Žaruljica tablice gubi kontakt - oksidiralo grlo

Cutac

Prèkaroš
Pozdrav!

Nekidan sam skužio da mi ne radi žaruljica tablice i naravno, prvi korak je bio udarac po gepeku i proradila je. Malo kasnije je opet krepala i udarac je opet bio učinkovit. Onda sam otišao kupiti žaruljicu jer sam pretpostavio da je do nje. I radila je. Onda sam ih zamijenio ledicama i radile su i sada sam skužio da opet ta ista(sada ledica) ne radi. Još jedan udarac i proradila je.
Budući da nema šanse da 3 žaruljice za redom ne valjaju, problem je u autu, lako moguće u hrđavom grlu(hrđavo grlo na 4 godine starom autu, krasno).
Kako preporučate da skinem tu hrđu?

Ili da kupim grlo(ako je uopće moguće), jer je i ovo svo klimavo i izgleda kao da je to cijelo kućište dijete stavljalo?
 

deda

New member
Ma daj,fučkaš citroena,kaj si to smeće uopće i kupovao,kupi si neki drugi auto,sa njime nečeš imati nikakvih problema,samo sjedneš i voziš.
 

Cutac

Prèkaroš
Ne znam sto sam krivo rekao.
Grlo desne zaruljice je hrdjavo, lijeve nije i cijela ona konstrukcija(plasticno kuciste) se poprilicno klima. Sad, to nisam ocekivao, no dobro, sta je tu je.
Problem je i moram ga rijesiti, bilo bi lijepo da ga nema, ali eto.
 

igor

New member
Imaš za kupiti kontakt sprej u chipoteci ili sličnim dučanima s njim našpricaš i onda proradi ali ako je jako hrđavo ja bi to prvo s wd40 malo pa ostavio, pa još jednom nakon nekog vremena da se skine hrđa i zatim s kontakt sprejom i mora raditi. Možeš i malo limiče unutar grla savinuti da žarulja bolje na knap ulazi pa če imati bolji kontakt.
 

Cutac

Prèkaroš
Igrao sam se s limićima i mislim da sam pronašao zlatnu sredinu između dobrog držanja i laganog izvlačenja :grin:
Ne znam gdje bih u Sisku mogao pronađi kontakt sprej pa ću prvo probati WD-om.
Jel se može to grlo kako izvaditi?
 

Cutac

Prèkaroš
Di ga ima za uzeti?
Odgovara samo za c4 II ili i za neke druge modele(Peugeot možda?)?

I kako izvaditi ovo?

Vadi se tako da se strana nasuprot grla potegne.
Ismirglao sam konektore i sada radi, a i napravio sam si silikonsku brtvu da drzi :grin:
 

zulufer

Active member
Ja sam danas napravio pičvajz. Pregorjela mi je lijeva žaruljica koja osvjetljava registraciju. Uzmem mali odvijač i prema uputama maknem prozirni plastični dio i ugledam žaruljicu W5W. Probam ju iščupati ali se nije dala. Jako sam cuknuo i sada su ti limići koji su ju držali razmaknuli i više ne paše žaruljica unutra. Probao sam ih ponovno primaknuti ali su se razlokali i ne drže više žaruljicu. Pritišćem limiće na žaruljicu dva tri puta je zatreperila čak je i bacilo malu iskricu ali i dalje ne radi. Pretpostavljam da sada moram i da bi najpametnije bilo zamijeniti cijelo to plastično kučište. Vidim da se ono isto miče kada napinjem šarafcigerom. Da li je to netko mijenjao i kako se vadi to kučište? Dali isključivim napinjenjem i da probam izvući? Mijenjao sam to davno na starom Berlingaču, nadam se da je mehanizam sličan....
 

zulufer

Active member
Budem se prvo još malo poigrao. Sumnjam da će u Tokiću imati odmah kučište, vjerojatno ću ionako morati čekati da naruče do tada možda nekaj iskombiniram. Hvala Cutac!
 

Cutac

Prèkaroš
Ma vidiš po mojim postovima gore da je kućište srednja žalost :D
Dva limića koji idu direkt u konektor, zato nema veze što se klimaju, poklopac kućišta kroz koji ulazi voda...

Ozbiljno, da je kunu kućište, ne isplati se kupovati jer se nema na starome što zaista potrgati.
 

zulufer

Active member
Ma znam al kad žaruljica ima lufta među limićima pa kad dođe kontakt i ona zasvijetli obično se pojavi i iskrica a čak sam osjetio malo i miris "paljenja" pa sam se splašio i nisam više htio dirat da ne bude više štete nego koristi... Vidjet ću danas opet, novi je dan, možda uspijem nešto iskemijat.
Inače kod Tokića mi vele da ne mogu nabavit zamjenski dio samo original iz Francuske a da to košta puno para i da se izgubi puno vremena i da se neće s tim zafrkavat :)



EDIT: riješeno! Uvijek vrijedi pravilo kada nešto ne ide ostavi i probaj kasnije :)).

Cutac, vrijedi pivo!
 
Posljednje uređivanje:

visaluteju

Well-known member
I ja sam se danas igrao, kod mene ljeva nikad ne upali dok joj ne opalim cvoku. Danas rastavim i vidim da su onaj prikljucak bas nekako kilavo osmislili, oni limici su bas osjetljivi, kao da su napravljeni za jednu upotrebu :)

Rijesio sam sa malo wd-a i tako sto sam maleckim kljestima malo stisnuo one kontakte...koliko ce trajati cuce se
 

zulufer

Active member
Tako je bilo i kod mene. Kliješta su bila u glavnoj ulozi. :)
Kad sam već dirkao stavio sam i LEDice pa ćemo vidjeti kad se smrači kakvo to bude kino :)
 
Na vrh