Što u getribu: Febi Bilstein ili CASTROL Syntrans?

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Ne znam šta je bolje: Febi Bilstein ili Castrol Syntrans. Iša bi sad za vikend prominit ulje.
Na dvi litre je razlika u cijeni 40 kuna u korist Febija. Nikakva razlika u cijeni.
Baš me zanima ima li razlike ili je sve to tu li-la šta se kvalitete tiče.
 

Kele

PSA Fan
Febi Bilstein znam da proizvodi pakne,plocice ,setove kvacila i jos raznorazne delove za automobile ali iskren da budem za to njihovo ulje nisam cuo.Bolje onda sipaj Castrol,mada neces pogresiti bilo koje standardno ulje 75w80 da sipas.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Ne znam koliko bi ulje za mjenjač trebalo biti loše da ne bi valjalo, ako je prema specifikaciji za taj mjenjač.
Zagrij ga prije ispuštanja. Ljepše će ti se iscijediti. :cool:
 

DS9

Active member


ili



ili



Inače, čisto lično - da se osećam lojalnim građaninom Hrvatske (kao što to nisam) u manuelni menjač svog citroena bih sipao ovo dole.

[ame]http://www.ina-maziva.hr/UserDocsImages/proizvodi/ina_transmol_hd_75w-80_102028.pdf[/ame]

Inače, koliko vidim Castrol Syntrans je u gradaciji 75W-90 - a to nije odgovarajuća gradacija za većinu manuelnih menjača citroena u poslednjih dvadesetak godina. Dakle osnovno pitanje he o kom se menjaču/vozilu radi - a to se ne vidi ni iz pitanja, niti iz profila.
 
Na vrh