Čipiranje

LukaP

Member
Bok ekipa,

evo baš sam u zadnje vrijeme razmišljao o ovom potezu pa sad želim čuti vaše mišljenje. U pitanju je verzija sa 2.2 HDI motorom sa 94 kw. Auto je 2003. godište s 110000 km na satu. Auto se redovno i u ovlaštenom servisu održavalo. Gledao sam malo po web-u o brojkama nakon čipiranja i našao da bi konjaža porasla za 50 KS i moment za 75 Nm što bi ga brojčano dovelo do najsnažnije C8-ice. Jedina razlika između moje i najsnažnije verzije je to što ta druga ima još jedan turbo i veći hladnjak koliko sam primjetio. Trenutačno stotku lovi za 13.5 s dok toj snažnijoj treba 10 s. Da li bi se mogli postić ovakvi (ili barem slični) rezultati nakon čipiranja? Da li bi mi ovi iz servisa radili problem zbog toga i kakve bi još eventualne troškove imao? Unaprijed se zahvaljujem :grin:
 
Posljednje uređivanje:

2mario2

Well-known member
Nemoj to raditi. Bolje dati auto mapirati nego čipirati. Naravno u oba slučaja to mora biti napravljeno profesionalno, kvalitetno i to košta (nikakvi jeftinjaci tu ne dolaze u obzir) jer u protivnom ili ćeš platit maglu ili budeš uskoro plačao mehaničara da ti motor popravlja ili mijenja u slučaju "stručnog" mapi/čipi ranja

Znači kvalitetno mapiranje po meni ima prednost pred ikakvim čipiranjem
 

LukaP

Member
Onda sam ja krivo shvatio što je čipiranje, a što mapiranje haha. Meni je to bilo isto. Mislio sam pod čipiranje da se isprogramira softver, a ne da se nešto dodatno zakelji na auto :D
Nisam niti mislio ići s jeftinijim opcijama jer su one skuplje na kraju dana
 

2mario2

Well-known member
Ja sam iznio samo ono što je meni savjetovano. U svakom slučaju pričekaj odgovor nekog tko zna ili je to dao napraviti. Ja bi svakako išao u svom slučaju na kvalitetno mapiranje prije nego čipiranje. I jedno i drugo košta (otprilike govorim) oko 200-300€ tako da jeftino nije. Znam ja za lika iz SLO koji to radi za 50€ (par frendova je bilo i zadovoljni su), al tu nema garancije ni papira
 

LukaP

Member
Na tako jeftina mapiranja nebi išao da me platiš. Mislio sam dat oko 300 eura, ali nije mi problem dat još ako će posao biti napravljen kako spada
 

2mario2

Well-known member
Idi ako dobiješ pisanu garanciju premda ja nebi. Al ponavljam to je samo moje mišljenje. Mene zanima mapiranje za moj C2 benzinca premda mu neće dići puno, al rađe to nego nekakve kerefeke
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Nitko ti ništa nemože garantirati. Ajmo reć da ti digne za toliko snagu. Ubrzo ćeš saznati jesu li poluosovine skroz ravne i kako drži kuplung.

A prethodno odradi mjerenje kompresije, pregled injektora i turbine... da vidiš ima li smisla uopće ići na remap.

Kod remapa je svašta moguće, može ti recimo pustit snagu kako je i dignut moment. Ili recimo da se mapa nakon određenih okretaja vrati na normalnu mapu.
Sve ćeš to dogovoriti sa majstorom, koji bi ti trebao dati i upute kako voziti takav auto.

Bez izmjene na hardwareu, dobitci su obično 10-15%
 

akiramar

Active member
Ja sam svoja dva auta mapirao. Prije sam Megana 1.9 dTi (sa 80 na 100) i sada C4 1.6 HDI 90 (sa 90 na 120 (?)).
Oduševljen sam...

Preporučam Tibora, baci pogled na ovaj thread: Remapiranje, chip tuning

Megane dan-danas vozi kod mog bratića, radi k'o urica sa preko 190'000 Km.
C4 vozim ja svaki dan, sada ima preko 135'000, oduševljava me svaki dan :)
 

Cutac

Prèkaroš
Pogledaj i onog nekog Bosanca, ne znam kak se zove da me ubijes, ali navodno vrhunski. Ima radnje svuda po hr, a naziv je SM tuning ili tako nesto.
 

toma

Active member
Da se ja malo ubacim :D ja sam ovo istraživao na sve strane. Kako je napisano imaš za 1000 kuna npr kod Berdika u Velikoj Gorici. On je to radio ekipi iz ovlašetnog servisa. S Tiborom sam isto tako razgovarao i nije puno tražio za to. Koliko se sjećam tražio je 1000 - 1500 kn (imam negdje na mailu). Što se tiče bosanca kako cutac veli i to sam provjeravao ali tamo je chip tuning a ne mapiranje čak i piše da je chip tuning :D

što sam dalje istraživao tako sam došao do ekipe pored Svete Nedelje koja se isključivo bavi time (npr subari impreze po 600+ ks, lancer evo, m5 itd) pa mi je lijepo objasnio. Auto mora biti tip top i kada se mapira npr na 170 ks onda nema prva druga od semafora do semafora jer u suprotnome ode turbina zbog kako je rekao prevelikog i prebrzog zagrijavanja itd - on je sam rekao da ne preporuča na 170 nego optimalno od 150 - 165 ks-a. I da se auto normalno vozi a da se snaga koja je povećana koristi u preticanju. Isto tako rekao je, koliko se sjećam, da te mašine 2.2 nisu baš za mapiranje (nemojte me uzet za riječ jer se slabo za to sjećam). Za to je tražio cirka 400 - 500 eura.

