Dnevna svijetla

Luca

Active member
A možda se može i u meniju radija, uključiti da stalno bude uključeno a može se i izgasiti pa onda nebudu radila u modu 0 samo na auto modu ili normalno kad ručno uključiš
Tako je bar kod mene
 

popinjo

New member
A možda se može i u meniju radija, uključiti da stalno bude uključeno a može se i izgasiti pa onda nebudu radila u modu 0 samo na auto modu ili normalno kad ručno uključiš
Probao sam. U meniju radia imam samo opciju Guide-me-home, za uključiti/isključiti i odrediti koliko će sekundi vremenski trajati
 

ZlatkoC4

Well-known member
E onda je to dobro tako kako radi (u smislu 0 i AUTO), ako je uključena opcija u dijagnostici da se koriste "dnevna svjetla za C4 ili C5" (što podrazumijeva korištenje kratkih svjetala kao dnevnih, odnosno, da ona cijelo vrijeme svijetle)
a možda ima zasebno u faru dnevno svjetlo hp24 :grin:
 

ZlatkoC4

Well-known member
Dobar pokušaj ... ali ne
Nemam pojma znam da je kod mene posebno dnevno, oboreno, dugo auto funkcija svjetala dnevno oboreno i bla bla. naravno kod ugrađenih zasebnih led svjetala su ista odmah dnevna. :grin:
i sve ok dok ne ode hp24 jer je stvarno jeftina. ali evo hvala bogu 52tkm i sve još orginalne žarulje u njemu
 

konaroast

Citroenist
Donator foruma
Zanimalo me zašto u meniju nema podešavanja za Automatic ligting, ako na ručici postoji pozicija Auto, pogotovo ako postoji na ploči sa istrumentima izmjena (recimo tunel) svjetlije/tamnije...na ručici svjetla u poziciji 0 svjetla i dalje rade...zašto na 0 (nuli) svjetla rade?...znam da dolazi period obveznih dnevnih svjetala,ali me čisto zanimalo...većinom vozim po gradu, u koloni, po semaforima sa max 60 km/h pa uočljivost sa upaljenim svjetlima usred bijela dana ne igra preveliku ulogu...obzirom da znamo koliko košta par xenon svjetala htio sam izbjeći mogućnost da solim more
Nemaju svi tu mogućnost. Kod tebe je prošli vlasnik preko dijagnostike u servisu dao trajno uključiti kratka svjetla, vjerojatno radi ove obaveze od studenog do travnja. I još ti je to dobro, jer si neki vozači moraju ljepiti naljepnicu "Upali svjetla" na brzinomjer. Možeš isključiti, ali samo u servisu. Za 9 dana ćeš opet morati uključiti...
Ili možeš ići 2x godišnje u servis da ti to uključe/isključe. Ja sam osobno za zadnju opciju jer mi je stvarno ididotski voziti ljeti sa kratkim svjetlima. A ni polikarbonatnim staklima na farovima škodi tolika toplina.
 

popinjo

New member
Kod tebe je prošli vlasnik preko dijagnostike u servisu dao trajno uključiti kratka svjetla, vjerojatno radi ove obaveze od studenog do travnja.
Riješeno...putem dijagnostike vraćena funkcija ručici svjetala...prethodni vlasnik je podesio da dnevna svjetla budu stalno upaljena,,,pozzz ekipi
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Probaj njih direktno kontaktirati... mislim da i u Austriji imaju trgovinu, nebi smjela bit ni dostava preskupa. A montirat to može svatko...nije komplikacija
 

Cutac

Prèkaroš
Jel ti ne bi bilo bolje napraviti kako je Ivan imao na c3? LED trake u farovima po bridovima reflektora, nešto u žmigavcu...
Ili da je ovo bar u boji vozila, a ne imitaciji karbona :D
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Kod DIY su sve opcije otvorene... neznam koliko je par rabljenih farova, al sa parsto kuna se daju čuda izvest.

Ima i ova opcija... malo skuplja, al je fensi :cool:

 

Milosh

Test
@ Ivan: nisam baš siguran kako je u HR zakonu definisano, ali u BiH je to ilegalno, kao i sve druge prepravke na svjetlima koje su van oem rješenja.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 
Na vrh