"Čišćenje" rabljenog auta

Cutac

Prèkaroš
Pozdrav!

Budući da sam kupio rabljeni, zanima me čime očistiti motor i sve što se da očistiti.
Stavio sam STP aditiv za čišćenje injektora i to je to. Jedina druga stvar koja mi pada na pamet je SeaFoam. Imate kakvih prijedloga?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Iznutra misliš? Kvalitetno ulje, filter i zamjene svakih 10 ili svakih godinu dana. Kad biš ga sam mijenjao, mogao biš kombinirat ljetno/zimsko ulje.

Od ostalih aditiva i pjena ništa pametno se neće desit. Kako kaže jedan moj na tu temu, nema kemičara do mehaničara.
 

Cutac

Prèkaroš
Ali ChrisFix kaže da SeaFoam valja.
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=u6UeJXkzDW8[/ame]

Mislim na sve zapravo, sad mi je na pamet pao MAF, njega ću očistiti ako ga nađem :D
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Maf i map sam ja sa sprejem za kočnice čistim.

A ChrisFix je moderni reklamni pano. Reklamirao bi i gefufnu cincilatora da mu se za to plati.

Znači sva ulja su krcata raznim aditivima, ali i tebi zanimljivijim u ovom slučaju - deterđentima i disperzantima. Njima je svrha kao što im i ime govori... spriječavati i uklanjati bilokakve taloge i prljavštvine.

Kvalitetno ulje=kvalitetni aditiv=kvaliteni deterđent=čist motor


Uglavnom, zaključak bi bio - redovito mijenjaj kvalitetno ulje i motor će bit čist.
Moje skromno iskustvo s otvaranjem motora to potvrđuje, usprkos 200tkm, nikakvih značajnih taloga niti naslaga nije bilo unutra. Stijenke cilindara su se sjajile, karter bez naslaga, uljni i rashladni kanali čisti.
Na ventilima i površini klipova je mikrometarski sloj čađe koji se lako skida s krpom... a 100% sam siguran da nema utjecaja na rad motora.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Iskusniji mi preporučili. Isti je efekt, u nekoliko dosadašnjih čišćenja se odličnim pokazao, bilo dizeli bilo benzinci.
Poseban MAF sprej postoji, ali je višestruko skuplji. Al ni s njim nećeš progriješit :D
 
Na vrh