1.5d osjetno slabije vuče

106tak

New member
Moze pomoc :whistling:

Saxo 1.5d mi osjetno slabije vuce,zna trzati vecinom oko 3000 okretaja...uslijed tog trzanja ponekad krene zivlje,dok ponekad dodatno uspori...kao da ga gorivo zafrkava

jucer nakon ispiranja rezervoara;na probi je lijepo isao a 30 min kasnije na obilaznici lagano cuka i opet slabije ide


Bosch pumpa reparirana nedavno/dizne su prolazne
rezervoar opran,filter nafte promijenjen,cijev dovoda propuhana

sta bi jos moglo biti?
Zastopan katalizator?
senzor protoka zraka?
 

Lix

Active member
egr ventil šta vraća ispušne plinove na usis, ista stvar je bila na mojoj fiesti 1.8D, neznam dal ga saxo ima ali ako da to je problem, ugl auto umre skroz ne ide niš, dimi iza ko lokomotiva itd, to se događa zato jer erg ventil ne zatvori pa cijelo vrijeme vraća plinove nazad, riješenje je lociraj egr i zatvori ga komadom lima (nemoj pre tanak, možda može progorit neznam koliko se to grije)

p.s. nisam siguran dal saxo ima egr, ali mora ga bit lako za vidit ako imaš sa ispušne grane spoj sa usisnom granom i neki sklop tamo 99% da je to egr...

EDIT našao sam, ima saxo egr, imaš slike na google koliko oćeš di se i šta nalazi, probaj to pa javi

https://www.google.hr/search?q=saxo+1.5+d+egr+valve&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAcQ_AUoAWoVChMIlM6Kla6VxwIVYY_bCh3xmQOh&biw=1600&bih=775#imgrc=5OpXp8TvD-55TM%3A
 

106tak

New member
Hvala Lix

Nisam znao da ga uopce ima...

Egr izvaden i na rupu na grani auspuha stavljen poklopac debljine 6mm ,a na usis 4mm...

Natocio frisko gorivo na tifonu i juris na autoput...nazalost rezultati su losi:
Jos vise cuka oko 3000 okretaja,nejde preko 120,u 5 brzini nema snage,nema snage na visokim okretajima...NE dimi uopce

Ima jos tko prijedlog?
 

Automatic

Well-known member
Probaj odpojiti zadnji lonac jer ako je zaštopan dio je kompenzirao preko egr a sad kad si egr blindirao još gore.Pokušaj odpojit mjerač protoka zraka i vozit se ako je mjerač pokvaren auto če bolje vuči i neće cukati ali mogao bi imat malo veči ler gas
 

Lix

Active member
iskreno ni neznam da taj dizelić ima mjerač protoka zraka, ali ako da ond glerdaj usis, odmah iza filtera ili tako nešto, ugl od filtera do usisne grane negdje mora bit, imakonektor na sebi vidiljiv, nebi ga trebalo bit problem nać..
 
Na vrh