Iskustva sa servisima: OPĆENITO

neortic

New member
Re: Iskustva sa servisima - OPÆENITO

ja cu onda ovih dana do anonimnog servisa :)
bez pozivanja na ikog, okusati srecu na novom mjestu he he
a svakako cu vam ovdje prenijeti dojmove!

drzte fige da budu dobri! ;)
 

deda

New member
Re: Iskustva sa servisima - OPÆENITO

"Gazda na moru" ,e stvarno,znaš u ćemu je problem,taj zastupnik nije Citroen Hrvatskoj platio auto ,a CH neda papire dok se auto ne plati.Kad je plaćen auto,papiri dolaze za nekoliko sati,a auto može kod njih doći čak i prije i samo ti sve daju kada dobe papire,jer onda nema razloga da odugovlače isporuku.Jedino ako taj diler ima snjima problema s plačanjem,onda mu nedaju niš dok dug ne podmiri.Nažalost kupca ,jer kupac ne plaća auto uvozniku nego dileru,bez obzira jel ga plaća u kešu preko računa,ili je na kredit pa ga banka plati,ali opet dileru ,a ne uvozniku.Tako postoji mogućnost manipulacije novcima i odugovlaćenje.
 

Dalibor

Dado Tornado
Re: Iskustva sa servisima - OPÆENITO

diler kupi auto od citroen hrv. sa uplatom naših novaca, i onda na njemu zaradi kada nam ga proda :D
 

Zdravac

New member
Re: Iskustva sa servisima - OPÆENITO

diler kupi auto od citroen hrv. sa uplatom naših novaca, i onda na njemu zaradi kada nam ga proda :D
Nisam siguran da je trenutno takva situacija. Ja sam keš uplatio direktno na žiro račun CH! CH je bio primatelj.

Valjda je CH, poučen iskustvom od ranije, promjenio politiku.

Ali to nitko neće potvrditi od njih.

Inaće, u međuvremenu se "gazda vratio s mora", i sad je sve OK, čak je i auto spreman za primopredaju sutra!

Neznam jeli gazda pročitao moju poruku na forumu, ili je razlog moja ženica koja ih je nazvala, a vjerujte - ona nije tako blaga kao ja. (slavonac - zagorka) :grin:
 

neortic

New member
Re: Iskustva sa servisima - OPÆENITO

Po sta ides?
idem prvo popraviti lim (vrata i prednji onaj komad... kvragu nije mogao samo jedan stradat...) od susreta sa stupom
(ok evo sad priznajem, i retrovizor :whistling:)
moram vidjet koliko to kosta... da li uzimati kasko ili ne, al vjerujem da mi tu nitko ne moze pomoci napamet pa cu tamo vidjeti

e da, radi se o mom malom C3-ju :wub:

a trebam uskoro i servis ... a bez da auto izadje pokvaren ili bez nekih djelova kao do sad :rolleyes:

tj kod drugih, tu jos nisam bila, i zbilja se nadam da ce bit bolje nego do sad :) pa da ga nakon popravka ostavim i na servis

samo evo sve odgadjam sutra cu sutra cu... uh mogla bi danas
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: Iskustva sa servisima - OPÆENITO

Ako imaš kasko,nemaš si kaj puno razmišljat ;)
Uostalom,odi na servis pa nek ti vele kolko bi te izišel popravak,pa buš onda znala dal koristit kasko il ne..
 

neortic

New member
Re: Iskustva sa servisima - OPÆENITO

pa da, tako i namjeravam...

zapravo se ne bi ni mislila, ali kad bi ovu godinu imala jos puni bonus onda od dogodine ne skidaju ili kako vec idu te beneficije pa sam zato uopce u dilemi :)
 

neortic

New member
Re: Iskustva sa servisima - OPÆENITO

evo me opet :)
no ovaj put ne da se zalim i kukam nad tuznom sudbinom :cool:

otisla sam dakle u servis o kojem smo gore razgovarali,
autic jos nije otisao na popravak (cekamo dijelove)
ali moram vam reci da sam preodusevljena ljubaznoscu i to sve tri osobe s kojima sam komunicirala u doticnoj kuci!!!!
sto je vec oooooogromna razlika prema namrgodjenim bahatim likovima iz starog servisa :grin:

nadam se da ce i popravak proci u tom duhu!
jaaaaviiiim :)
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: Iskustva sa servisima - OPÆENITO

Aj,nek si ti nama zadovoljna ;)
Jesi odlucila koristit kasko? I koliko ce te na kraju izic cijela prica :confused:
 

neortic

New member
Re: Iskustva sa servisima - OPÆENITO

da daaaa, tu sam bila

nazalost nisu mi javili do petka kako su rekli, nadam se da ce sutra pa da ga odvedem da ga srede :)

izgleda da ce steta bit 3-4000 pa sam naravno isla na opciju kasko

dakle, novi prednji blatobran, retrovizor i lajsna na vratima + popravak vrata...
uF
nisam mislila da je to toliko....

a sekunda mi je trebala za to napravit :angel:
 

neortic

New member
sve novo, popravljenoooo lijepoooooooooo!!!!

a ovi su zbilja ostali ljubazni do kraja!

