Kupnja rabljenog C4 II (oprema, mjenjači, motori)

Vedran

New member
re: Kupovina rabljenog C4 II

Ja moram reci da se slazem sa drugom Ivanom, previse glupih gresaka je nabrojano na tom c4. Druga stvar je da mi komentiramo nesto o cemu nemamo pojma tj. Ja u zivotu nisam napravil 500 metara sa njim, ali da je nedopustivo to sto se ljudima dogadja bog'me jest. Ja bih bio jako ljut da mi novi auto trese, cvili i da moram menjat limariju bez da sam stepel bukvu...
 

linkres

New member
re: Kupovina rabljenog C4 II

Stvar je u tome da se kvare i ostali auti ne samo Citroen, jer se špara di se stigne. Pitajte malo vlasnike ostalih daleko skupljih marki:cool:
 

markan1000

Well-known member
re: Kupovina rabljenog C4 II

e pa to i ja želim reći. bila bi glupost reći da je citroen bezgrešan ili najbolji auto na svijetu (to šta ga ja volim nema nikakve veze), ali govoriti da je najgori kompakt, a da realno nemaš nikakve podloge za to (ni statističke ni srećom iz vlastitog iskustva), mi je isto bezveze, jer svi dobro znamo da se jednako kvare i auti ostalih proizvođača. bilo na glupostima bilo na nekim ozbiljnjijim stvarima. i to puno, puno skuplji auti. u kojima jedva dobiješ klimu i radio za 30-40 tisuća više...
 

bootpro

New member
re: Kupovina rabljenog C4 II

Nakon svih pročitanih postova i dalje ostaje odluka da prvo tražimo C4 1.6 HDi, ako ne bude zadovoljavajućih primjeraka(malo vjerovatno) onda ide novi C3 1.2vti Medveščak.

Što se tiče mogućih kvarova, niti jedna marka automobila njije bez mana, pa tako niti citroen, ali navest ću primjere samo iz moje uže obitelji, dakle auti koje sam vozio i dobro upoznao.
1. moj Ford Focus, 2009 godina, 1.6 16v, 3 vrata
- odmah po preuzimanju stražnje staklo puštalo vodu prilikom pranja u autopraonici(riješeno u garanciji)
- bučne klapne automatske klime, to je kod svih focusa sa auto klimom izraženo, vakum otvara i zatvara klapne. Nikad riješeno, ali klima radi bez problema.
- otpao zaštitni lim iznad auspuha, jednostavno pretanak lim-riješeno u vlastititoj garaži
- mlaznice za pranje vjetrobranskog stakla sline nakon špricanja i kapa tekućina po poklopcu glave motora. Ne radi probleme na facelift modelu, ali na starijoj generaciji je bilo problema sa svjećicama zbog toga. BTW, hauba je uvijek usrana nakon špricanja tekućine. Odgovor u servisu je "TO JE NORMALNO"!!:grin:
- buka u kabini, škrtare na izolaciji
- kvaliteta laka je očajna, pogledaš ga i ogreban je..:mad:

Bez obzira na gore navedeno, nisam požalio što sam kupio focusa, kupio bi opet. Pouzdan, robustan, 100 000km u 5 godina i dalje imam osjećaj da je kao novi.

2. Sestrina Seat Ibiza, 2001 godina 1.9 SDI:
- odmah u prvoj godina palo staklo na vozačkim vratima (riješeno u garanciji), u slijedećoj godini palo i na suvozačkim ( morali platit 1600kn nove škare)
- male 5V sijalice na stražnjim svjetlima izgaraju ko šibice-nikad riješeno
- vukao u desno da nije bilo normalno, nova bridgestone guma koja je došla namontirana na auto bila defektna, bez vidljivih znakova(bruh i sl).
Radili geometriju, balansiranje više puta, sve dok nismo zamjenili prednje i zadnje gume
Kako je krenulo mislili smo da je auto smeće, ali prešao preko 200 000km, prodan u susjedstvo. a novi vlasnik sretan ko Božić, toči i vozi!

3. Passat TDI, novi, nakon mjesec dana propalo kvačilo-zamjenjeno garanciji...
4. Toyota avensis - magle se farovi(zamjenjeno u garanciji), rikne akumulator na autocesti, auto upali neki safe mode i neide preko 80km/h(zamjena u garanciji)...

I tako, svi imaju probleme pa tako i citroen i to me neće odbiti od kupovine. Ako već uleti C4 HDi, odmah ide servis( zamjena filtera, ulja, čišćenje kartera i svih mrežica koje bi mogle bit zaštopane itd).
Meni je bitno da auto nije bio skršen, na krovu, oko stupa i sl., a mehanički kvarovi su lako riješivi.
Ako netko ima još poneki savjet, npr. što pogledati kod rabljenog C4, neke poebne boljke i tak to, bit ću zahvalan!
 

balki

Active member
Re: Kupovina rabljenog C4 II

Ako naidje nesto dobro nema puno neckanja jer isto i drugima izgleda primamljiv za kupiti.
 

Sap

New member
Re: Kupovina RABLJENOG C4 II

Imam pitanjce.

