Žarulje: LED, Xenon,Halogen..

Cutac

Prèkaroš
E, i još jedna stvar.
Najčešće proizvođač(ako je renomiran) uzme u obzir to da stavi izvor svjetla u HID-u na isto mjesto(tj. istu udaljenost od grla) kao što je kod halogene.
Dakle onaj mjehur u HID-u i žarna nit u halogenoj.
To + glare cap i nema teorije da blješti.
Ja pričam za Pilot kit od 200€, ne znam za jefinjake.

BiXenon, ako su kratka već upaljena nema nikakvog "laufanja"
E to je već nešto! :grin:
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Najčešće proizvođač(ako je renomiran) uzme u obzir to da stavi izvor svjetla u HID-u na isto mjesto(tj. istu udaljenost od grla) kao što je kod halogene.
Šta znači ista udaljenost od grla kad je fizika izvora svjetla apsolutno drugačija. Mah...
Nek se i spuste ti farovi koliko mogu, nek ne blješte... al ne kužim kako ljude nije sram vozit se s time. Nema mi grđe stvari za vidit od xenona bez leće, makar tvornički bio.

No dobro... tema o xenonima postoji, ja završavam tu s offtopicom.
 

Cutac

Prèkaroš
Kak je fizika izvora drugacija?
Ozbiljno, de pojasni.

A kakve veze ima sramota? Ako se bolje vidi i ne bljesti drugima, di je sram?
Mislim ja to ne furam, ne branim sebe, nego stvarno ne kuzim.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Imaš temu o xenonima di se ta tematika obradila... nema smisla ponavljati jedno te isto i uz to offtopičarit.
 

Brruno

Well-known member
Uzmem dva kartona klasičnih za tu jednu i imam žarulja za dva života :D
Philips Whitevision i Osram nbu kostaju cca 400kn za duga i kratka svjetla. Ako stavimo i bocne dobre da pašu onda jos dodaj 100-120kn. A xenon 1000. Ako hoces obicne halogenke onda pkatis za sve 150kn ali onda mozes i jeftinije xenonke za 400kn
 

ZlatkoC4

Well-known member
Ako hoces obicne halogenke onda pkatis za sve 150kn
to mi u paru promjene u ovlaštenom h7 za 150kn i svjetle dovoljno e sad kom je to slabo nek si stavi neć jaće. :grin:

ja sam zadovoljan sa stardarnim halogenim svjetlima i svjetle već 2g 3mj i niti jedna žarulja nije mjenjana. sve je orginal tvornički na njemu :cool:

Imaju ljudi u tim nekim i bjesnim pilama kako ih mladi nazivaju xeone-bioxeon itd. pa svejdno završe u jarku i svejedno stepu pješaka, bicili ili izlete u zavoju. tako da im bolja svjetla ne budu pomogla već samo ugradnja pameti a to još nema na ebay-u
 

ZlatkoC4

Well-known member
Zlatko, te iz ovlastenog su prkno u odnosu na NBU.
Nisam niti rekao da jesu. Samo znam da postoječe tvorničke halogene sasvim normalno osvjetljavaju te osobno ne vidim potrebu da kemijam sa nekim preinakama za boljim svjetlom. ako po homologaciji postoji halogena žarulja koja je sa jačim svjetlom i zaista bolje osvjetli ali da nema za posljedicu učestalo izgaranje onda pozdravljam stavljanje takve žarulje u far. a onda opravdava i svoju cijenu jer bolje osvjetljava a traje jednako ili duže.

međutim ovdje sam već pročitao više puta da su stavljali si ljudi jače žarulje bolje svjetle i po 400kn za par a trajanje 1-1,5god tako da mi niti to nema smisla.
 

Cutac

Prèkaroš
Sa halogenima nemos i ovce i novce. Ili dugotrajnost ili jace svjetlo.
A ja uvijek radije dam lovu za bolju vidljivost. I nije 400kuna nego, 200, a na godinu i pol, to je nista :)

Zato su Mirdine LED-ice dobro rjesenje. :)
 

ZlatkoC4

Well-known member
To si i puno rekel
to sam stavio kao neki prosjek od naših forumaša koji su stavljali isključivo halogene.
dok drugi koji su kemijali sa ledicama i drugim žaruljama su ih mjenjali na mjesečnoj bazi 6 mj itd.

nisam vidio nešto pouzdano bez obzira na cijenu.

I nije 400kuna nego, 200,
ovisno koju hlogenu uzimaš
 

Cutac

Prèkaroš
Zlatko, ledice nam ne valjaju jer su made in podrum u Chini :D
A ja si uzimam Osram NB Unlimited. Tu su i Laser i Philips Xtreme Vision. Od njih XV bi trebao najduze trajati, 450 sati.
Sad, neki paze na zarulje, neki ne. To moze dosta skratiti zivotni vijek.


Mirda :grin:
Kad tad cu na c4 zakacit LED kratka da vidim na sta ce liciti :angel:
 
Na vrh