GA by deda

fullcool

New member
Re: GA

ma to se kod nas prije dvadestak godina stavljalo na aute radi mode, poslije ti bude ružan auto stim pa onda vraćaj na staro hehe, ko i danas što se stavljaju kojekakve ****arije po autima koje će im poslije samo skidat cijenu

Deda, kako to da voziš GA a ne nekog DS ili CX, imali
gdje kakav SM za restauraciju, na njuškalu je jedan al izgleda da mu fali dijelova a i motor je misli od DS
 

deda

New member
Re: GA

Cx me uopće ne zanima,jer je prevelika mrcina,a i auto je mješavina svega i svaćega inaće je fantastikus.Ds sam imal jedno vrijeme i to sređenog do detalja,bio je DS23,išao je ko raketa,malo ko me mogao uloviti s tim autom,ali ja si to ne mogu priuštiti,da imaš u super stanju taj auto,održavanje previše košta,a troši ko tenk,a ja bi se onda stalno u njemu htio voziti,a zato nemam para.SM je auto koji je uopće nemoguće imati ako nisi lud pa se razbacuješ novcima.Nije valjao ni dok je bio novi ,a kamoli sada.Kvari se do besvjesti.
GSA,ili GS je jedini hidrauličar od stare generacije koji se još kolko tolko može imati,a da te ne košta ko suho zlato,makar je i on dosta zahtjevan za sređivanje,a i kasnije održavanje.Na sreću bilo ih je za bacanje pa sam si nabunario hrpu rezervnih motora,mjenjača,mostova i ostalih dijelova.
 

fullcool

New member
Re: GA

ja sam imao kratko cx 24oo palace, i malo duže cx 20 reflex, ovaj zadnji je bio odličan, kupio ga u njemačkoj, začuđujuće malo trošio za tu veličinu auta, 7-8 na otvorenom, gradske 10-tak, a 12 nije nikako mogao prijeć, vozio sam po njemačkoj oko 500 km autocesta cijelo vrijeme max brzina, 180, kad uhvati malo nizbrdice pređe i 190, i potrošnja 12, kladio bi se da CX manje troši od GA u istim uvjetima vožnje, nije se baš ništa kvarilo na njemu, poslije kad sam ga prodo čovjek se još godinama vozio snjim, i naravno taj ostao vjeran citroenu, sad vozi xantiu, zanimljivo je usporediti težine cx i xantie

kako se snalaziš za kugle, koliko dugo ti drže na GA?

za SM tvrde da su s vremenom uklonili nedostatke koje su imali tvornički proizvedeni, pa su ovi današnji rabljeni pouzdaniji nego dok su bili potpuno novi,
a i sad je rabljeni skuplji nego kad je bio nov
 

deda

New member
Re: GA

CX mi nije bio zanimljiv,jer stvarno je velik auto,a ustvari je malo premoderan za old taimera.Ali ko zna pogledi se menjaju s godinama.Isto tako sam govorio nekada da nebi imao GA ili GS pogotovu jer je auto zbrčkan do bola,a eto sada ga vozim i baš mi je fora.Ali DS više nikada nebi imao, ao SM ni ne pomišljam ,makar je auto predivan,treba biti realan,ja nemam mogućnosti imati takve aute.Kada bi imao stvarno love i da mogu odvojiti nekoliko tisuća € godišnje za prezprijekorno odražavanje tih auta,jer ti auti moraju biti u fantastićnom stanju da bi bili kako treba.
 

fullcool

New member
Re: GA

to održavanje je uvijek problem, evo sad rabljenih C6 ima po takvim cijenama da bi ga se moglo kupit, al ko bi to mogao održavati...

ja imam želju nabavit ds i preradit u kabrio, stavit plin u njega i imat ga zauvijek:grin:

i fali mi volan od CX-, najbolji servo ikad (diravi), imao je samo jednu manu brzo su se trošile prednje gume :eek:
 

deda

New member
Re: GA

Nemoj DS preuređivati u kabrio,jer taj auto ima u Shapronovoj izvedbi cabrio i sve što se napravi mimo toga, a ne po tom originalu je svetogrđe i auto ne vrijedi niš,a nećeš ga moć napraviti ako nemaš uzorak.Ima poprilićno toga na karoseriji što se menja i da bi to sve nabavio napravio treba puno love i iskustva inaće ako neće izgledati originalno bit će grozna.Najbolje je naći jednu takvu pa sređivat ili kupit gotovu.Drugo je preuređivati neki auto koji uopće ne postoji u originalu takav.
 

fullcool

New member
Re: GA

Nemoj DS preuređivati u kabrio,jer taj auto ima u Shapronovoj izvedbi cabrio i sve što se napravi mimo toga, a ne po tom originalu je svetogrđe i auto ne vrijedi niš,a nećeš ga moć napraviti ako nemaš uzorak.Ima poprilićno toga na karoseriji što se menja i da bi to sve nabavio napravio treba puno love i iskustva inaće ako neće izgledati originalno bit će grozna.Najbolje je naći jednu takvu pa sređivat ili kupit gotovu.Drugo je preuređivati neki auto koji uopće ne postoji u originalu takav.
chapronovi su preskupi, a nikad nisam ni vidio neki a da je u lošem stanju od chaprona pa da bi bio jeftin, kao da su svi bili u garaži od kad su napravljeni,
evo jedan lijep primjerak a nije ni skup

http://www.flickr.com/photos/alan505/372486088/page2/

par komada po povoljnim cijenama:

http://www.fa-automobile.com/liste-par-modele.php?id=17&m=359

i na kraju ovaj što sam ja mislio kupit al eto zakasnio sam:

http://www.fa-automobile.com/liste-par-modele.php?id=17&m=359



 

deda

New member
Re: GA

A,gle Žabac ili je Shapronov ili ništa,jednostavno je to takav auto,sve kaj skemijaš izgleda prestrašno,vidio sam jednu,kolko je love,živaca i rada čovjek uložio, a auto izgleda grozno.Stvar je u tome kaj ima takva i sve drugo je bez veze.Možeš je i bolje napraviti,ali jednostavno to nije to.Ako ćeš za nju nabavljati originalne dijelove,bolje da neznaš kolko će te doći.Vido sam i Palm Beach koju je Bata Group radio,toliko je love utrošeno na nju da ti se zavrti.Jer ako ne dobiješ njihovu ploćicu,ne vrijedi skoro niš.To je jednostavno statusni auto i toliko košta upravo zato da je ne može imati ko god.Zato i jesu tako saćuvane,jer vrijede čitavo bogatstvo.Rađe si nabavi Jagija E type,bićeš veća faca,a prođeš tri put jeftinije,a uvršten si u visoku elitu oldtaimeraša.
 

fullcool

New member
Re: GA

ako pogledaš unutrašnjost evropljana iz tog vremena onda je jasno na koga se ko poslije ugledao, pogledaj prednji kraj prve serije ds i mb okonju, pa pogledaj ds druge serije pa novije mb-e, pa zakretna svjetla pa zadnji kraj od clk, i onda neko kaže kako se švabe kopiraju, a tek laubfrosch :D
 

1587 VTS

New member
Re: GA

ako pogledaš unutrašnjost evropljana iz tog vremena onda je jasno na koga se ko poslije ugledao, pogledaj prednji kraj prve serije ds i mb okonju, pa pogledaj ds druge serije pa novije mb-e, pa zakretna svjetla pa zadnji kraj od clk, i onda neko kaže kako se švabe kopiraju, a tek laubfrosch :D
Povraca mi se na svabe :disgusted:
 
Na vrh