Čemu služi AUX ulaz pored upaljača?

Stipe Drljepan

New member
Došao napokon citroen.Još ne znam njegove detalje osim što sam sjedio u njemu,čekam rješavanje papira.Uglavnom zanima me nekoliko stvari da ga dočekam spreman.
1.pored upaljača ima aux ulaz-čemu on služi,dali postoji adapter usb u aux i kako se to ogleda na radiju i komandama za radio ako se koristi adapter za usb

2.čemu služi ona polica sa "rolo" vratima ispod radija i klime,gdje se nalazi upaljač i aux.jel to samo rupa za odlaganje stvari ili ima neku drugu funkciju

tnx
 

Silentshoot

Active member
Pa aux, imaš ulaz sa slušalice tj tako izgleda, to ti služi da npr možeš s mp3 playera spojiti kabelom u aux, znači kabel koji ima 3.5mm priključak,kao na slušalicama s obje strane, jedan ide u mp3 player, mobitel, ili što god već a drugi kraj u aux, i na cd playeru namjestiš aux ulaz, a usb je za spojiti mob preko usb kabela, ili mali usb s muzikom i onda ti svira s njega...ovo drugo pitanje, misliš ono pored mjenjača rolo?
 

Stipe Drljepan

New member
Ok za mp3 i mob,ali dali se može uključit nekakav adapter pa da se u taj adapter može uključit usb i preko njega slušat glazbu,a da sve funkcije autoradija ostanu kao original.
I da,mislim na to pored mjenjača...

hvala
 

linkres

New member
Ok za mp3 i mob,ali dali se može uključit nekakav adapter pa da se u taj adapter može uključit usb i preko njega slušat glazbu,a da sve funkcije autoradija ostanu kao original.
I da,mislim na to pored mjenjača...

hvala
i ja sam se raspotivao, sumnjam da možeš
samo ipod i slično
 

Cutac

Prèkaroš
USB je doplata, osim u Exclusive opremi, a ako ima rolo znači da ima automatski mjenjač(bar je tako bilo 2011. :) ) što ne znači da automatski ima i USB.
Okani se bilo kakvih konvertera.
AUX na USB ne postoji jer AUX je pasivni konektor, a USB aktivni - AUX nema, a USB ima struje(ima i AUX zapravo, ali nezamjetno)
Postoji FM odašiljač koji ide u upaljač i onda odašilje signal, ali to rijetko kad valja.

Ako ti se da, možeš kupiti neki USB kabel(pitaj na forumu koji je priključak) i spojiti ga na stražnju stranu radija i izvući negdje, obaviti magiju na dijagnostici i imat ćeš funkcionalni USB jer su radio sa USB-om i bez isti(bar ja mislim :oops: ).
Nije komplicirano, samo treba biti pažljiv.
 

Scorpyo

Active member
Ako ti se da, možeš kupiti neki USB kabel(pitaj na forumu koji je priključak) i spojiti ga na stražnju stranu radija i izvući negdje, obaviti magiju na dijagnostici i imat ćeš funkcionalni USB jer su radio sa USB-om i bez isti(bar ja mislim ).
Nije komplicirano, samo treba biti pažljiv.
I ja sam mislio da je u pitanju nešto tako jednostavno. Na žalost, ispalo je da sam krivo mislio... :( :mad:
 

Stipe Drljepan

New member
Da rezimiran,onaj XCARLINK adapter što sam nešto naletio na netu se nemože koristiti preko aux ulaza nego izravno na poleđinu radija ako radio ima tu mogućnost?
 

GocC4

Member
Unaprijed se ispricavam adminima ako sam fulao temu ali vezano je za upaljac,kupio sam usb punjac za mob i ustekam da idem punit i nista se ne dogadja,u gepeku na uticnici normalno radi i u drugom autu sam probao isto radi,pa bi rekao da je do upaljaca,jel ima netko ideju sta bi moglo biti,jel samo on ba osiguracu pa da promjenim ili jos koji potrosac?
 

Micija

Diagbox 7,57 Modrièa.Free
Taj upaljac ti rafi samo dok je auto upaljen ili samo dat kontak,pod uslovo da auto vec nije prebaceno u stedni mod tj iskljucio sve potrosace.
 

tomica0308

Well-known member
pa mozda je dobar zvuk ak se spoji aux kablom, a preko frekvencije je lose al ak se stavi na frekvenciju di nema pored stanice neke dobro je, nije savrseno naravno.
 

Silentshoot

Active member
Kako ne ide preko FM? na ovo spojiš mobitel putem kabela, a ovo kinesko čudo taj signal šalje putem fm-a na radio, kvaliteta gora od starog gramofona...bolje onda pržiti cd nego ovo...
 
Na vrh