Akumulatori

nero81

Active member
Donator foruma
Citam da za s&s suatave trsbaju specijalni akumulatori.
Navodno taj ss se moze iskljucit u opcijama ali ga treba iskljucit nakon svakog pokretanja auta, medjutim meni konstantno
stoji na off. To mi i pase ali me zanima da nije to zbog aku? Ne znam kakav aku imam ali imam feeling da ce ga trebat mijenjat uskoro. Sta npr ako stavim obican aku koji nije za ss? Hoce li biti problema za auto ili samo ss sustav nece radit? Sta je i bolje
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
S&s ne radi kad je akumulator slab. Licno bih uzeo akumulator koji je predvidjen za moj auto, pa kakav god da je. Nema tu neke nauke, odes u prodavnicu, kazes model, mozda i broj šasije, uzmes najjeftiniji i to je to.
 

Milosh

Test
Trebaš uzeti aku koji je predviđen za SS. Što se tiče stanja trenutnog, trebaš uraditi dvije stvari. Ujutro prije paljenja unimerom izmjeriš napon akumulatora, ako je 12.4 ili više, ok je. Možda može proći i sa manjim, zavisno od ove druge stavke. Drugo, odeš do autoelektričara da ti izmjeri startnu struju (to je 1 min posla).
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Za motore sa S&S sustavom trebaš AGM bateriju. Skuplje su, upravo zbog češćeg startanja motora.
To što ti sad ne radi S&S je vjerojatno zato što je napon baterije pao ispod 84%. Ona će uredno paliti auto, ali S&S je privremeno nedostupan. Kad se baterija napuni iznad toga, proradit će i S&S…
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Možda je i oživiš, ali dosta je slabo tih 12,05V.
Ako imaš punjač, napuni je preko noći pa ujutro izmjeri napon.
Ili čak kroz 24h (ako 1 dan ne voziš), tj. koliko god treba sve dok smart punjač na završi proces punjenja...
 

Memphis

Active member
Citam da za s&s suatave trsbaju specijalni akumulatori.
Navodno taj ss se moze iskljucit u opcijama ali ga treba iskljucit nakon svakog pokretanja auta, medjutim meni konstantno
stoji na off. To mi i pase ali me zanima da nije to zbog aku? Ne znam kakav aku imam ali imam feeling da ce ga trebat mijenjat uskoro. Sta npr ako stavim obican aku koji nije za ss? Hoce li biti problema za auto ili samo ss sustav nece radit? Sta je i bolje
Trebaš AGM ili EFB akumulator. Nije samo radi SS nego i zbog drugačijeg načina punjenja akumulatora od strane alternatora.
 
Na vrh