Zlatkica 2.0 VTS

Lix

Active member
pitanjce, dali se u xsare vts ugrađivalo centralno, ako je dal neko zna di se komp od centralnog nalazi?
 

Lix

Active member
^^ ovo gore mi je i dalje nepoznanica... ali nebitno pa nastavimo onda dalje....

xsara mi je bila razbijena, ne jako, vozila je, ženska me je okinula na parkingu, polomila retrovizor i lagano pokrivila blatobran... ja sam na osiguranju plakao ko malo djete i koda imam bugattia i dobio na kraju nekih 3000 kn odštete, uglavnom farbalo se, na sveukupno zadovoljnstvo i moje a vjerujem i vaše napokon su se skinule navlake sa pragova i zadnjeg branika, sad je full stock, napred je malo prerađen branik i maskica itd. Uglsvnom farbano je prednji i zadnji branik, spojler, maskica, vozačev blatobran i oba poklopca retrovizora, danas se farba još suši pa sutra krećem u sastavljanje... boja je malo fulana al kad se stara ispolira i ova nova opere par puta bit će to bolje... za sada toliko od mene...

iiii da, napravio sam lip, gumeni, sličan originalu, meni izgleda bolesno, ostatak ćete sami sutra procijenit kad legnu slike, i stavio sam kao neki drl u maglenke, o tome isto više sutra

da ne pišem previše stay tunned i sutra stavljam slike :D

mali "hint" po pitanju maskice, moj (ili trenutno od starog) saxo je bio inspiracija
 

Lix

Active member
slikice... malo kasno al eto sad sam iz garaže tek...

pa krenimo redom, neću puno pisat, slike su 1000 rijeći, ima od rastavljanja kitanja šprickita itd... svega pomalo


















































:D

sve na autu sam radio sam osim farbanja, toga me malo trta još uvijek pa je došao tetak pošpricat kod mene u garažu

slike nisu neka kvaliteta al čisto da dobijete dojam šta se sve radilo, više slika čim ju ispeljam van operem usisam očistim kad uhvati malo sunca i tako :whistling:
 

Silentshoot

Active member
Lijepo to ide...samo ja bi prefarbao onu mrežicu da bude crna,bez tog natpisa u bijeloj boji...malo mi je to seljački...ali ostalo lijepo napreduje..
 

Lix

Active member
ja sam seljak veseljak :D nemamo svi iste ukuse i tjt, a za natpis sam se mučio sa izrezivanjem šablone jedno sat dva i sad da prearbam crnom ne dolazi u obzir, uglavnom cijenim kritiku ali ostaje ovako :whistling:

u daljnjem planu... pričekat da ova farba dobro osuši ispolirat cijeli auto, nabavit otvore za ventilaciju, skroz lijevi i skroz desni, nabavit airbag suvozačev, nabavit alu felge 15" i pripremit ih za zimu tj. pofarbat pa će na njih zimske gume ić, prednji diskovi i pločice će isto kroz nekih 10000 reć byebye pa je i to u planu za riješit, kočioni od 406 coupe i diskovi od xsantie, nakan toga još ostaje farbat postojeće ozice na foru wrc-a znači bijele sa crvenim slovima, ugl.. nikad niije gotovo :rolleyes::rolleyes:

neke slikice od danas na suncu, slike su banana al eto... nadam se da ću i novi mob uskoro riješit :weeabooface:



 

ribadesign

New member
opa, :cenzura::cenzura::cenzura:en posao! natpis na mrežici mi se ne sviđa također, a i maska bi bila ljepša bez znaka skroz, al to sam samo ja :D inace top! moram ju doc vidit uzivo :D
 

Saks

New member
Super Xsarica, rođak mojem GTI-6 :D
Al daj reci ćemu glavni kočioni od 406 coupe-a? Jer ja bi čak rekao da su isti i tvoj i od coupe-a, tj 23mm bi trebao biti. I kočnice kakve imaš? 283mm stock?

