Čudan zvuk u kabini , ko da dio tapecirunga na desnoj strani nije dobro stavljen

Franzg

New member
Neznam kako bi nazvao temu, ali problem je sljedeci. Danas sam isao kod nekog poznanika ujutro da mi procisti one cijevi koje vode vodu do dole (jer mi je u 2 navrata voda nakon duge kise usla u kabinu u malim kolicinama) , cijevi su bile zastopane i on je to ocistio, i udem ja u auto i cim sam ga upalio sam skuzio da to nije onak zvuk kakav inace cujem, i krenem vozit i imam sta cut, na visim okretajima ko da nesto zviždi na desnoj strani auta, pogotovo na visokim okretajima, ko da nije dobro vracen neki tapecirung ili da je kod ciscenja neka gumica otisla pa zvizdi tj cuje se motor...reko sam mu odmah pokusali su vidit sta je al nisu znali, otiso onda u cib i decki digli auto i malo pregledali ali isto kazu da nemogu ovak skuzit nesto, da bi trebalo rastavit auto pa vidit...ima ko kakav prijedlog sta bi to moglo bit? (Btw dok je kisa bila mi se culo cudno i dok sam na aveniji stavio auto u ler, a motor mi se izvana cuje najnormalnije kak se i inace cuo, dakle sumnjam na neki tapecirung ali neznam di/kako/sta ...?
 

Franzg

New member
@cutac to cu im vjerovatno i predložit ali ovaj put baš u citroenu
@ivan na koju točno mislis? na ovo (slika je s druge strane ova ali iste su), ova guma mi se čini da je u redu, jedino ova plastika mi nekak čudno drži ko da nije sjela na ovom djelu koji sam crveno zaokružio (samo dakle s druge strane) ali mislim da nije do tog jer je tata u voznji nabio tu plastiku da "drži" i dalje se isto čulo...

 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Za plastiku praga sumnjam, vozio sam bez nje i niš posebno se nije čulo. Vidi dal ti je plastika blatobrana iznutra svugdje na mjestu.

Ja sam mislio pod komad br. 9 tu na slici, bez njega šušti u vožnji. Al ako nije dirano...
 

Franzg

New member
@ivan taj dio pod 9 mi se cini oke...:/
Bas se izrazito cuje na visokom okretajima, ko da je neki dihtung tapecirung izmedu motora i prostora kabine na desnoj strani otiso..:/

Oktrio sam problem 😀😀
Gumei cepic u jednu rupu iza "sredisnjeg" dijela nije bio stavljen tj izaso je i nazad sam ga stavio unutra (ko npr cep u butelju vina s tim najlakse docarat ) i sad je sve super, u temu moj c3 idu dojmovi sa eibachom :)

Evo slike tog cuda dakle ovo gumeno nije bilo u rupu stavljeno
 
Na vrh