2.0 hdi 100kw povremeno trzanje

nikolavuk

New member
Pozdrav, dugo vec imam problem sa trzanjem c5(2006), 2.0 hdi 136. U toku voznje posle nekog odredjenog vremena iz cista mira trzne i pocne neravnomerno da prima gas (kad dajem gas da zaletim, on cima kao da stiskam i pustam gas, a sve vreme drzim jedan isti) to traje 1-2-5 kilomatera i prestane i ide normalno sledecih nekoliko dana, na dijagnostici nista. Takodje sam primetio da kad u toj situaciji trzanja drzim gas do poda, tad ne trza i zalece kako treba. Do sad sam ugasio egr dpf softverski i fizicki, zamenio senzor radilice, ventil turbine, regulator pritiska goriva, map senzor i nisam resio problem. Na dijagnostici smo gledali dizne, sve su uredu
 

nikolavuk

New member
Imenjace, da li na dijagnostici postoji kakva greska? Da li je skenirano Lexia ili Delphi dijagnostikom?
Bukvalno ni jedna, lexia dijagnostika
MAF senzor nije spomenut... ja bi probao sa otkopčanim vidit kako se ponaša, očistit ga dobro
Isto. Ne desava se to stalno, predjem po 1000km i nista, pa trza 5-6km pa posle opet predjem 2000km bez trzanja, nalece na momente
Provjeri filter goriva. Meni je on uzrokovao trzanje.
2 sam vec zamenio za 2 mala servisa
 

Milosh

Test
Problem će vremenom postati sve učestaliji i na kraju ili stalan ili dovoljno čest da se može detektovati. Ako ne želiš da čekaš, možeš napamet mijenjati dijelove i pratiti hoće li problem nestati.
 

nikolavuk

New member
Problem će vremenom postati sve učestaliji i na kraju ili stalan ili dovoljno čest da se može detektovati. Ako ne želiš da čekaš, možeš napamet mijenjati dijelove i pratiti hoće li problem nestati.
Mislim da nece, 30 000km je auto vec kod mene i isto se ponasa. Ne znam da li motorni racunar u nekom trenutku moze na kratko da pobrljavi pa mi se tako manifestuje
Da je nešto ozbiljno, usao bi u safe mode. I dalje mislim da je papučica gasa.
Zamenicu je pa cu videti, bar ona nije skupa
 
Na vrh