1.1 mjenjač ne ulazi do kraja u brzinu

BMan

New member
Evo tek došao i odmah pitanje..

Postoji li i gdje neki pouzdan, pošten majstor za Citroen u Samoboru?
Kupio sam Saxa i sve 5, ali često neće uć u brzinu do kraja, u 2. i 3., zadnjih 10% puta neće, ako počnem puštat kuplung tako počne krčat, pa ga onda vratim u neku drugu prikladnu brzinu i probam ponovno pa obično uđe iz drugog pokušaja, trećeg max. Nekad uđe iz druge i ako ne šaltam u drugu brzinu u međuvremenu samo držim kuplung i probam par puta. Imam osjećaj da su sinkroni al neznam.. nemam ga još tako dugo da bih osjetio dali je to ovisno o okretajima ili o čemu.. Kupim auto za soma € mislim si dobar je ako vozi, dok vozi, a sad vidim da je to fora mali autić i ono šteta da nije u top stanju, a samo to mu fali..

Meić možda?
 

Automatic

Well-known member
Možda dobio lufta na štangici ili ako ima sajlice pa nemože odmah da pogodi brzinu,ako se čuje klokotanje kad se pusti kuplung onda ležaj spojničke ali treba najprije provjerit da li se može naštelati,nedavnosam imao clia gdje se jedna plastika pojela i ista stvar
 

AX-ja

èudo jedno
prvo pregledat stangice i stift koji drzi polugu biraca.
ako tu dobije lufta (a svaki s vremenom dobije) dogadja se to sto tebe muci.
od toga krenuti.
 

BMan

New member
Dali bi to mogao sam provjerit ako je to negdje dostupno, možda imaju neke upute online? Ne mislim do servisa još par tjedana dok ne bude doma jedan auto slobodan za rezervu.
 

AX-ja

èudo jedno
pa nije to toliki problem provjeriti
ali ne znam kako ti objasnit.
imas tri polugice koje idu s rucice mjenjaca na sam mjenjac.
treba ih prekontrolirati.
ne smiju imati lufta,pogotovo one s velikom glavom koje su oblozene gumom.

a stift na mjenjacu iskopat cu sliku pa pokazati,uglavnom tu ne smije imati lufta (a s vremenom dobije svaki)
 

BMan

New member
Aj probaj ako bude vremena nać tu sliku pa ću probat za vikend oslobodit kanal u garaži od starih guma :D i pogledat to.
 

AX-ja

èudo jedno


eto u tome ti bude lufta lijevo desno,gore dole (zuta boja)
zanemari engleski,slika s neta.
inace zna se dogodit da sve to zajedno (stangice i birac cak i kugla od rucice) ima lufta i onda steka u brzinu.
obicno treba krenuti prvo od toga.

za sve to pregledat ti ne treba kanal,samo skines filter zraka
 
Na vrh