Novi C4-Elysée

Dalibor

Dado Tornado
"...ima novi benzinski 1.2-litreni motor VTi 72 iz obitelji PureTech, posebno prilagođen uvjetima u vožnji i gorivima u svim zemljama svijeta. Taj motor nove generacije razvijen je kako bi imao optimalne performanse (72 KS, okretni moment od 110 Nm pri 3000 “điri”), potrošnju (od 5,0 l/100 km, tj. emisiju CO2 od 115 g/km, što je 22 posto bolje u odnosu na prethodni motor 1.4i) i najveću izdržljivost, čak i u najtežim uvjetima..."

jeli to 1.4 dobio zamjenu :confused: :palac-gore:
 

maxx

Member
Elysee je na platformi c3..naravno,prilagođenoj ;)..i ako je ovo tema o c4 limuzini,Elysee zaslužuje svoju temu,jer nije c4 :p
I meni je čudno zašto je Elysee "ubačen" u temu C4,dakle nije to nikakva limuzina na bazi C4 već sasvim novi autić:cool:
Usporedba sa škodom rapid...mislim da ne stoji jer će škoda nabit cijenu
rapidu(u jednom testu u auto bildu su napisali nešto u stilu "čuvaj se dacia,dolazi škoda rapid":D,moš mislit kak će škoda koštat oko 70-80 tis.kn.)Ta škoda će bit sigurno iznad 100 tis.kn...a za ovaj citrać je navedena cijena oko 90 tis.

Još da se osvrnem na ovaj kvazi test u autoklubu...1.2 vti motor ima 3(tri) cilindra a ne 4.
Također,1.4hdi motor nema 92ks već je to 1.6hdi motor.
A o "hrvanju" sa rapidom i toledom....je,ak budu imali iste cijene.A znamo da nebudu :D
 

Marko

Well-known member
A o "hrvanju" sa rapidom i toledom
Par postova iznad sam napisal da ako bude citrić koštal oko 90/100.000 kuna konkurencija Fluence (nisam mislio na izgled) ali kako je Fluence već dvije godine na tržištu sigurno će ga "pomladiti" (grdi je ko vrag :D). VAG grupacija ni u snu neće ponuditi taj nivo cijena za Rapid ili Toledo koje daju francuzi. A bogami kad već spominjete Daciu ni Duster / Lodgy nisu bedasti za te pare. ;)
 

Morski Pas

New member
Meni je Elysee bas super auto, zgodno je dizajniran, a auto moto i sportu, najavljuju cijeno od oko 90.000 kn, sto je super, proizvodnja u Španjolskoj gdje se prave i neki drugi modeli, trebalo bi biti ok.
Sto se konkurencije tice fluence nije bas ljepotan ali sklon sam Renaultu, Škodi opet ima svoje prednosti ali nisu normalni s cijenam, recimo Octavia 1.9 tdi karavan ambient oprema + neke doplate 2007. platio sam 149.000 kn, sad me traze za taj auto ali s 1.6 motorom tdi naturlich s slabijom opremom 163.000 kn, nisu normalni jer octavia je kao sad najednom klasa c5, lagune ili mondea mos mislit octavia je klasa recimo 308 karavana to je bila 2007 to je i danas.
 

Dalibor

Dado Tornado
foto galerija sa više slika unutrašnjosti:

http://www.vecernji.hr/auti/foto-citroc-elyse


tema na forumuhr: http://www.forum.hr/Novi Citroen C-Elysee i Peugeot 301
dobra je tema LOL
tijek rasprave:
- citroen limuzina za 90 000
- to ne može biti dobro kad je citroen
- vozio sam citroena u mladosti, bio je super
- čim je PSA to ništa ne valja
- imam na poslu jednog i privatno vozim citroen, super je
- to bi propalo da država nije iza njega
- izgleda bolja ponuda od toleda i rapid škoda
- koje sranje, ide do 100tke za 11 sekundi
- ima buraz 206, to ništa ne valja
- imam ja u firmi 206, koje sranje
- obitelj mi vozi 206, ajme više nikad
- ja sam čuo da 206 ništa ne valja
- ajme francuz
- ja bi radije polo ili corsu

LOL :palacgore:
 
Na vrh