Škljoca kod sketanja. Homokinetički?

maxx

Member
Èuje mi se na desnoj strani to šklocanje homoki. zgloba tj. čuje se dok skrećem udesno.Gledo sam manžetu al ona je ok suha je skroz a sad kakva je unutra nevidim dok se neskine:D
Nego,jel taj zvuk znak da se mora mjenjat homokinetički ili će bit dosta podmazat i promjenit manžetu(daj bože)?Kolko inače košta hk zglob...ili kaj se već mjenja?
 

Dalibor

Dado Tornado
mislim kako su ti homokinetički neodvojivi od osovina, tako da ćeš morati zamjeniti cijelu osovinu kako bi zamjenio neki od homića na toj osovini.
dok je auto parkiran pokušaj s rukom zakrenuti osovinu pa vidi ima li klikanja, ili sparkiraj auto i stavi ga u brzinu pa kraj podignute haube ljuljaj napred natrag i poslušaj ima li kakvog zvuka.
imaš za nabaviti reparirane osovine, možeš svoju reparirati, kupiti novu/rabljenu...
sve u svemu gledaj oko 1000kn
 

zgodny

New member
ej, daj molim te reci na kojoj kilometrazi ti je se to pocelo desavati?
bte: meni su rekli isto da ide sve sa poluosovinom u kompletu cca 1300kn..
 

maxx

Member
Auto ima 240tkm,ovo je prvi put da se tak nešto desilo.
Ajmee,pa nisam baš mislio da to tolko košta:surprised:
Budem vidio šta će majstor reć pa prenesem informaciju ovdje :D
 

sLi

Dr. Xsara
na xsari se polusovina moze preslozit, tako da ne vjerujem da se na saxu nemoze...evo bas sam u subotu imao akciju mijenjanja kuplunga, pa kad su poluosovine vec bile vani, sam promjenio manzetne i osistio casice malo pobrusio i nova mast pa na kraju manzetne....prije se malo culo i kod mene krckanje kod kretanja, ali sad nema nista
 

zgodny

New member
Auto ima 240tkm,ovo je prvi put da se tak nešto desilo.
dobro, pa to je za ocekivat na toj kilometrazi.. pogotovo ako puno skreces ;=)

sam promjenio manzetne i osistio casice malo pobrusio i nova mast pa na kraju manzetne....prije se malo culo i kod mene krckanje kod kretanja, ali sad nema nista
kaj si brusio i zake se sad nist ne cuje!? manzete i casice nemaju veze sa bukom koju radi homokineticki kad dobije preveliku zracnost..
 

maxx

Member
...prije se malo culo i kod mene krckanje kod kretanja, ali sad nema nista
kod kretanja ili kod skretanja?kod mene je ovo drugo.

dobro, pa to je za ocekivat na toj kilometrazi.. pogotovo ako puno skreces ;=)
Pa i ne skrećem baš puno,vozim ravno nekih 80% voznje...dakle otvorena cesta uglavnom.Zato je možda i izdržalo tolku kilometražu :-D
 

zgodny

New member
Pa i ne skrećem baš puno,vozim ravno nekih 80% voznje...dakle otvorena cesta uglavnom.Zato je možda i izdržalo tolku kilometražu :-D
netko je jednom na njuzima iznio teroiju po kojoj ako se uviejk krece dok je volan smotan osjetljivo i ubrzava postepeno bez udara.. homici ce trajati vjecno :)
 

sLi

Dr. Xsara
meni se culo kod kretanja...al mislim da je bio feer krivo okrenut i da je zapravo on stvarao buku...

brusili smo stijenke casice, ali sa vodobrusnim jer su imale neke naslage neprimjerene
 

maxx

Member
ej, daj molim te reci na kojoj kilometrazi ti je se to pocelo desavati?
bte: meni su rekli isto da ide sve sa poluosovinom u kompletu cca 1300kn..
Evo da dam update obavljenog posla,dakle zamjenjene obje poluosovine,sve skupa s poslom 1700kn:hm:Neznam jel to puno,al ak su tebi rekli 1300 za jednu onda sam još i dobro prošo:D
Inače,najveći problem je bio što se tiče dimenzija tj. dužine poluosovina koje variraju od 62-65 cm(za lijevu)a i desna ima čini mi se 3 dimenzije.Al srećom,dobre sam kupio pa nisam trebo naknadno mjenjat:D
 
Na vrh