Čudan zvuk u prvoj i drugoj brzini

markan1000

Well-known member
Pozdrav ekipa.
na mom C4 1.6 HDI (obični) 112 ks, 22000 km, napravljen prvi servis na 20000, u prvoj i drugoj brzini na većim okretajima čuje se čudan zvuk.
znači kad krenem u prvoj zvuči normalno, onda negdje iznad 2000 čuje se (u kabini) kao nekakvo isprekidano treperenje motora, šaltam u drugu, opet normalno i oko 2000 opet se čuje treperenje motora. u trećoj i dalje nisam primjetio ništa neobično.
kad ga slušam izvani ili kad otvorim prozor, ista stvar, jako mu se promijeni zvuk i počne baš neugodno ružiti, ne čuje se onako lijepo kompaktno dizelski zvuk u prve dvije brzine kad se dignu okretaji, nego zvuči kao raštimani orkestar.
bio bi jako zahvalan ako netko ima neku ideju šta bi to moglo biti?
imam garanciju do 7. mjeseca pa molim za preporuku da li da idem kod njih ili kod svog mehaničara u kojeg imam povjerenja, odnosno ako odem kod svog i on nešto bude popravljao da li automatski gubim garanciju??
 

liberty

Well-known member
Re: čudan zvuk u prvoj i drugoj brzini

da li se treperenje čuje kod ubrzavanja ili usporavanja
da li se redovito čuje ili povremeno
 

markan1000

Well-known member
Re: čudan zvuk u prvoj i drugoj brzini

samo kod ubrzavanja i to do oko nekih 2000 okretaja. kod usporavanja nikad. i čuje se redovito.
 

markan1000

Well-known member
ovo s garancijom glupo od mene, priznam :D neke moje brijačine.
uglavnom jutros bio u citroenu, naprave dva majstora krug, kažu da ništa ne čuju. napravim ja krug s jednim od njih i onda mi kaže da čuje taj zvuk (koji je stvarno jako tih, ali se čuje), i uvjerava me da je to savršeno normalno, odnosno da je to nešto s dovodom goriva na određenim okretajima, a kako se uglavnom u prvoj i drugoj malo žešće starta zato samo onda čujem. pošto se i ne kužim u mehaniku baš, nadam se da to objašnjenje pije vodu?
uglavnom lik mi je pet puta ponovio da se ništa ne brinem i da samo uživam u vožnji

Savjet,

Obavezno traži update Softwera ... ja na svome sam osjetio bitnu razliku u radu motora nakon tog zahvata :)
tek sad vidjeh tvoj post. tako da ništa od updatea softwera :(
 

markan1000

Well-known member
e zato su bile moje brijačine da li da idem kod njih jer dok ne vide da nešto fizički otpada/visi s auta reći će da nije ništa, ili da odmah odem kod nekog drugog.
 
Na vrh