikro farada / 25V ... i to je cijela filozofija .... minus pol uzmeš bilo gdje sa šasije a plus dovedeš sa stabilizatora .... napajanje stabilizatora uzmeš sa prekidača za svetla ... ( najbolje je od pozicije )
 
Na vrh