Zlatkica 2.0 VTS

gospmiran

Member
Auto je predivan, stvarno dobro izgleda, jos s bijelim felgama uffff. Kolko ti je siroka felga? Nisam znao da na 16 cola moze ic 195/55,u tom slucaju guma je jos visa od 195/60/15 ako se ne varam, a za tu dimenziju sam cuo da struze otraga pa nije dobra. Neznam dal ima kakve razlike izmedju Xsare I i druge generacije po tom pitanju, znam jedino da na drugu generaciju nemogu ic 14 cola. Lijepo izgleda u svakom slucaju!
 

Lix

Active member
dobro objasni mi kakve veze sajla ima sa kvačilom? ako sajla preskače onda je valjda do sajle a ne do kvačila?? sad je nova i sve je oke, mislim ne kužim šta oces reć... kvacilo je novo ima možda 1500-2000 km, novo valeo kvačilo:whistling:
 

AX-ja

èudo jedno
a kakve veze nema? sta nije jasno?

pa automatska sajla ima zube koji hvataju preskacu kako se kvacilo trosi.
sama regulira odvajanje.
kad sajla pocne preskakati to obicno bude znak potrosenosti.
ne kazem da sajla ne moze otic sama od sebe,ali je to jedan od znakova.

inace i kad se nova automatska sajla stavlja na mjesto,treba je znat dobro dezaktivirati,pogotovo sajle od konkurencije.
 

Lix

Active member
ax, neda mi se raspravljat sa tobom i sam sam za običnu sajlu bio al nema je u ovakvoj izvedbi ili se prodavaču nije dalo za:cenzura::cenzura::cenzura:avat a meni je hitno, razmisli o tome i da sajla može proć i od starosti a ne odmah govorit da mi je kvačilo na kraju...

*gospmiran

felge su 7J i guma jako ljepo sjeda gore, i malo je viša nego 15", gume su bile 205/50/16 i mijenjane prvobitno iz razloga jer su strugale i napred i nazad, sad kad su 195 ne stružu nikamo, ubiti nebi strugale na serijskom autu, obzirom da ja imam iza dodatak na branik strugalo je u njega kad bi bilo 4 ljudi u autu, pa sam ga malo izrezao, sada je isti ko i serijski (glupo je objašnjavat slikat ću kad uhvatim vremena) ugla sada ne struže niš i super sam zadovoljan sa fuldama, zadnjih tjedan dana se vozim po rijeci kiša lije pljušti i fulde odrađuju posao odlično, i da, bilo bi ljepo da stane 14 cola felga, onda ljepo felge od peugeota rally i zimske gume za bagatelu, ali nažalost ništa od te igre, moram si neke 15" nać. Previše toga moram a premalo novaca imam, ali oće sve pomalo ima na autu još puno i previše posla koji će se odradit čim financije dozvole
 

AX-ja

èudo jedno
ja sam ti samo rekao kako obicno stvari stoje.
a ti shvati to kako hoces,al samo malo pritegni kocnicu.
nebi rekao,da te citiram : "dobro objasni mi kakve veze sajla ima sa kvačilom"
da kuzis to sto pricam.

za taj tvoj auto postoji sajla sa stelanjem,cisto da znas.
 

Lix

Active member
promjenjeni svi nosači motora... cijena je smiješna... 220 kn sva tri nosača (92 getriba, 60 donji i 68 gornji) puknuto bilo ležište od gornjeg nosača :mad: pa sam to izrezao oblikovao novi komad i stavio na mjesto zavario i popiturao, nisam obrusio var do kraja jer je malo nepristupačno, ugl izgleda ko original... sfušan je bio i nosač od getribe, na kraju sam poludio izrezao ga cijelog i napravio nanovo, ostavio sam originalno ono kamo se zavida nosač i napravio prihvat ko na originalu (bar po slikama tako org izgleda) uglavnom mašina je sada čvrsta i niš ne klapa :grin:



sljedeće na redu, napravit pripremu za čišćenje injektora (našao podatak da je serijski pritisak pumpe na gti6 2.2 bara) probat cu to nekako na kompresor izvest, btw bio bi zahvalan ako neko ima neko sredstvo za čišćenje za preporučit al ne u sprayu nego t:grin:kuće onako u kantici, (valjda kužite šta mislim) dal mogu uzet aditiv onaj za gorivo ili je to pre agresivno??
 

Lix

Active member


obećana katastrofično mala slika povarenog nosača... ugl vidi se odprilike

čistio sam icv ventil, Idile Control Valve... slike sve govore, bio je užasno prljav, novi oringovi su gore, čistio sam ga u benzinu, kontakte kasnije našpricao kontakt sprayom i tjt, auto mirniji u leru ljepo spušta ler gas i odmah se stabilizira, veliko poboljšanje pogotovo kad je auto hladan, još moram vidit šta ću sa injektorima pa da i njih riješim, onda je sva elektronika pod haubom riješena, bar se nadam...

slikice:

http://imgur.com/a/vonoD

 

