2 problema: sjedalo i retrovizori

tomek2000

New member
Pozdrav,
Vlasnik sam saxa 1.0 2000 god. Zadovoljan sam i sve, medutim imam 2 problema.
1.
Vozačevo sjedalo..
Sjedalo se samo od sebe u voznji pomice prema nazad do zadnje moguce tocke, kao da je neki granicnik potrgan ili nesto. Uz to sjedalo je vrlo neudobno, tolko je lose da kod duzne voznje me pocinju i bolovi u kicmi..
Imate li kakav savjet ? Mozda neko sjedalo sa nekog drugog modela pase u saxa ? ..ili barem ovi granicnici.. moze li se to sanirati bez da se mijenja komplet sjedalo ?


2. Retrovizori.
Razbio sam neki dan retrovizor kod parkiranja u rivkerc. Nije velika steta, puklo mi samo špiglo, medutim rastegnule su se one sjale sto kontroliraju špiglo, te mi sada retrvozor ne stoji cvrsto vec se usljed vibracija spusta u kranju desnu poziciju..
Moze li se zamijeniti samo te sajle ili je potrebno cijeli retrovizor mijenjati.

Ako ima netko neki savjet, ili mehanicara koji bi mi to dvoje sredio neka podjeli.

hvala
pozdrav!
 

AX-ja

èudo jedno
pozdrav
sjedalo ti ima 4 vide,lagano ga skineš i okreneš naopako pa točno vidiš što te zeza,vjerovatno ti se zub od poluge pojeo pa ne blokira u poziciji kojoj staviš
ili je puklo nešto.
zato skini pa vidi.

a za retrovizor jesi siguran da su se sajle istegnule.ne kužim.
vjerovatno ti je ona ruckica ispala iz ležišta.skini nutarnju plastiku i drži komandu rukomonu (ruckicu za namještanje ) pa probaj dal radi? bit ce da je to.
 
Na vrh