A da bi išao na to isto tako potrebno je izbaciti dpf te egr ventil (s time da se i dodatno blokira cijev od egr-a).

To je onoliko koliko se sjećam.

S obzirom da na svom autu koji ima 165 000 stavljam novi kuplung itd razmislit ću si ponovo da si dignem na jedno 150-160 ks.
 

Cutac

Prèkaroš
Što se tiče bosanca kako cutac veli i to sam provjeravao ali tamo je chip tuning a ne mapiranje čak i piše da je chip tuning
Jesi siguran? Koliko sam skužio po stranici, oni rade remap ali to zovu chip tuning, valjda da privuku ljude.
Ja bih sebi čak VTS-a remapao, šta 200€ za 15-20 konja i ostale benefite.

A ovaj Tibor samo čađare radi...

Budem poslao mail SM-u i ako mapira, daj dođi u Sisak kod SM-a da nam da popust na količinu(ozbiljno to daju).
 

toma

Active member
Jesi siguran? Koliko sam skužio po stranici, oni rade remap ali to zovu chip tuning, valjda da privuku ljude.
Ja bih sebi čak VTS-a remapao, šta 200€ za 15-20 konja i ostale benefite
nisam siguran ali sam nazvao pa sam pitao :D:D to njima tako stoji ali u pitanju je mapiranje. Dosta ti je tih 177 ks šta će ti više :D

A ovaj Tibor samo čađare radi...
Pojasni malo ovo ;)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
A da bi išao na to isto tako potrebno je izbaciti dpf te egr ventil (s time da se i dodatno blokira cijev od egr-a).
Naravno. Nema smisla radit remap na mašini opterećenoj ekologijom. Nonsens.

Jesi siguran? Koliko sam skužio po stranici, oni rade remap ali to zovu chip tuning, valjda da privuku ljude.
Ja bih sebi čak VTS-a remapao, šta 200€ za 15-20 konja i ostale benefite.

A ovaj Tibor samo čađare radi...
Meni iz napisanog djeluje da su bosanci, neću reć prevaranti, al skupljaju lovu na laprdanju i gotovim proizvodima, a ne inteligentnom remapiranju.

Dignut atmosferac za 20ks, makar i našpanan kao tvoj, bez diranja u HW, je skoro pa nemoguće.

Pojasni malo ovo
Očito čovjek zna šta radi i stoji iza toga. Pa iz tih razloga ne uzima lovu atmosfercima.
 

toma

Active member
gotovim proizvodima
baš sam ih zvao pa sam ih pitao i po onome što je rekao i kako sam ga ja shvatio imaju gotov proizvod. i onda se pitaš što napraviti? otići kod njih tibora??

Očito čovjek zna šta radi i stoji iza toga. Pa iz tih razloga ne uzima lovu atmosfercima.
pa on je meni lijepo objasnio sve vezano za 2.2 hdi što trebam pregledati što trebam napraviti i da bi on to riješio za 1200 kuna
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ja nebi imao dileme... dovest auto u tip top stanje -> riješiti se ekologije -> remap kod Tibora.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Piše da ne radi. Potraži si drugu bregastu za početak, usis, ispuh riješi... na atmosfercima ima brdo posla koji se mora napraviti prije remapa.

A ovi SM specijalci pišu da i moj Citrać mogu dignuti na 90ks :D Za samo 400€ :D
Svakakvih gluposti čovjek na netu nađe :rofl:
 

Cutac

Prèkaroš
nisam siguran ali sam nazvao pa sam pitao to njima tako stoji ali u pitanju je mapiranje. Dosta ti je tih 177 ks šta će ti više
Onda sam ja tuk tuk? :D
Znači potvrdili su da je mapiranje. :)


Konja nikad dosta! :whistling:

Pojasni malo ovo
Samo su mu dizel motori na popisu, nema navedenih benzinaca.

Meni iz napisanog djeluje da su bosanci, neću reć prevaranti, al skupljaju lovu na laprdanju i gotovim proizvodima, a ne inteligentnom remapiranju.
Ja sam bio čitao i na dosta mjesta su ih hvalili. Èak sam bio tražio nešto za VTS-a i dvojica su mi rekli da ako ne može SM, ne može nitko(nešto vezano za mape, ne znam šta).

Dignut atmosferac za 20ks, makar i našpanan kao tvoj, bez diranja u HW, je skoro pa nemoguće.
To je power opcija? Tamo idu fizičke promjene. Za samo softver je navedeno 14 konja.

"SM Power je namjenjen za one koji hoće više snage iz motora. Za ovakav tuning potrebno je da motor i turbo budu u perfektnom stanju i SM power nije samo klasičan remap nego uključuje i promjenu nekih mehaničkih dijelova zavisno od modela,kod nekih je to samo sport filter kod nekih usis i izduv a ima i modela gdje je potrebno postaviti drugu turbinu, dizne, intercooler... Potrebno je da nas kontaktirate za svaki model pojedinačno da Vam objasnimo šta sve treba da zamijenite da bi dobili deklarisanu snagu SM powera."
 
Na vrh