Jer recimo ja imam glavni kočioni od 306 S16 pošto je i auto bio S16 nekad davno, a on je nešto manji za 1.5mm ako se ne varam. I imao sam do sad prije tjedan dana brembo 4 klipne čeljusti i odlično je odrađival posao, hod nije bio dugi nit ništa. I sad sam vratio natrag stoc GTI 6 kočnice i opet odrađiva posao odlično, za mrvu se jedino skratio hod pedale i to je to
 

Lix

Active member
Krivo sam se izrazio, ić će kociona kljesta od 406 coupe, glavni cilindar je nesto sitno veći od 406 coupea al necu ga stavljat jer smatram da postojeci moze gurat veća kljesta, a diskovi od xsantie ce ić zato jer su deblji za centimetar i veći u promjeru ja mislim za 5mm i uklapaju se sa ovim kljestima, tj. Sve je plug and play neće trebat nikakve distance i slicne stvari

Riba, neznam nebi htio micat zbak uvijek sam nekako protiv toga, mozda bi i bila ljepsa bez al neka se zna da je citroen :)
 

Saks

New member
Znaći ukratko ideš s 283mm na 288mm. (pretpostavljam da Xsara VTS ima 283mm)

Opet po meni nepotrebno, ali opet s druge strane svi mi imamo u sebi onog malog dječaka koji želi uvjek takve igračkice :D
 

Lix

Active member
nepotrebno je ić sa 283 na 288, slažem se, al diskovi su za mijenjat, brebo od 406 mi je želja onako ful a kad već idu brembo klješta i treba stavit nove diskove zašto ne uzet ono što bi bilo bolje :)
 

Saks

New member
Pa no Brembo od 406 coupea 4-klipni sam ti ja imao do sad prije tjedan dana :D I velim ti radije sam se vratio na stock čeljusti.

Jer kako veliš neće ti trebat distance...e tu se varaš. Treba biti dobra dobra felga da netrebaš distance...barem u 15 cola.

Eto ja na Borbet ET24 6.5J 15 cola morao imat naprijed 16mm distance.

Druga stvar, taj brembo u kombinaciji s tim diskovima cvili do te mjere da moraš ljudima počet objašnjavat ili da imaš keramiku ili neznam kaj. I doslovno će se okretat za tobom na cesti. Ja sam jednom lika na naplatnima uplašio jer je mislio da ću rampu prebit...rekao je čuo cvili ko ludo mislil da nemaš kočnice haha.
I vjeruj mi tog cviljenja se gotovo nemoguće riješit. Kad će ti biti pločice i diskovi skroz novi još je ok...ne cvili. Ali onda kako se sve prilegne, e onda lagano počne zabava. A tek po mokrom? Jao da ne pričam kako to cvili...već ti je neugodno pritisnut papučicu haha.

Tako da moj savjet...kupi diskove nove stock, kupi agresivnije pločice tipa Ferodo DS2500 itd itd. i vozi...jer brembo ti jedino ima smisla ako hodaš redovito na track day i to je to. Ovako u svakodnevni vožnji...stock čeljusti i brembo nema razlike.

A sad kak hoćeš :)
 

Lix

Active member
hvala ti na objašnjenju ali ali ali... ja ti slabo slušam savijete i volim probat svakakve stvari... uostalom da sam slušao savijete nebi bilo ni xsare ni ove teme.. tako daaa ipak to sve skupa na kraju koliko toliko dobro ispadne :weeabooface: nadam se da ne zamjeraš mojoj tvrdoglavosti ili nešto ali ja sam jednostavno takav i nisu samo te kočnice jedina preinaka i želja koju imam, plan je i dizat konje i svakakve čuda radit koliko god mi to moje financije dopuste :whistling:

inače na xsari su 16" et16 felge tako da vjerujem da bi trebalo sve skupa stat, a ako i budem išao na 15 cola felge nastojat ću da budu vani čim više tj. da im et bude oko 15 ili da ih sa distancama izvučem na tu mjeru, tako da opet vjerujem da će sve stat.... ali obzirom da je to daleka budućnost ne želim se previše zamarat sa tim :)
 

Saks

New member
Ma nista ne zamjeram joj :D samo ti djelim moje iskustvo pa da si uzmes u obzir i da znas kaj te sve ceka :) zato i sluze i ujedno forumi da se podjele savjeti i sve :)

Ali ugl ako ti to tolka zelja go for it :) Jer kako velim imamo svi razum...ali uvjek nas zezne taj mali djecak u nama koji to zeli vise nego ista na svjetu haha :D
 
Na vrh