Smrad iz ventilacije prilikom grijanja

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Ne razređuje se, postoji i onaj sto se razređuje. No, onaj u pumpici je spreman za upotrebu. Nemoj celu bocu nasuti, ipak je to tečno. Bitno je da stigne gde je problem, da bi delovalo.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Onda treba razrediti malo, e sad, ne znam koja razmera ali je previse. Sipaj u neku pumpicu pa na otvore. Dobro je i za čišćenje doma, tako da si miran sa tom 1l :)
 

Mrki5

Well-known member
Razređeni je od 1 posto, ja sam radio sa oba. Nisam znao da je ovaj od 5 posto baš jak, nekoliko puta sam pošpricao podmetače na sedištima pa sjebo farbu na njima. Sipaj u flašicu sa pupicom, oko pola litre, ne moraš sve da potrošiš . Razradi ako hoćeš 50:50 . Gde je kod tebe filter ? Ako je ovde, slobodno izvadi filter i špricaj u kućište, podesi da izduvava u svim smerovima u kabini . Screenshot 2023-11-10 at 20-16-51 fler.pdf.png
 
Posljednje uređivanje:

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Razradi ako hoćeš 50:50
Ma kakvi 1:1, ubit će sve u klimi i sebe kraj klime. :) Ide 1:20 tj 5%, ako piše da je koncentrat. Ja s tim omjerom čistim klime po kući. Ja ga mixam sa destiliranom ne zato što mu obična smanjuje učinak, neg je iz vodovoda puna minerala, pa ti je to dodatna površina za leglo svega.

asepsol-eko-tablica.png
 

szahtila

Well-known member
Ma kakvi 1:1, ubit će sve u klimi i sebe kraj klime. :) Ide 1:20 tj 5%, ako piše da je koncentrat. Ja s tim omjerom čistim klime po kući. Ja ga mixam sa destiliranom ne zato što mu obična smanjuje učinak, neg je iz vodovoda puna minerala, pa ti je to dodatna površina za leglo svega.

Pogledajte privitak 8432
Zar nije 1:20 50 ml sredstva i 1000ml vode?
 
Napravio 5%. Ma ništa, nula bodova.
Izvadio filter kabine, našpricao otprilike 2 decilitra tamo u ventilator, onda prebacio na recirkulaciju zraka, bacio još dva šprica u svaki ventilacijski otvor i pustio na recirkulaciji još nekoliko minuta.
Jučer se osjetio miris Asepsola, već danas opet močvara.
 

Mirage

Well-known member
Napravio 5%. Ma ništa, nula bodova.
Izvadio filter kabine, našpricao otprilike 2 decilitra tamo u ventilator, onda prebacio na recirkulaciju zraka, bacio još dva šprica u svaki ventilacijski otvor i pustio na recirkulaciji još nekoliko minuta.
Jučer se osjetio miris Asepsola, već danas opet močvara.
A da tebi nije neki glodavac ušao u ventilaciju i uginuo?
 

nero81

Active member
Donator foruma
Da kazm svoj slucaj sa smradom.
Mislio sam da mi pusta antifriz pa da vuce u kabinu ali na kraju je bilo da mi pustalo ulje na spoju mjenjaca i motora i kad se zagrijalo je smrdilo.
To sam slucajno otkrio(uzrok smrada) kada sam zamijenio tu brtvu koja je pustala. Vise nista ne smrdi. A bome i ne kapa. Pa da probas mozda oprat podvozje od ulja pa vidit da li ce pomoc
 
A da tebi nije neki glodavac ušao u ventilaciju i uginuo?
Nemam pojma više, znam samo da je duplo gore od kako su u servisu napravili "dezinfekciju ventilacijskog sustava". Bit će red otići opet kod njih, pa nek vide, hoće znati nešto napraviti oko toga ili tražiti dalje drugog mehaničara.
 
Na vrh