Čudan zvuk

pantheon

New member
prijatelji, novi sam na forumu pa izvinite za eventualne greske. vozim c4 2005g, HDI 100kw (vtr oprema) coupe. moj problem je, ako se moze reci da je problem, da oko 1000-1500 o/min cuje ce kao da zvecka, ako umjereno dodajem gas, e sada me interesuje, posto sam taj zvuk cuo i kod nekih drugih hdi 100kw motora, jeli to nekakav problem (ishabanost) ili je to taj normalan zvuk... auto vuce extra, radi ravnomjerno na leru itd. imao sam problema sa trzanjem i rijesio zamjenom pumpe goriva (rotaciona), dizne isle na pregled. test ok 99,9%
 

pantheon

New member
vozio sam 11 godina peugeot 406 HDI 80KW koji imam i sada, presao sam sa njim preko 240 000 (na satu je sada oko 360 000), i debelo sam zadovoljan autom i troskovima odrzavanja, i ne radi mi tako zveckavo, iako je to vec stariji auto i planiram ga zamijeniti za jos jednog citroene (c5 od 2009g...)
 

TPrime

New member
obicno kod slabog gasa ili ako se auto muci točno tako na tim obrtajima pocne se cut bregasta, mozda je poderana na nekom mjestu, cestu pojavu vidio na mnogim HDI motorima
 

pantheon

New member
Kad je slab gas sve je ok, kad je jak ok je, samo onako izmedju se kao malo cuje, e sad il sam ja muhanat il... Kolega mi ima pgo 307 1.6 hdi i kod njega se cujetjos vise, al to je tipicno za 1.6 motore al dali je to normalan zvuk na 2.0 motoru? Moj majstor, koji uglavnom radi pezoe kaze da je to normalno, al et, de znaj?
 

pantheon

New member
sve u redu, isao sam u ovlasteni servis, rekli su mi da je to zvuk tog motora, motor je sasvim ok (hvala Bogu), hvala vam na odgovorima...
 

pantheon

New member
Ma i moja c-4vorka ide, vozio sam je 223km/h, a nije vristao uopste. Gume apsolutno nove 225/45/17 nazad
215/45/17 naprijed
 

Lix

Active member
ovih 225 iza ti nema smisla, nemoj me krivo shvatit ne kažem da ih moraš momentalno bacit u baju ali pri mjenjanju stavi 215, svi auti koji su prednji pogon moraju napred bit širi po pitanju guma i same širine napred inače postanu nepradvidljivi, tako da su iza 225 nepotrebne i samo ti povecavaju potrošnju, šta se zveckanja tiče, svi noviji hdi koje sam radio, čuo i vidio lagano zveckaju, ko šta su ti rekli normalno je, stari hdi tj. 2.0 hdi nije imao tih problema i to je po meni među boljim motorima, jedino je dosta ljen :weeabooface:
 

pantheon

New member
sto se tice sirine guma, jbg, stavio sam pozadi distancere i malo sire gume, izgleda radi, moram staviti koju slikicu. inace je relativno stabilan, za sada nisam osjetio nista neprilicno, vozio sam ga 223kmh autoputem, (samo probao) auto ide jako dobro...
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ha dobro... svako ima svoje veselje :D Sad vidim i od kud si, bar se ne moraš sekirat da će ti tablice skinut :cool:
Otvori temu za auto, daj koju sliku ;)
 

Lix

Active member
svako radi od auta šta želi, meni je isto zanimljivo vidit kad iza ima šire gume samo ti govorim kako to fizički utječe na auto i na performase i bla bla, opet ako ne rejsaš po zavojima boli te briga samo rokaj i radi šta voliš :weeabooface:
 

pantheon

New member
jbg, volim da vozim malo brze, po zavojima takodje, vtr je tako da mu je ovjes tvrdje podesen, a esp se tesko pali samo u granicama kada gume bas procvile, i za sada nisam osjetio podupravljanje ili nesto slicno. inace auto redovno servisiram i pazim. trenutno je kisa, tako da je auto u garazi a pug 406 se vozi... a sto se tice ove v-max, to je naravno na autoputu (ovom u BiH), i to je samo proba bila, sa bratom u auto pa da se malo proba. inace kada vozim autoputem, ne vozim mnogo preko ogranicenja
 

pantheon

New member
eh ovako, cudan zvuk se ponovo pojavio prije oko 7 dana, malo jaci sad, bio je jedan od injektora u problemu, kao lose gorivo-voda ga dotuklo, promijenjen je injektor, stavio ispravan polovan, 80KM (320 kuna), dobio garanciju od 6 mjeseci na ispravnost, auto radi extra, i manje trosi...
PS: nikakve simptome tipa trzanja i lose vuce nisam imao, samo je zveckao itd, injektor sam sam promijenio)
 
Na vrh