Lix

Active member
sve znaš ništa nemoram dodat :grin: neka je on meni bar sada mehanički ispravan, vodili smo borbu dva mjeseca, al je:cenzura:iga tako je to kad kupiš auto za niš novaca sa nekom vizijom... bez dodatnih vitamina sa strane, sad je komplet... cijelo podvozje novo, sve 4 gume, svi nosači, svi potrošni djelovi motora itd itd... sad prelazim na estetiku :whistling:

p.s. što je lošiji fotić isto je ljepši auto :D
 

Lix

Active member
dosta je bilo mozganja oko toga šta sada dalje sa ovim autićem i odluka je pala sljedeća, prvo što se estetuke tiče vraćam ga skroz u original, pa vi koji tse vikali da vam se ne sviđaju pragovi i te svemirske fore možete odahnut, ovo dole je cilj, slično ovako, malo drukčiji će bit prednji ip ali o tome kad dođe vrijeme za to, lip planiram sam radit pa ću vidit kako će to ispast, znači sljedeće na popisu, skinut pragove, skinut zadnju navlaku branika i prepozicionirat lonac od auspuha



što se tiče mašine i ostaloga, plan je sljedeći, inox fi 60 od grane na dalje, protočni katalizator, i zadnji protočni lonac, možda i mali srednji ako se bude jako deralo, prednje kočnice od 406 v6 300 mm, čitao sam da pašu, bi bih zahvalan ako netko može potvrdit, spustit auto napred, nabavit neke sportske opruge, ako neko ima neke za predložit bio bih zahvalan, i to je to za budućnost od nekih godinu dana... vidit ću kako će ić dalje al ovo je pri vrhu popisa pa eto :)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
E to je već pošten plan ;)

A ostalo ti nemogu puno pomoć... koliko vidim po netu, kliješta sa 406ice pašu, samo treba malo kemijat sa diskovima drugih modela radi offseta, trebat će to uskladit da sve stane u felgu.
Što se opruga tiče, prouči malo opciju izrade opruga po mjeri... ja si to pikiram odradit prije ili kasnije.
 

Lix

Active member
opcija izrade mi je difinitivno najbolja, jer je kao prvo najjeftinija a kao drugo znam da su opruge nove, samo neznam dal oni dobru tvdoću pogode no dobro, to cu znat kad do tog dođe, e sad, šta se klješta tiče, stanu pod 15 cola felgu koliko sam upućen, mada ja imam 16cola tako da to nebi trebao biti problem, a stavljao bi i diskove i klješta od 406 tako da jedno sa drugim treba igrat kako spada, nebi trebalo nekih pre velikih promjena bit, al tokarski je doma pa ako treba napravit ću ja i distancu... diskovi i klješta će ić gore vjv krajem ljeta jer su sad nove pločice i oke diskovi napred pa da ih bar malo isplatim, s vremenom ću uzet klješta reparitrat a diskovi će ić novi i prednji i zadnji


i još jedno pitanje, htio bi za zub spustit zadnji most, dali ima kakva tema kako se to točno radi i od čega bi pasali amortizeri, čuo sam da su od 206 kraći nego od xsare, može neko točno potvrdit?

jučer podmazan most nakon 2500 km
 

Lix

Active member
vozim se, radi se kako stignem, i tjt, napravio sam si strut bar (povezivač muldi), pa eto par slikica da vidite kako je ispalo





što se motornog prostora tiče, neznam dal sam pisao, farbao sam neke sitnice u žuto, meni se osobo sviđa, farbano je sa sprejem pa loše dosta izgleda, kad budem pri financijama ću dat komade pjeskarit pa ide visokotemperaturna boja+ lak na sve to, polirat ću usosnu granu i ovaj poklopac ventila na kojemu piše 16v, nabavit originalni usis hladnog zraka, plan je i rastavit sitnice ispod haube, sve ljepo počistit pospremit uhvatit vezivam gumicama i slično pofarbat ako šta bude trebalo i motorni prostor bi onda trebao biti gotov
 

Lix

Active member


pao je neki lagani đir do senja, autić vozi ko zmaj, zezala je lambda od kad sam kupio auto, trošio je ko tenk 12-13 redovito čim bi pogledao gas, gogi mi je objasnio da treba to promjenit jer taj auto nije abnormalni potrošač (kaže gogi pa ne voziš alfu brate mili) i to sam napravio, auto me iznenadio potrošnjom, svakava vožnja, grad magistrala ganjanje ovo ono, 9,2 litre kad izračunam (upalila se rezerva 500m pred pumpom, natočio sam, resetirao i sa 150kn (cca 16,5 litara) sam pešao 179-180 km i opet se upalila, dođe oko 9,2 litre potrošnja, išla bi još dole da je otvorena cesta, u gradu računam nekih 10 max, a ganjanje, e pa ganjanje je još uvijek 15+ litara :D
 

2mario2

Well-known member
Jel ova Xsara u Zagrebu možda sad il je kupljena tamo bila??? Jer sam zlatnu VTS s OZ-ejkama vidio... Vozač je gledao kad sam prolazio jer mislim da sam bio sa svojim Saxom isto VTS-om...
 

Lix

Active member
@vborovic neznam dal je oglas aktivan, stavio sam da vidim dal će ljudi zvat

@ax znam da je al i dalje je jedna od bržih na cesti :grin: estetika će doć na red, za sad vozi i super me služi i to je bitno

@2mario ja sam iz pgž, okolica ri, auto je kod mene od 8 mjeseca, prije je bio u varaždinu
 
Na vrh