Moj C4-II 1.6 Hdi 92KS. Babilon-crvena.

ZlatkoC4

Well-known member
Evo kao što rekoh bio na servisu u Cib-commerce na velikogoričkoj. Društvo je za pet sve korektno. prijavio onu hrđu, to su naručili novo zamjeniti če.
Tražio sam još da provjere što se to čuje kao neki škljocaj na 15 i 32 km. i sami su to čuli. I to samo kod prvog paljenja auta.
Pa su kontaktirali Francuze.
Te su im oni rekli da je to samoprovjera abs sustava. I da bih otklonili mogučnost da je neš drugo neka otpoje abs na autu pa onda isprobaju. Naravno kad su abs odspojili onda se to ne javlja. Tako da taj jedva čujni zvuk je ustvari samoprovjera sustava abs. Znači to je normalan zvuk.
Sve ostalo uredu.
 

ZlatkoC4

Well-known member
Super što prihvaćaju reklamaciju i što je dio, a ne karoserija.
Da to je dio koji je ustvari nosač odmorišta. A koje su fušali odnosno nisu ga prije montaže zaštitili, radi uštede valjda. Nisu očekivali da če netko ispod zavirivati.
Da odmah su poslikali i naručili to je u garanciji.
Dečki su bili zaista fer korektni. Objasnili sva moja pitanja i svi zadovljni.
Sad čekam da to stigne pa čeme zvati da dođem da to rješe.:rolleyes:

Evo još vezano uz auto potrošnja goriva.
auto ima 5200km i nešo malo više od dva mj,
zadnjih 2200km mu je prosjek okruglih 5L
zadnjih 450km prosjek mu je 4,6L

Iz Vinkovaca do Popovače sam došao starom cestom i od Popovaće do gorice autocesta. sa prosjekom od 3,8L
Također sam jednom išao cjela autocesta ZG-Županja silaz za Vinkovce sa prosjekom potrošnje od 4,7L.
Ovdje po Zagrebu ako se duže vozim grad dođem na 5,5L.
Autič je za pet:euforija:
 

Cutac

Prèkaroš
Ja inače idem u CIB u Gorici i uvijek su super.
Osim kad se reklamacija mjenjača odužila, ali i to se sredilo :grin:

A i da ne reklamiram, nikakva šteta jer nije karoserija nego komad za stopalo :)
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Društvo je za pet sve korektno. prijavio onu hrđu, to su naručili novo zamjeniti če.
Hajde, ako ti neće biti teško i ako budeš u prilici, uslikaj taj komad dok ga promijene. Ako se još nekome to dogodi da ne misli kako će trebat cijeli pod odšaldivati. :D
 

Silentshoot

Active member
Meni će to trebati...ja to moram isto tek prijaviti...dobro pa nije cijeli komad,ali opet pola auta da to promijene...i još na to sve što ako taj novi dio opet ne bude zaštićen kao i ovaj?
 

Joka

New member
Tražio sam još da provjere što se to čuje kao neki škljocaj na 15 i 32 km. i sami su to čuli. I to samo kod prvog paljenja auta.
Ovo sam i ja davno spominjao da se čuje ali u servisu nisu znali što je. Isto sam mislio da je provjera nekih sustava.
 

ZlatkoC4

Well-known member
iz još ne utvrđenih razloga je najvjerovatnije! elektronika nešto krivo pokazala jer mi je u jednom trenutku na satu pisalo 171kmh. i nakon vriska na moje uho ( ti nisi normalan)
mi je najednom elektronika proradila i došla na 115kmh. u tom trenu je buka u mom uhu prestala.:D

Još uvjek ne mogu odgonetnuti što je to bilo?:grin:
 

ZlatkoC4

Well-known member
Evo jučer i danas vozim se Vinkovci-Osijek i to ču cijeli ovaj tjedan. 100km dnevno.
jučer i danas prosjek potrošnje 4,5L.

Zagreb 5,5L i više.:hm:
Slavonijo zlatna ti si:rolleyes:
 

Silentshoot

Active member
Eh još je dobar, Rijeka za sada 6.3L...i mislim da neće ispod 6, ipak gužve i uzbrdice...ali drago mi je kada tako netko vozi i da troši kao upaljač :)
 

ZlatkoC4

Well-known member
Evo servis završen, pod garancijom izmjenjeno odmorište za nogu, montaža istog manje od 30min. nikakva posebna raščupavanja i sl.

Stavili su mi još inox lajsne na sva četiri praga. sve četiri zastavice na blatobranima. te na gepek vratima krom lajsnu . Na autu su sad čelične felne 16" sa zimuljama 205/55 16 Michelin alpin 5. :grin:

čim budem stigao sve ču vam poslikati i pokazati. A danas ste mogli vidjeti i u živo da ste se pojavili na kavici.:grin:
 
Posljednje uređivanje:

ZlatkoC4

Well-known member
Ofarbali su ga nekom crnom bojom. Prije toga sam vidio novi dio odmorišta ima na sebi rupe za šarafe. Ali nije sa nićim zaštičen. Obićna ćelićna ploćica. Dosta je čvrsta.
 

Damaj

Active member
sve četiri zastavice na blatobranima.
Tu si se dobrano zeznio, osobito sa stražnjim. Ja sam radi toga mijenjao zadnji branik, šteta pod kaskom naplaćena oko 3500 kn. Zavjesica je toliko niska da ćeš malo-malo nasjedati na bankinu kada se parkiraš u rikverc. Meni se to dogodilo puno puta i ništa.Sve dok ga jednom nisam dao u servis i tek sutradan primjetio da je branik pukao skoro 10 cm sa strane kod gume. Naravno u servisu se prave grbavi, a pretpostavljam da netko nije dovoljno uklonio lafete dizalice. Mogao sam ti svoje stražnje pokloniti da sam znao da ćeš ih montirati jer na moj auto više ne idu. I znam da izgleda lijepo ali uopće ne štite od prskanja, a mogu ti napraviti puno problema.
 
Na vrh