Kineski redizajn 2017

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Kinezi dobivaju obnovljen model...

350THP sa 1.6 i 166ks, 380THP sa 1.8 i 204ks.
Dobio je 20mm u dužinu s novim branicima, daljnjih detalja još nema.









O nasljedniku još uvijek nema niti riječi, najave... ničega službenog.
 

Brruno

Well-known member
Svidja mi se sve osim prednjeg kraja. Nije los ali ostatak je puno ljepsi. Sli to je uvijek tako na prvu pa kasnije bude super. :)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Nazivi/oznake motorizacije...

Nešto tipa kao kod BMWa i Mečke, samo bez povjesne pozadine. Ni kod njih nazivi nemaju nikakvu poveznicu s motorom (kubikaža/snaga)
 

Pavel

Lepi™
C Elysse pogodio europsku verziju C5 i dobili ovo.

Bočna silueta i stražnji kraj (izuzev svjetala su C5) prednji kraj je C Elysee ali nešto unakažen.
Interijer nit smrdi nit miriši, ako je dobra kvaliteta izrade može se prežvakati iako izgleda konfekcijski..Poput Passata, sve kockasto, posloženo skoro kao u VW grupi.

Kinezima vjerojatno vrh..
 

markan1000

Well-known member
nije istina da kod bmx-a i mercedes nema baš nikave veze, iako je istina da nema uvijek veze. može se s priličnom sigurnošću pogoditi barem približno koji je motor unutra.

ovo mi pak nema nikakve veze
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Brojevi predstavljaju hijerarhiju po snagama motora iz naziva korištenih kroz povijest. Koji su u slučaju ova dva proizvođača bili vezani uz kubikažu. Danas tehnologija omogućava, a ekonomisti inzistiraju da više manje isti motor pokriva više razina snaga, pa je samim tim označavanje po kubikaži besmisleno.

316d ima 2l, 318i - 1.5l, 740i - 3.0l...
C180d ima 1.6l, C200d - 2.1l, 350d - 3.0l...
Naziv 320cdi ne koriste već skoro deset godina, a i tad je u posljednjim serijama označavao 3l zapremnine.

Istina, rijetko im se se ipak potrefi oznaka poput osnovnog 1.6 benzinca u A160... al to je stvar slučaja, ne namjere.

Kineski marketinški stručnjaci su došli do zaključka da se ljudima sviđaju te oznake, a barem tamo nije problem kopirat ideju... i eto nas sa 350 i 380 thp. Ako će prodat koji auto više radi toga... neka.
 

HAL9000

New member
Èudovišni mix svega i svačega, baš tipično azijski, tamo bi moglo imati prođu, prošao sam prije 2 mjeseca singapur, Maleziju i Tajland , toje njihov tipični mix, papazjanija svega.
 

Cutac

Prèkaroš
Baš mi od naprijed izgleda onako, seljački.
Te LED kocke ala BMW i Passat u farovima, ovo iza u svjetlima ne znam kako ni da nazovem, sve puno nekih razvučenih oblika okruženih kromom...
I štop svjetlo na podu.
Baš gadan auto.
 
Na vrh