Žarulje za C5 X7, farovi s ledicama

Cutac

Prèkaroš
Zna Cutac znanje...
Valjda...
:thinking:

Njega možeš pitat kako su se pokazale...
Cekamo odgovor od iskusnog citroenasa
Polaskan sam :D

Za ozbiljno, meni su žute maglenke ljepše, ali bitnije, po lošem vremenu je odsjaj poprilično manji(od magle, snijega, vode na cesti...) i to znači u vožnji.

To je po meni neki must-have, jedino bih složio LED da mi se da, tako da ih na VTS-u mogu imati kao dnevna svjetla.
 

Doomsday

U prolazu...
Onda, Mladene, šta kažeš, riskirat malo sa kinezima za imat sve LED..? :D

Za bočna naprid, ubodnu G4 i zaminit u kućištu originalnih halogenki... Ako valja, uzmeš još koji par, kad nije skupo...

https://www.aliexpress.com/item/Gtinthebox-Error-free-led-drl-light-Hp24w-3030SMD-12V-g4-led-Daytime-Running-Lights-bulb-lamp/32878520808.html

A za maglenke, uzmeš ove H8, pa biraš hoćeš li žute na 3000K ili bijele na 6000K...

https://www.aliexpress.com/item/Auto-LED-Headlight-Bulb-P8-40W-3000-4000-5000-6000-D1-D2-D3-D4-H8-H9/32849415031.html

Kako to nisu kritične žarulje, ja bi riskirao... I onda još samo led pozicije nazad, i to je to...

Valjda...

:D
 

Doomsday

U prolazu...
Eh, sad, nećemo pretjerivat... :D

Neće izgorit far, ali mogu izgorit žarulje relativno brzo, ili za ove jeftinije može canbus reagirat iako piše da neće...

Ipak su to kinezi...

Valjda...

:D
 

poginaldo

Active member
osnovna razlika izmedju h8 i h11 je sto su h8 35W a h11 55W ali kad je rijec o halogenim sijalicama, ali to sve pada u vodu kad govorimo o led, samo je bitno izabrati toplotu, odnosno boju koju zelite

sto se tice hp21w ili hp24w ovi kinezi ne vrijede ni dinara, uzimao par puta, ne traju duze od 5 dana i na kraju sam odustao. kod filipsa naled h7 dobijes 12 godina garancije i onda vozim non stop pod oborenim svjetlima
 

Doomsday

U prolazu...
Ma da, ti govoriš o HP24W koja je kod tebe za dnevna svjetla, i tu si u pravu, kinez nema dovoljno luxa i vjerojatno ne traje dugo...

Kako Mladen ima Xenon far, on u bočnim ima HP19W žarulju koja je ista samo malo manje snage... Kod tebe u halogenom faru je tu opet H7... Za njega je ovaj kinez možda ok jer niti često radi niti je bitno da bude previše svjetla... Zato je neko reka da može i kvazi-xenon halogena iz Plodina, što u biti možeš ti stavit jer ti je bočno H7... On ne može je su te HP žarulje u biti posebne G4 ubodne sa specifičnom bazom...

A u maglenkama je halogena H8, kad uzimaš led možeš uzet i H8 i H9 i H11 i H16 jer je sve ista baza, a snage i grijanja puno manje od bilo koje od tih halogenki... Zato mislim da bi ove kineske šta si ti preporučija sa vanjskim rezistorima bile skroz ok za maglenke... Sad bijele 6000K ili žute 3000K, to po želji...

Valjda...

:D
 

Cutac

Prèkaroš
Ma taman posla, pitam čisto informativno. :)
Ako uspijem učiniti da xenon kit proradi na lijevom faru, super, a ako ne, Xtreme Vision ostaje :)
 

mladenbl

New member
može može čekam
Prevrnuo sinoc cijelu garazu, ne mogu da nadje kutiju. Vjerovatno sam to bacio kada sam cistio garazu prije nekih par mjeseci.
Mada, mislim da pise na sijalici koji je model, pa cu veceras ili sutra da izvadim jednu sijalicu i da je slikam, pa cu je ovdje postaviti.
 

toma

Active member
Prevrnuo sinoc cijelu garazu, ne mogu da nadje kutiju. Vjerovatno sam to bacio kada sam cistio garazu prije nekih par mjeseci.
Mada, mislim da pise na sijalici koji je model, pa cu veceras ili sutra da izvadim jednu sijalicu i da je slikam, pa cu je ovdje postaviti.
može kada stigneš šibni :)

https://www.mk-led.hr/shop/osram-ledriving-w5w-t10-12v-24v-premium/#prettyPhoto

našao sam ih :D samo imam pitanje da li ide 12 ili 24v za unutarnje osvjetljenje(krov,noge), vrata, prtljažnik, pozicija?
 

Doomsday

U prolazu...
Te Osram ledice sam spominja višeputa kao izvrsne, ako se ima volje platit malo više nego one kineske razne verzije...

To bi tribalo bit ka' puška...

Valjda...

:D
 

redfevers

Member
Whitevision su meni trajale 18 mjeseci. Nedavno sam kupio nove
Bas me zanima koliko si presao kilometara s njima? Meni su izgorila 3 seta u manje od godine dana (!!!), sve kupljene na Amazon.de kod Philipsa. Odustao sam na kraju i sad sam na obicnim Osram :)
 
Na vrh