Alternativa za C5 Break

track

Active member
Pozdrav svima.

C5 se prestao proizvoditi. Mene zanima koji model od ovih koji se proizvode je alternativa modelu C5 Break? Uzeti u obzir robusnost, kolicinu mijesta na prednjem i zadnjem sjedistu, uzeti u obzir i velicinu prtljaznika. C5 Aircross to sigurno nije pa me zanima koji model je najblize tome.
 

Doomsday

U prolazu...
Ako ćemo pričat unutar PSA grupe...

Citroen zaboravi, osim možda Grand C4 Spacetourer, ali nije to to...

Nego...




...INSIGNIA TOURER...!!!



:D

Ako ćeš samo za cestu, onda Sports Tourer, a ako ćeš i malo van ceste, Country Tourer, povišeniji, robusniji, i naravno poprilično skuplji...

Nažalost, nema više da u jednom sa hidraulikom dobiješ oba...

ILIIIIII...

Novi 508 SW... Sad, mislim da bi po dimenzijama čak bio malo manji od Insignije, ali pitanje je koji od njih STVARNO ima više mjesta, za vozača, putnike i prtljagu...

Još ostaje pitanje opreme, motorizacije i najbitnije, osobnog ukusa...

Valjda...

:D
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Koja je najbliza alternativa?
Ako nećeš Pug 508 SW, onda je najbliži "Citroen" Insignia. :)

Offtopic: U toj klasi, nakon što je C5 ugašen, moj osobni favorit je Mazda 6. Daleko, daleko, daleko iza Mazde 6 sam gledao Mondea. U početku mi je taj wannabe Aston Martin izgled bio fora, ali je s vremenom postao izlizan i nemaštovit. Unutra mi je ružan, dosadan i nemaštovit interijer, a kvalitetom plastike me podsjeća na Astru iz 2007, a u vozačkom smislu mi je sigurno dva koraka unazad prema prethodniku. Vjerojatno za koju godinu ga i miču iz proizvodnje (što su ovim zadnjim redizajnom samo potvrdili)

S Mazdom 6 je slučaj obratan. Izvana izgleda odlično, unutra je isto dizajnom i kvalitetom na razini klase. Mehanički pouzdan. Nema više taj istočnjački izgled. Meni je više "vozačkija" i kvalitetniji od prethodnika. 3u1 - obiteljski, sportski i službeni (company car).

Passat. Za te novce imaš sve što ti treba, ali je pomalo dosadan. On je kao odijelo. Ili ti stoji ili ne. :)

Ono što namjeravam probati je Arteon. Možda mi makne Mazdu 6 s prvog mjesta. :) Iako nisu baš u istoj klasi. ;)
 

Doomsday

U prolazu...
@track - OK, možda kraći gepek, ali nebi reka manji... Možda... Hmmm...

Ali, ako si privržen francuskoj udobnosti, baci oko i na Renault TALISMAN Grandtour...

To bi mogla bit OK opcija...

Valjda...

:D
 

track

Active member
@track - OK, možda kraći gepek, ali nebi reka manji... Možda... Hmmm...

Ali, ako si privržen francuskoj udobnosti, baci oko i na Renault TALISMAN Grandtour...

To bi mogla bit OK opcija...
U pravu si sto se gepeka tice, moram priznat. :) Danas sam bio u salonu i ima gepeka komad dobar.
Talisman je zanimljiva opcija, je li pouzdan dovoljno?

Možda mi makne Mazdu 6 s prvog mjesta.
Ima li Volvo ista za ponudit?
 

track

Active member
Možda nije tebi i meni, ali službenom Citroenu svakako je
Pa da al "paket" koji nudi C5 Break i "paket" koji nudi C5 Aircross su dosta razliciti po meni.

Danas sam sjedio u salonu u C4 Picasso, svida mi se auto i prilicno prostrano djeluje. Daje mi dojam kao da sjedim u sobi a ne u autu. :D
Ono sto bi uvelike popravilo dojam C4 Picassa bi bila puno kvalitetnija sjedala.
 
Posljednje uređivanje:

markan1000

Well-known member
S tim da na zadnjem sjedalu nitko preko 185 ne može sjediti jer mu glava lupa u krov. Meni osobno smiješno za auto takvih dimenzija. Također, meni s malo manje od dva metra užasno malo prostora za noge s desne strane volana. Također, jedini dizel u ponudi je 1,6 (ranije 1,7). Uglavnom, Hyundai ima auta s kojima je pogodio, ali ovaj je totalni promašaj. Vidi se i po tome koliko ih ima na cesti.
 

charllie

Active member
Meni se cin ida sam negdi procital da se I40 karavan vise ne proizvodi:confused:,slabo se prodaje.Mene isto jeebe to pitanje:mad:,naime treba mi hidraulicar i karavan za vinograd i sumu.
Nevidim alternativu,mozda Subaru ima nekaj v programu da mi nije prenisko ili bu pala odluka na Ladu Nivu s cetvora vrata.
Ovdi u Austriji imaju i model s cetvora vrata u ponudi, jos ak je gepek dosta veliki za mojega cucka i alata kaj trebam onda bog te Veseli,sve pet.:whistling:
 
Na vrh