Čuda tih zvuk prilikom vožnje

visaluteju

Well-known member
Dvoumio sam se da li da pišem jer je teško opisati ovaj zvuk, a "naslov čudan zvuk" je vjerovatno najčešći u auto problematici :)

C4 2011 1.6 hdi 92ks

Prilikom vožnje čuje se čudan zvuk kada motor radi na oko 2500 obrtaja (tad se "najbolje" čuje) a javlja se otprilike izmedju 2000 i 3000 obrtaja. (moguće i da je prisutno iznad ovih obrtaja ali se ne čuje od zvuka motora)

Podsjeća na zvuk koji čujete kada guma ima "bubreg" ili neki šaraf ili nešto, medjutim prilično sam siguran da nije to jer se učestalost zvuka ne mjenja sa brzinom auta već sa visinom obrtaja, a i čim stisnem kvačilo ili popustim gas više se ne čuje do sledećeg dolaska u pomenute obrtaje.

Najbolje primjetim u 2 brzini ali i u 3 i 4toj na tim obrtajima

Meni zvuči kao da dolazi izmedju motora i desnog točka negdje, taj dio auta (ali možda mi se samo čini)

Nije lupkanje ni struganje i jaaaako je tiho, ako je uključena ventilacija, ili je cesta onako lošija uopšte se ne može čuti, najbolje se čuje kad naidjem na novu cestu bez oštećenja i naravno prozori zatvoreni...čuje se to neko dn dn dn dn dn dn dn..

Auto ljepo ide, sve ekstra osim što sam to primjetio (pokušao sam još par ljudi pokazati taj zvuk ali ga nisu culi ... ali ja imam sluh za auto kao slon)

Jedino što mi je palo na pamet po mom skromnom znanju da nije kinetički zglob, ali inače nista ne lupka kada skrećem i motam volan sve je bas glatko...

Ideje ? :)
 

visaluteju

Well-known member
Nisam probao u mjestu...baš ću sutra. Ne bi trebao biti remen ili roleri jer sam radio veliki servis prije 2000km
 

visaluteju

Well-known member
Ne ne, ne čuje se u leru, samo dok je u brzini i auto ide sa stisnutim gasom

Nisam probao da li se cuje kad je auto u mjestu pa da pokušam samo gas dati na te obrtaje to ću viditi sutra

Kad idem recimo u drugoj brzini oko 40 kmh počne se to čuti i čim stisnem kuplung prestane se čuti, ali isto tako prestane se čuti i ako samo otpustim gas...

toliko je tiho da često pomislim da je prestalo pa onda opet u nekih idealnim uslovima čujem (najčešće je to fina glatka cesta)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
A kad si to primjetio, prije/poslije servisa? Znaju i oni zahebat... to bi čak bilo i najbolje. Ako ne, čeka te vjerovatno otvaranje getribe...

Èitaj tu malo, pisalo se o sličnim problemima
 

visaluteju

Well-known member
Pa čini mi se baš da sam čuo prvi put kada sam pošao na veliki servis pa mi se onda učinilo da ne čujem u povratku...medjutim nakon par dana opet sam primjetio
Evo baš ću prelistati...
Ajme nemoj da otvaram getribu to mi ne zvuči dobro :)
 

Cutac

Prèkaroš
Ajme nemoj da otvaram getribu to mi ne zvuči dobro
De ne za:cenzura::cenzura::cenzura:avaj, pa tu je prava zabava :D
Idemo zajedno nositi getribe Francu :euforija:


Ja mislim da je dobro probati malo priklati motor. Malo kroz brzine i okretaje, vožnja starom cestom, možda se sredi :D
 

visaluteju

Well-known member
Èitajući one postove mislim da mi nije problem onakve prirode, zvuk nije ni blizu sličan, a i kod mene kad stisnem kuplung i otpustim ga zvuk se ne čuje ...dok opet ne dam gas pa ne dodje do onih obrtaja (2500)...

Sutra ću isprobati u mjestu a i pokušaću snimiti zvuk ako bude izvodivo...

Cutac dosta mi je zabave za ovu godinu ne želim ništa da "otvaram" bar do proljeća :) :)
 
Na vrh