Špur/optika/geometrija u Zagrebu

Franz

Well-known member
Bok svima,

prije ljeta sam mijenjao krajnik i sponu. Uvjerio me frajer da je odmah podesio i geometriju. I tako sam, od ljeta i promjene krajnika i spone te navodnog špura, napravio 4,5k km.
Sinoć sam se uparkirao s punim lijevim i tako ostavio volan, da bih jutros, s tako otvorenim kotačem, vidio unutarnju stranu gume i ostao neugodno iznenađen. Unutarnja strana je potpuno potrošena. Glatka ko pesja jajca. Zvao lika, pravi se naravno mutav. Ništa ne zna, sve je on uredio kako treba. Vidjet će s kolegom, ovo, ono... Smrad običan, žao mi je što ga nisam poslao u neku stvar dok smo se čuli.

Idući ću tjedan vjerojatno navuči zimske, pa me zanima gdje, osim Vulkala, (jer nemam love viška) otići napraviti zamjenu, a da mi odmah urade i optiku.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
U Zg sam bio u Batu i AH, samo pohvale. Meni još gore preporučaju Kolopera... nebi smjelo biti greške s njima. Samo se svugdje najavi telefonski...
 
Posljednje uređivanje:

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Nemam iskustva, al sam naletio na ponudu, zamjena guma, balansiranje i špur za 169kn.
Super što si podijelio info, nekom će vjerojatno koristiti.

Zainteresirala me cijena, jer znam ponešto o stroju za špur, njegovoj cijeni i amortizaciji, pa sam išao malo guglati i uspio saznati kako je to njima, navodno, redovna cijena. :eek:

Samo ću reći da bih pet puta razmislio prije kupnje usluge di je za 170 kn (!!) uključena montaža, balans i špur!! :shock:
 

renco

New member
Sigurno da treba 5 put razmisliti i provjeriti prije uzimanja takve ponude, al treba pogledati to i s druge strane. Tom vulkanizeru ce doci 100 il vise novih musterija putem te ponude, od kojih sigurno njih 20-30% treba nove gume, koje ce odma kod njega uzeti jer je to profil ljudi kojima se neda zamarati i traziti gdje im je to najpovoljnije uzeti nego im je najbitnija prakticnost. Tak da je racunica za vulkanizera i vise nego jasna.

EDIT: Sad vidim ponudu na ponudidana i jos nekim stranicama s grupnim popustima, tak da ne bi bilo cudno da mu dodje i 500+ ljudi prek tih ponuda, a u ponudi ima i cuvanje guma tak da mu je to i vise nego :cenzura::cenzura::cenzura:en potez po meni. Samo bi bilo dobro da se javi netko ko ima iskustva s njim.
 

vborovic

C5 modifikator
Sigurno da treba 5 put razmisliti i provjeriti prije uzimanja takve ponude, al treba pogledati to i s druge strane
Ostatak možda ne bi bio sporan, ali geometrija kotača, to već da ... najam prosječnog uređaja je nekakvih 200.000 kn na razdoblje od 5 godina ... optika se naplaćuje 200-300 kn, većinom ovisi o samoj cijeni tog uređaja (npr. ako je Hunter Elite, ide to i dosta više) ... e sad, dal bude netko svjesno sebi rušio zaradu, odnosno mogućnost plaćanja/servisiranja najma uređaja za geometriju kotača, čisto sumnjam ... prosječni zahvat samo na ventilima (zamjena) je 10-12 kn po kotaču ... i još na to stavi montažu/demontažu gume plus balansiranje ...

Naravno, mi hrvati, čim je nešto čudno jeftino, odmah ne valja ... :D ... no, s obzirom da se kotače ne bi trebalo olako shvaćati (doslovce ti život može ovisiti o njima), ne znam baš koliko bi htio riskirati tako nešto.
 

ZlatkoC4

Well-known member
vjerojatno je u pitanju samo marketing a vjerojatno če sve odraditi kako treba jer će tako privući mušterije uz besplatnu reklamu.
a večina neće to moći niti napraviti jer če biti popunjeni smo ovaj mjesec možete doći sljedeči. :D
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Treba pitat tamo da pokažu kad je balansirka balansirana zadnji put ;) Tu bi bilo svega...
Po mom iskustvu pola servisa ne izbalansira kako spada.... Èak ni službeni HAKov servis... Ali se srećom preko njih može besplatno u AH obavit, a njima grešku nisam našao.
 
Na vrh