ALU FELGE

nsmajic

New member
Pozdrav svima,

Nedavno sam kupio originalne Alu felge (17") za C5 na koje sam namontirao ljetne gume. Trenutno su na autu čelične felge 16". Danas sam uhvatio malo slobodnog vremena pa sam zamjenio jednu felgu da vidim da li vijci odgovaraju. Dužina navoja koja izlazi iz čelične felge je oko 22mm a iz Alu oko 16mm (imao sam samo obični metar pa nisam mogao baš precizno da izmjerim u mm). Da li mogu koristiti ove vijke ? Da li ima neka minimalna dužina navoja koja mora izlaziti iz felge ?

Pozdrav.
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
A to... pa ako je felga orginal i vijak bi trebao odgovarati! Ja kad sam prvi put stavljao celicnu /rezervna/ mislio sam da imam lufta al vijak ima konus za celicnu koji ju stegne, posto je alu deblja, jel... pa viri nesto navoja kao da je vijak dug...

Bar je kod mene takav slucaj...

Al isto provjeri kod nekog vulkica :)
 

nsmajic

New member
Pa da, to, na čeličnoj viri više navoja nego na Alu. Felga se može stegnuti, samo nisam siguran treba li tako da na Alu felgi viri manje navoja nego na čeličnoj. Alu felge jesu originalne.

Provjerit ću naravno,hvala na odgovoru.
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Doduse 16mm mi ne uljeva povjerenje... Na c3 imam celicne i alu a jednake duzine vijak, isto tako naknadno uzeo alu! Al nisu otpale 11godina :D bas cu premjerit na proljece
 

Cutac

Prèkaroš
Pazi, ako imaš vijak sa konusom, provjeri dosjed na felgi. Ako nije konus, trebaju ti vijci sa plosnatim dosjedom.
Tako je meni na oba Citroena, čelične felge konus, alu felge plosnati.

Dok Fiat recimo i za čelične i za alu ima konus(tvorničke alu).
 

nsmajic

New member
Pazi, ako imaš vijak sa konusom, provjeri dosjed na felgi. Ako nije konus, trebaju ti vijci sa plosnatim dosjedom.
Tako je meni na oba Citroena, čelične felge konus, alu felge plosnati.

Dok Fiat recimo i za čelične i za alu ima konus(tvorničke alu).
Vijci su konusni, i to neki sa pomičnim konusom kao na slici :



A sada sam provjerio i na Alu felgi, konusni je dosjed, ja bih rekao.
 

mladenbl

New member
Daj sliku alu felgi koje si kupio, pa namontirao ljetnje gume? :)
Sto se tice samog vijka, ovakvi vijci su kod mene na zimskom setup-u, naravno upitanju su originalne Citroenove felge od 17 inca :)
 

mladenbl

New member
Imamo iste felge, samo za razlicite uslove :)
Nista ne brini, ti vijci ce bez problema da drze :)
Samo jos nesto, nabavi ukrasne cepove za vijke, ljepse ce izgledati :)
 
Na vrh