Šlep XM-a

sipe

od Dijane do XM-a
Pozdrav svima, imam pitanja pa da čujem mišljenja.

Xm je odlučio odležat malo :D uglavnom starter je crko skroz. Školjca, probali smo direktno sa žicom ali jednostavno ne okreće motor. E sad je problem što je automatski mjenač nikako ga upalit. E sad zvali 4 šlep službe, obične i s platformom ali niko ništa svi će mi polomit zadnji kraj branik auspuh i sve. Ima ko kakav savjet bilo kakav?
 

Lakii

Well-known member
Siguran da je starter?
Kad premostis motor uopce se ne okrece?

Hm, digni auto dizalicom i pod amortizere podmetni drvene umetke, kotac po kotac...
 

jurapz

New member
Ako nemaš uslova da popraviš na licu mjesta onda imaš više opcija. Možeš preko bušilice pokrenuti pumpu hidraulike, i možeš nešto ubaciti kada podigneš sa dizalicom da ti ostane podignut
 

deda

New member
Kolko ja znam XMa nema šanse utovarit ako nije podignut,jedino da se dogovoriš sa zagreb parkingom da ga dignu i odvezu,pitaj možda se može kak u fušu.
 

sipe

od Dijane do XM-a
Siguran da je starter?
Kad premostis motor uopce se ne okrece?

Hm, digni auto dizalicom i pod amortizere podmetni drvene umetke, kotac po kotac...
Premostili samo školjca neće se okrenut. Nema šanse da se okrene starter.
Ako nemaš uslova da popraviš na licu mjesta onda imaš više opcija. Možeš preko bušilice pokrenuti pumpu hidraulike, i možeš nešto ubaciti kada podigneš sa dizalicom da ti ostane podignut
Mogli bi to probati, to će ostat zadnja opcija. Al ništa mi dizalice ne znače kad ga treba utovarit.
Kolko ja znam XMa nema šanse utovarit ako nije podignut,jedino da se dogovoriš sa zagreb parkingom da ga dignu i odvezu,pitaj možda se može kak u fušu.
Da, spuštenog nema šanse da ga dignem na dizalicu, krut je skroz, mislim da ga ni zagreb parking ne može dignut spuštenog :/


Hvala svima na savjetima, još ćemo vidjeti. Parkiran sigurno neće ostat :)
 

deda

New member
Nađi lika koji ima kamion sa podiznom platformom koja se podvuće pod auto,tj prednje kotače.Pod pragove se moraju staviti daske da po njima klizi i vuće se polako na sajlu.Može se tako i ništa neće oštetit,samo moraš naći tipa koji to zna.
 

Dalibor

Dado Tornado
vidio sam po zagrebu da ima ovakvih kamiončića:

možda bi išlo :hmmm:

ne znam kako se zove firma, ali znam da su radili funkciju pauka (kod kerumovog dučana, preko puta cibona tornja), imali su uski dio koji ide pod prednji kraj, i podigne ga

 

deda

New member
To američki pauk,tj. sistem.Pa digne samo malo tek tolko da ga može vući,ali je problem što je zadnji ovjes spušten na granićnike,pa bi lupao ko max po diviziji i sigurno bi nešto spigao od ovjesa.Mislim da se XM odnosno svaki hidro nemre tak vuć.
 

Lakii

Well-known member
Opet ponavljam;

dizalica za mijenjati gume, između zadnje ruke i graničnika umetneš komad drveta i problem riješen!

Na sličan način se hidraulički citroeni voze iz tvornice prema lagerima, je li...
 

kgmax

New member
Da, spuštenog nema šanse da ga dignem na dizalicu, krut je skroz, mislim da ga ni zagreb parking ne može dignut spuštenog :/
O može, može!
Mislio i ja da ne mogu dići BX-a pa fakini izvadili gurtne!
 

kgmax

New member
Nema šanse, iskrivio dizalicu, jedino da nađem neku iznad 2 tone. Ovaj vikend ćemo opet u akciju pa javim ;)
Ima. Još negdje u papirima imam slike i kaznu za ZG pauka. Bila je cijela atrakcija. Malo su se namučili dok nisu gurtne propeljali pod auto ali ide.
Htio sam ih zaj......., Spustio BX i još stao što bliže zidu. Nema što, dali su si truda. Valjda im je to bio zanimljivo
 

sipe

od Dijane do XM-a
Pauk, odšlepan bez većeg problema, promijenjen automat i četkice, starter tako vrti sad da pomislim da će se razletjeti :D
Dobio je novu šajbu, ide i registracija i miran sam godinu dana :)
 

deda

New member
Sjećam se nekada davno kada je lik ostavio namjerno nekakvog amera i natrpal ga sa vrećama pijeska,došel pauk i odustali su,nisu ga mogli dignut,a mi smo se valjali u birtiji od smjeha.
 
Na vrh