Škljocanje vozačevih vrata prilikom otvaranja/zatvaranja

nickname

New member
Već neko vrijeme prilikom otvaranja/zatvaranja vozačevih vrata čuje se sada već gotovo glasno škljocanje pa vas molim savjet ili neku korisno informaciju.
Unaprijed zahvaljujem.
 

igor

New member
Da nije možda graničnik otvaranja vrata dobio lufta pa on škljoca,s time sam se več bio susreo na c4. Pokušati podmazat sa mašču u spreju zbog nedostupnosti djelova mehanizma graničnika.
 

La Marche

Iskreni optimist
10.11.2013. u Moj C4II napisao sam, bilo je i kod mene tog škljocanja:

"Opet jedan "divovski" kvar, ovaj put na 60.800 km.
Otpustio se vijak koji drži "škare" za otvaranje vozačkih vrata pričvršćene u dovratnik automobila. Najteže je bilo naći takav zvjezdasti nastavak.

Iako me prijatelj koji ima taj nastavak uvjeravao da je razlog otpuštanja to što je u pitanju Citroen i da se to na "Njemcima" ne bi dogodilo (a sam ima Punta sa 650.000 km s kojim je i dalje vrlo zadovoljan - ne znam otkud mu ta mudrolija s "Njemcima", a nisam ga pitao, ipak mi je posudio zvjezdasti ključ, ne bi bilo zgodno protusloviti), nisam nasjeo na takvu mudrost, nego sam malo podmazao te "škare", pa da vidim kako će to ići dalje."

Evo, sad je već više od dvije godine od tada prošlo, preko 70.000 km, bezbroj otvaranja i zatvaranja vrata. Nije se od tada više ponovilo.
 
Na vrh