Aftermarket player .

imation

New member
Poz svima ima li neko semu za spajanje aftermarket playera u Citroen C3 ? U prilogu slike sa oznacenim bojama .



1. Narandzasta
2. Zeleno-zuta
3. Zelena deblja
4. Zelena tanja
5. Crvena tanja
6. Svijetlo smedja
7. Smedja
8. Crvena deblja

Slika 2 - dzek od playera :



Crvena
Crna
Žuta
Plava

Šema sa player-a :


multiple image
 

tomica0308

Well-known member
hm, jel ti tamo desno jos jedan konektor od radia? mislim da su zvucnici ak se nevaram.
crvena ti je plus +, crna ti je minus - , žuta ti je memorija.
A zvucnici su vecinom bijela bijela, zelena zelena i tako u paru.
Najbolje ak imas onaj isptivac na zicu sto zakacis na masu i onda probas na kojoj zici ima uvijek struje je memorija, na kojoj ima struje kad das kontakt je +.
 
Posljednje uređivanje:

imation

New member
Jeste , ima drugi dzek pored (bijeli) i tu je 8 zica za 4 zvucnika .

Problem mi je ovih drugih 8 , sto nzm od cega su i gdje koju da spajam .
 

imation

New member
Ima li negdje sema/objasnjenje gdje povezati tih 8 , s obzirom da ne dzeku od playera izuzev zvucnika imaju jos 4 zice (crvena , zuta , crna i plava) ?
 

tomica0308

Well-known member
Mozda neko iskopa za sta je koja zica. Al ja bi spojio crvenu zutu i crnu da radio upali i probao zvucnike. Ak ce sve radit izoliraj ili preko luster klema spoji i to je to. A sad kad ce sat ici napred za 1h morat ces stavit orginalni radio da narihtas, ak opce ide tako kod c3, koji radio je unutra?
 

tomica0308

Well-known member
Vidim da zelene zice nisu oguljene. Probaj ti spojit glavne zice crvena + , crna - i zuta memorija dal ce upalit. Ko zna sta je kemijo ovaj..
 

imation

New member
Pokusao ovako : crvenu i zutu sa playera nakacio zajedno na debelu crvenu (kad dam kontakt pokaze 12,6V) i crnu sa playera na zeleno-zutu i nista se ne desava , ne moze se upalit player .
 

tomica0308

Well-known member
A sta ovo pise pvala zica antena power? Antena zna biti masa.
Uzmi onaj ispitivac na zicu, zakaci ju na plus + (ili na zutu di je stalna struja) i trazi masu.
 

Doomsday

U prolazu...
Antena power nije toliko za motorne antene koliko za antene sa pojačalom, tako da pojačalo ima struju samo kad je i radio upaljen...

Èesto se koristi i kao okidač za paljenje dodatnih pojačala, tako da pojačalo radi samo kad radio radi...

Valjda...

:D
 

sir.Oliver

Well-known member
Milosh , nisi u pravu . crvena i žuta kada se spoje skupa na stalan plus , gubiš funkciju gašenja radija na ključ . radio ostaje trajno spojen / uključen , i kada izvadiš ključ .
 

Milosh

Test
Milosh , nisi u pravu . crvena i žuta kada se spoje skupa na stalan plus , gubiš funkciju gašenja radija na ključ . radio ostaje trajno spojen / uključen , i kada izvadiš ključ .
Naravno, mislim da je to svima jasno, i zato sam i napisao da je to samo u svrhu testiranja. Napisao sam za memoriju, nisam to za gašenje, jer o tome i mislim kao o spoju koji je samo za probu. Spojiš sve, vidiš jel radi, otpojis, ideš dalje. Testirao sam tako svoj Joying dva mjeseca na stolu.

Dooms, tako je, to je napajanje antene sa pojačalom. Ako C3 ima Fakra konektor antene kao C5, treba ti "Fakra to ISO" adapter za antenu a oni dođu sa pojačalom.
 
Posljednje uređivanje:

imation

New member
Hvala na savjetima , probao sam player direktno na akumulator i nema nikakvog znaka , pregledao osigurac (u sklopu zute zice) i ispravan . Izgleda da je player fabricki dosao pokvaren ili ja nesto opasno grijesim .

Trebao bi se moci upaliti bez spojenih zvucnika ?
 
Na vrh