jako sam zadovoljna jer nisam zasad skuzila nit da mi ista fali nit da je nesto drugo pokvareno :-D

hvala svima na pomoci i podrsci! :)

a mi cemo nadam se sad na moru konacno napraviti i fotkice za garazu ;) hi hi
 

superhrvoje

New member
eto, besplatna priča koja i vrijedi toliko. ukratko, par lokacija, par auta (ne svi moji) i par servisa. ništa utuživo jer je riječ o mišljenju. besplatnom. koje i vridi točno toliko. pa učite iz primjera.



rijeka: ARK mihelić na viškovu... ha ne znam. u servisu dosta toga nisu znali dijagnosticirati i otkloniti... ma ni problem ni platit ako znaš delat i ako se potrudiš. ali...nakon dva auta u familiji kupljena kod njih, jedan dok su još bili na staroj lokaciji odma do deponija, treći pokušaj je završio neslavno - telefonom jedna priča a uživo druga.. i tako nisam kupio treći auto tamo. niti bio poslije.


ruting na krnjevu, prije desetak godina, dok je uvozio citroene. nula bodova za tadašnje znanje u servisu. grešku na kompu "popravljali" resetiranjem umjesto čitanjem šta piše na ekranu. normalno, 10km poslije eto greškice skok na skok... što je super kad gubiš vrijeme zbog auta.


sada idem kod frenda u dobar "neovlašteni" servis na krku.
pa onda niš ne znam za ostale servise oko rijeke.




zagreb i okolica:

cs u tratinskoj: stari servis i sve ok. par sitnica mi je trebalo - koje sam i sam dijagnosticirao pa srećom niš komplicirano. s novim konpijukter-autom nisam išao tamo, doduše.

auto peba: e, taj je priča. dok "glavati šef" kako sam čuo da ga zovu od milja nije udesio firmu (vidjeti ovdje) tamo mi je radilo par poznatih, prvo u rakitju pa onda u sv. nedelji. prije tih par godina, u prodaji se kod nekih slučajeva moglo poradit na kulturi. no u servisu su imali likova koji znaju šta rade. sad više tamo ne rade, jer ne radi nitko. propalo... nešto kadra šta valja i dalje se bavi citroenima, ali privatno i ne ovlašteno. bar koliko znam (može bit krivo).


cib: prodaja super, ali zbog uvjeta citroena hrvatske auto sam na kraju kupio u savskoj, duža priča. za ovlaštene sitnice (ulje i filteri) usluga ok, samo je malo daleko i komplicirano za poć nazad iz Mlake.

zaboravio sam skoro, mototehna u sisku: i tamo sam jednom išao zbog stiske s vremenom. sve ostalo krcato, a meni frka. i ništa, taj jedan put bili su korektni i sve je bilo ok.



ovo će vam jako koristit: portugal: filinto mota, rua pinto bessa. korektni, iako su bili tvrdoglavi oko kvara na benzincu (ja tvrdim: svjećice, oni: injektor, ja: svjećice...) napravili po svome, ja platio, fulali, i na kraju sve doveli u red bez dodatnog troška. kasnije, za dizelaša su se skoro pa čudili, 1.6HDi u c3 su rijetki zbog ovdašnjih poreza na kubikažu. pokazali mi dva C3 1.4HDi sa skoro 400k km. vidio sam i tri "predzadnja" spačeka - zadnji zadnji proizveden u mjestu Mangualde je u muzeju, a tri prije toga su u Portu još uvijek.

i to je to
 

theoris007

New member
Re: Iskustva sa servisima - OPÆENITO

Pozdrav!
Evo, jedno iskustvo sa "prodajom", ne servisom.

Prošlo je 10-ak dana od kada je iznos kupljenog automobila uplaćen na žiroračun CitroenHrvatske, a akontacija uplaćena prije cca 3 tjedna još nije vračena od strane zastupnika.

Koliko vam sljedeća izjava/opravdanje zvuči uvjerljivo; "Gazda je otišao na more i ponio ključ od sefa i još se nije vratio" (i tak svakih par dana ista priča)

Eeee, sad vi meni recite kaaaak da ja imam povjerenja poslije njima voziti auto na servise???

A još me više zabrinjava ako je to istina - pitam se kad ću tek onda dobiti kupljeni / uplaćeni automobil i koji izgovori će tu još biti (u četvrtak treba biti predaja ključeva)!?! - Do sada je bila "istiće bankovna garancija, pa novac treba unaprijed uplatiti, inaće ćete čekati više od mjesec dana. Sad kad je novac uplaćen, izgovor je bio da je auto u ZG, ali špedicije nisu prošli tjedan radile. Sad je valjda na redu da nemaju transport do mjesta isporuke...

Nažalost, više bih volio da mogu pohvaliti zastupnika, ali ako u današnje vrijeme ovise o "gazdinom ključu" - onda... ma nemam komentara!
Neznam da li bi se smijao ili zabrinuo!
To se dešava kod njih radi velikog duga prema citroenu Hrvatska(ako je u pitanju citroen u Varaždinu) i problem im je iako uplatite doći do vašeg vozila.
 

mali-vuk

New member
kaj da Vam velim...istina je da su veliki problemi u Varaždinu ali ja sam otišao do Èakovca i u njihovom Citroen servisu sve obavio za tri dana a u Varaždinu sam 5 tjedana čekao dijelove i stalno su me muljali...
i napravio sam i servis odmah...njihova satnica je sigurno najjeftinija barem koliko sam se ja raspitivao a i imaju dodatne neke akcije
 
Na vrh