Žarulje za C5 X7, farovi s ledicama

Brruno

Well-known member
Trenutno imam neke generic žarulje koje svjetle odlicno i snop je odlican ali sui ružne žute i nikako ne pašu s ledicama. Èitao sam na forumu o Diamond vision,bluevision,osram i PiAA ali ne mogu naci sve postove jer su razbacani. Zanima me.koje su od njih idealne na C5 X7. Znaci da nisu plave seljo žarulje koje pašu ledicama a ne vidis ogradu na 3 metra nego da imaju istu jačinu snopa ili bolju a da su ipak malo bjelije da budu slicnije dnevnim svjetlima tj ledicama. Ne moraju 100% istu boju imati ali da nisu ni žute. Jačina snopa mi je jako bitna jer putujem dosta noću ,pa ako nema takvih neću dirati ništa.
 

vborovic

C5 modifikator
Prvo i osnovno: jačina snopa i boja ne idu zajedno (na halogenoj tehnologiji) ... ja sam na Philipsu, jer su mi se pokazale bolje od Osrama, pa ću se držati njihove gradacije proizvoda (kratko svjetlo - H7; sve cijene uzeti sa velikom rezervom, može ići i gore idolje, ovisi odakle se nabavlja, dal je akcija i sl.) ...

BlueVision - plavkasto-bijela boja snopa; legalne za cestu, oko 180 kn par
DiamondVision - bijela boja snopa; nisu legalne za cestu, oko 250 kn par
...
PIAA, koje si spomenuo, ja ih trenutno imam, jači model od DiamondVision-a i legalne za cestu, par oko 700 kn (nije tipfeler)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Imaš kod Todorića na Abrakadabri Osram Cool Blue ili Night braker po odličnm cijenama... Par NB H4 - 110kn, 2x NB H1 - 80ak kn (preko paketomata).
 
Posljednje uređivanje:

Brruno

Well-known member
Ok,vidim da su cijene dosta razlicite. Koja je jacina snopa najbliza halogenoj ? Diamond i PIAA? jesu li Cool blue i nightbreaker vise plavkaste ili vise bijele ,tj malo bjelije od ledica na x7. nisu bas jeftine pa ne mogu ici isprobat svaku :). PIAA mi otpada jer 700 kn mi nije bas neka dobra cijena za zarulje :D
 

vborovic

C5 modifikator
Krivo si shvatio, i žarulja koji sada imaš je halogena, i ako je neka "obična", sve od navedenih do sada će sigurno dati nešto jači snop (dok jači snop od njih daju Osram Nightbreaker i Philips X-treme VIsion i slične varijatne - postoje i noviji modeli - to su posebno napravljene žarulje za što dalji snop) ... s time da, far C5 X7 je takav da ćeš realtivno malo profitirati u duljini snopa, jedino bude s određenim žaruljama više svjetla na cesti od drugih ... a tu si možeš pomoći ili sam da isprobaš razne žarulje, ili da vidiš kod nekog drugog sa istom farom/autom i drugim žaruljama kako izgleda
 

Doomsday

U prolazu...
A lipo ti sve piše... :D

LED i xenon većinom imaju do 6000K, halogenke koje se pokušavaju maximum približit imaju malo priko 4000K... Ali one nisu najjačeg snopa, koje su sve većinom 3500K-3700K... Ove najjačeg snopa koje su zadnja generacija halogenki, Osram NightBreaker Lazer i Philips RacingVision, em su skuplje, em kraće traju, em nemaju H1 za duga...

Moj izbor, predzadnja generacija, H7 Philips X-tremeVision za kratke, H1 Osram NightBreaker Unlimited za duga, linkovi i objašnjenja su ti u onom postu...

:cool:

P.S. ne preporučujem kupovinu žarulja koje nisu 'Road Legal'... :whistling:
 

Cutac

Prèkaroš
Ja bih ti preporučio NB Unlimited prije nego XV jer je NBU bjelji, što tebi paše, a razlika u performansama je toliko mala da osobna preferenca bira pobjednika. Ili tanji novčanik/debeli prsti jer NBU dosta kraće traje :whistling:
 

Brruno

Well-known member
moram viditi cijenu oba konpleta pa cemo probati.
Imam jos jedno pitanje ne znam jel vezano za zarulje. Kratko mi izgleda prekratko. Kad upalim dugo dovoljno daleko se vidi ali kratko mi je nekako cudno. Dugo se tocno poklapa s kratkim ali mi ipak izgleda malo prekratko. Nisam nasao nigdje leveliranje,pretpostavljam da je automatsko. Postoji li neki drugi nacin da se malo podignu kratka? ili su mozda zarulje slabije pa ce se to popraviti boljim?
 

Cutac

Prèkaroš
Postoji li neki drugi nacin da se malo.ppdignu kratka?
Šarafić na faru, jednostavan zahvat, a dosta znači. Možeš sam, možeš u servisu, preporučam ti da sam.
Ako hoćeš, potražim tutorial koji sam ja pratio.
 

vborovic

C5 modifikator
Nisam nasao nigdje leveliranje,pretpostavljam da je automatsko
S lijeve strane volana imaš rotirajući prekidač sa 3 položaja (otprilike simetričan položaj bravi za pokretanje), pogledaj dal je na 0 ... samo xenon farovi imaju automatsku nivelaciju (odnosno, tada tog prekidača s lijeve strane nema)
 

Brruno

Well-known member
Trazio sam taj kotacic vec prije i nema ga. Gledao sam.na slikama gdje se inace nalazi kod mene ga nema. Ili sam coraviji nego sam mis)io :). Moj je hidraulicar ako nesto znaci.
 
Na vrh