Naime, nudi mi se prilika kupnje C4 2012. godina 1.6hdi 92ks s prijeđenih 30.000km za nekih 10.000€.
Malo sam čitao forum pa vidim da ima horor priča, ali i zadovoljnih što me dovodi u nedoumicu. Iz tog razloga bih molio pomoć i preporuku. Je li ovo dobra prilika ili da ju zaobiđem i tražim nešto drugo?

Unaprijed hvala svima na odgovorima i pomoći!
:palac-gore:
 

markan1000

Well-known member
Re: Kupovina RABLJENOG C4 II

Imam pitanjce.

Naime, nudi mi se prilika kupnje C4 2012. godina 1.6hdi 92ks s prijeđenih 30.000km za nekih 10.000€.
Malo sam čitao forum pa vidim da ima horor priča, ali i zadovoljnih što me dovodi u nedoumicu. Iz tog razloga bih molio pomoć i preporuku. Je li ovo dobra prilika ili da ju zaobiđem i tražim nešto drugo?

Unaprijed hvala svima na odgovorima i pomoći!
:palac-gore:
nemam ovog od 92 ks, nego o 112 pa ti tu ne mogu pomoći. i uostalom imaš jako puno toga po forumu o tom motoru i autu. što se tiče cijene, čini se stvarno ok, pogotovo ako nije osnovna oprema!
 

Stipe Drljepan

New member
Re: Kupovina RABLJENOG C4 II

Pozdrav svima,tek sam se registrira jer sam naručio rabljeni citroen c4 2011.god,diesel,automatic.

Neznam sve detalje o vozilu pa me zanima dali mi netko može pomoć šta me sve čeka.Nemislim na kvalitetu vozila i vozne osobine nego na opremu koja ide uz diesel automatic jer mi se čini da se nemože nabaviti automatic uz baš svaki motor,bez obzira na snagu i vrstu motora kao što uz manualni mjenjač postoji više vrsta paketa opreme+dodatna oprema

nadam se da nisam previše nejasan

Uz koje diesel motore ide automatski mjenjač i u koje pakete opreme ili isto vrijedi kao i za manualne mjenjače,kad odabereš opremu biraš između ova dva mjenjača??
mislim na c4 2011god
 

hahehihoh

New member
Re: Kupovina RABLJENOG C4 II

Ovaj mijenjač nije baš nešto, vrlo mijenja polako.

Ovaj mijenjač ide uz 112 KS dizel. Vijerovatno iz Francije?

Ide uz Confort (=Tendance kod nas) opremu i uz Bussines opremu (=Tendance + stražnji senzori i navigacija + plavi sat).
 

hahehihoh

New member
Re: Kupovina RABLJENOG C4 II

Našao sam dizela od 115 KS sa Business paketom.

God. 2013, E-HDI 115, ima navigaciju, pdc, 136.000 km.

Auto izgleda ok, ima vrlo uništenu rućicu mijenjača. Je li to normalno?

Prodavač kaže, da će mi rućicu zamjeniti.

Šta da još pogledam pre kupovine?:cool:
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Re: Kupovina RABLJENOG C4 II

136tkm u dvije godine? Ovo s ručicom vjerovatno znači da je puno po gradu ganjan, pa se šaltalo. U tom slučaju je normalno.

Pogledaj koji drugi auto prije kupovine :D
 

hahehihoh

New member
Re: Kupovina RABLJENOG C4 II

136tkm u dvije godine? Ovo s ručicom vjerovatno znači da je puno po gradu ganjan, pa se šaltalo. U tom slučaju je normalno.

Pogledaj koji drugi auto prije kupovine :D
Cijena je vrlo dobra (9.500 €) i zato sam se odlučijo za taj automobil.

Sutra ga idem uzeti:)
 

nero81

Active member
Donator foruma
Re: Kupovina RABLJENOG C4 II

to je kakav rent-a-car mozda. 136k u 2 god....men ebi iskreno bilo strah kupovat takav auto. pogotovo zbog turbine koja sigurno nije mazena i pazena
 

hahehihoh

New member
Re: Kupovina RABLJENOG C4 II

Kupio sam Citroena C4 e-HDI god. 2013, uvezen iz Francije, paket opreme Business. Ima navigaciju, straznje senzore za parking itd. Ima 136.000 km. Vrlo sam zadovoljan
 

hahehihoh

New member
Re: Kupovina RABLJENOG C4 II

Na kraju sam se dogovorijo za 9.700€ ukupno sa 1 god. garancije, novim 4 ljetnim gumama Dunlop u gepeku, a na autu Michelin Alpin zimulje. Za tu cijenu imam još napravljen redovni servis (ulje, filteri).

Slike, kad ga preuzmem. Auto je tek došao prije tijedan dana iz Francije i čekam na sve papire... Slijedeči tjedan.
 

bojan111111

New member
Re: Kupovina RABLJENOG C4 II

Razmišljam o kupovini rabljenog c4 dizela pa vidim po njuškalu netko prodaje sa opremom medveščak a ima i medveščak+.
Zanima me dali je to greška u nazivu opreme ili su stvarno bili ta dva paketa opreme.
Za medveščak opremu sam primjetio da nemaju automatsku klimu.
Zanima me šta se dobije više u medveščak+

sad su drugi paketi opreme na citroenovim stranicama pa tamo nemogu saznati
 
Na vrh