ECO Economy ili economic mode active

tomica0308

Well-known member
Vidio to cudo kod tetka. Platio 45e, ima za mobitele, te kleme za auto, bas me zanima kolko valja to, dal upali auto kad je aku crknuo, njegov ima i led svetiljku 😁
 

DS9

Active member
Nisam imao priliku da probam, ali eto kako tehnologija ide napred, ovako nešto je do skora bilo sasvim nezamislivo.

Ja kad sam ovo prvi put video pa pročitao pušidun LOL mislio sam da je neka zezancija

Zvanični sajt
https://pushidun.net/
 

David123

New member
Poštovani forumaši dali neko mozda zna o cemu se radi.Dakle pali mi se economy mode kod davanja kontakta kada auto duze odstoji cim da upalim gasi se.Akumulator novi je stavljen u 4mj2018,jucer ispitan akumilator i sve uredu također nista ne vuce struju.Zvao sam citroen servis i oposao im sto se dešava i elektricar kaze da je sve ok da nemoram dolazit a famozni eco mode se jos uvijek povremeno pali.Radi se o C3 2013 1.4hdi.
 

dekiiii

Active member
Nemojte me uzet 100% (ali 99.99% slobodno):kava: ekonomi mod se pali odn. izračunava na osnovi vremena rada motora, pa ako imate (kao ja), jako puno jako kratkih relacija (rad motora 5-10 min.), tada vam se eko mod pali jako brzo.:gaah: Probajte napraviti dužu relaciju (rad motora u komadu cca 0,5h), pa nakon te relacije izmjerite vrijeme rada prije uključenja eko moda-iznenadit ćete se.:wtf: Bsi ni na koji način ne provjerava stanje akumulator za eko mod. Ja sam za probu spojio punjač da bi slušao radio na dvorištu i evo ti eko mod nakon par minuta, a auto star 1 (jedan) mjesec.:eek: Bez klipa:sise:nema užitka (Philosophie française).:D
 

sir.Oliver

Well-known member
pažljivo si pročitaj prethodne postove . kada ti ispiše " economy " mod ... nemaš dovoljno struje ... štednja struje ... ( zbog toga ti i ne rade neki potrošači ) ali , kada ga upališ , motor okreće alternator , struje ima dovoljno i sve bude OK ... provjeri akumulator , izgleda da je na izdisaju ....
 

David123

New member
Jucer sam mjerio napon na ugasen motor je napon bio 12.8-13V pa neznam jel to ok.A kad upalim napon naravno napon raste.A neznam da bi bio na izdisaju nema ni godinu dana 😂🙈
 

Milosh

Test
Jucer sam mjerio napon na ugasen motor je napon bio 12.8-13V pa neznam jel to ok.
Koliko je prošlo od poslednje vožnje do tog mjerenja?

Ako je proslo pola dana ili više, to je više nego ok. To je napon novog i punog akumulatora.

Ali to i dalje ne znači da je on ispravan, treba mu ispitati startnu struju, to je jedini pravi način da se utvrdi koliko je ispravan.
 

David123

New member
A proslo je nekakvih sat-dva tako da nisam ni sam pametan kaj da radim svako ima neku svoju pricu al mozda je najbolje uzet novi akumulator i bok...😂😉 A covjek koji mi je mjerio napon veli da on nemre izmjerit kapacitet akumulatora tak da neznam...
 

Doomsday

U prolazu...
...mislim da je 63Ah 610EN...
Ako je tako, i ako nemaš Start-Stop, vjerujem da je ta baterija skroz OK, pogotovo ako nema niti godinu dana... Iako je teoretski moguće da imaš problema i sa akumulatorom i sa alternatorom, ne vjerujem da je tako, tj. nadam se da nije...

...
ekonomi mod se pali odn. izračunava na osnovi vremena rada motora...

...Bsi ni na koji način ne provjerava stanje akumulator za eko mod...
Jer, lako je moguće da je ovako kako kolega kaže, i da je u biti sve OK...

Valjda...

:D
 

David123

New member
Doomsday... Nemam start-stop samo se nadam da nema veze sa alternatorom 🙈
I nadam se daj ce bit ok i da je ovo sto kolega dekiiii kaze jel danas prilikom oba paljenja nije palio eco mod..A najvise od svega me zbunilo to kaj u citroenu na opis simptoma kazu to je ok samo vozi 😂😂
 

sir.Oliver

Well-known member
Davide , tebi je to čudno ? pa njima je sve OK , samo teraj .... a kada rikne , izvoli , dodji , uradit će se ... i naravno zaradit . sve je to danas u lovi i ničem drugom .
 
Na vrh