Škripi pri kretanju u rikverc

zastavnik22

New member
Narode,

Treba mi savjet kad ubacim u rikverc (C5 2.0 hdi 2010) jedno metar-dva cuje se zvuk kao skripa sobnih vrata 2-3 sekundice.Jeli neko imao takvo iskustvo?
 

ante66

Active member
Meni isto ( c3 P) , kad idem u garazu na rikverc skripi.Mene su u servisu uvjerili (?) da je to vti-motor , cudno objasnjenje .Koliko je star auto?
 

ante66

Active member
2-3 sekunde
Meni krace , onih 5 metara garaze se cuje taj "skrip".Ono skrip , nista , skrip ,.nista. Ma ne brini.Kako lagano na kvacilu drzim nogu i polako u rikverc da se ne skucam u zid.

Probali smo u servisu , cuje se samo kad su u kombinaciji kvacilo i gas. Kad to radim( krecem) bez imalo gasa tog "skripanja" nema.Zato su i zakljucili da je to vjerojatno vezano u VTI motor i njegovo podesavanje.
 

ante66

Active member
plocicama
Beton, :) , probali u servisu , kad dodajes gas i pustas kvacilo zna skripit (igrajuci se sa pedalom kvacila) .A kad to isto radis bez dodavanja gasa onda ne "skripi".Znas da sam mislio da nije prljavstina po disku. Nije , locirali zvuk iz motora , u odradjenoj poziciji kvacila sa gasom to dogadja.Stvarno cudan zvuk ali to je sve OK .Ide Picasso kao raketa ;)

U biti se cuje u garazi jer zvuk odzvanja od zidova, mislio sam da je zadnji disk.
 
Na vrh