C4 II - Pozitivna iskustva

Mrèela

New member
re: SAVRŠENI C4 II - Pozitivna iskustva vožnje i posjedovanja

Ovi noviji neće nikada dočekati da budu ovako lepi u tim godinama.
Makina je O.K.!:D
 
re: SAVRŠENI C4 II - Pozitivna iskustva vožnje i posjedovanja

Eto,i na SAVRŠENOM C4 ( :grin: ) se desio kvar :eek:
Nije ništa strašno,ali eto da prijavim...pukla membrana na zvučniku :mad:
Garancija je tu pa je problem 0.
Usput,dali je netko produžavao garanciju nakon isteka redovne i ako je koliko je izvadio kunića?
 

ZVAJ

Skoro zreo
re: SAVRŠENI C4 II - Pozitivna iskustva vožnje i posjedovanja

Usput,dali je netko produžavao garanciju nakon isteka redovne i ako je koliko je izvadio kunića?
Ima više kombinacija, jedna od njih je 1 god ili 50.oookm. Standardna garancija još 1 god. Ja sada imam 27tkm istekle 2 godine. 1750kunića :)
 

genesis

New member
Re: Iskustva s C4 II by bubamis

evo da i ja podjelim iskustva sa svojim medvescakom :)

kupljen nov, 9.mj 2012.g trenutno imam pređeno 33 338km.. sa autom sam zadovoljan jedino sto se izgleda tiće i potrošnje.. na 19 000km mi se promjenio zvuk rada motora kad stisnem kvačilo.. dok je kvačilo stisnuto zvuk je normalan.. kad ubacim u ler i pustim kvačilo dobije se nekakav dodatan zvuk ubrzanog lupkanja.. na prvom servisu prijavim kvar.. kažu mi da je to normalno, nakon mj dva odlazim opet na servis, u nadi da mi samo riješe taj kvar.. tri dana sam bio bez auta, nakon preuzimanja zvuk je i dalje tu.. uvjeravaju me da je to sinkorn 5. brzine i da je to sad sve ok.. tu sam skoro odustao.. no nakon mj dva dana odlazim u zg i žalim se na ove di sam kupio auto.. i želim da mi se to popravi, jer sam otišao kod par majstora i rekli su da su to ležajevi na mjenjaču i da je popravak 6000kn jedan je čak na 8 citroena c4 imao identične slučajeve.. i uvjeren je da je to kvar.. ovi u zg u glavnom servisu nakon što su valda najurili ove di sam kupio vozilo.. zovu me radi dogovora, te mi obećavaju da mogu sjesti u bilo koje novo vozilo i ako kažem da je to to.. da će sa tog istog vozila uz moju prisutnost izvaditi kompletan mjenjač i sve što treba i staviti na moje vozilo. termin mi je iduči tjedan pa javim dojmove.. i obečali su da će biti gotovo u par sat, a ne kao prošli puta 3dana.. isplati se biti uporan.. ostalih problema nisam imao..
 
Re: Iskustva s C4 II by bubamis

Pozdrav ekipi...
Kao što neki znaju vozim C4 II medveščak 1.6 benzinac. Kupljen je prije skoro godinu dana i ima cca 25000 km. I ja sam zadovoljan sa svojim autom...i dalje zadovoljan. Jako! Bez obzira što sam primjetio da ima problema sa kvačilom ( teško je prebacivao iz 3 u 4 brzinu). U roku od tjedan dana sam dobio novo kvačilo. I zadovoljan sam sa servisom. Sve što sam tražio sam dobio bez ikakvih izgovora i izmotavanja. Dakle,vozim auto već godinu dana. Bio sam na jedno 10 vožnji od 700 km svaka,pun klinac gradske vožnje,nemam cvrčaka i sl.buba,ne otpadaju mi dijelovi,nema zvukova čekića iz motora,elektronika radi i ... vozim se. Dakle čisto da vam dokažem da pravilo(pljuvanje po C4 II) ima i iznimku. Isto tako u servisu se prema vama odnose kako se postavite od prvog dana. Ja kažem nisam imao problema. I nakon servisa na 20000 km,a i nakon zamjene kvačila su me zvali da provjere dali sam zadovoljan uslugom. Jesam! Usput,i ostale marke vozila se kvare. Svi,i jeftini i skupi.
A moj stari je uvijek govorio ... i ćelavom k...u dlaka smeta. :cool:
 

dcizek

New member
Problemi s novim C4

Pozdrav svima,

Imam podosta problema za novi auto koji trenutno ima samo 4000km.

1. svaki put kada upalim auto i dođem do točno 15km/h zatrese mi se papučica gasa i čuje se neki udarac
2. kada stisnem kočnicu dok auto ne radi čuje se škripanje papučice. Ovo se nije čulo do prije 3 dana.
3. kada pustim papučicu gasa do kraja čuje se zvuk kao da je netko otkačio feder.

Molim vas da mi netko kaže što bi ovo moglo biti i da li je netko imao takvih problema.
 

Churka

New member
re: SAVRŠENI C4 II - Pozitivna iskustva vožnje i posjedovanja

Prijatelju to ti je novi auto,pa normalno da malo skripka dok se ne razradi...na mojem je isto tako
 

Joka

New member
Re: Problemi s novim C4

Pozdrav svima,

Imam podosta problema za novi auto koji trenutno ima samo 4000km.

1. svaki put kada upalim auto i dođem do točno 15km/h zatrese mi se papučica gasa i čuje se neki udarac
2. kada stisnem kočnicu dok auto ne radi čuje se škripanje papučice. Ovo se nije čulo do prije 3 dana.
3. kada pustim papučicu gasa do kraja čuje se zvuk kao da je netko otkačio feder.

Molim vas da mi netko kaže što bi ovo moglo biti i da li je netko imao takvih problema.
Ovo prvo za gas je i kod mene, mislim da to sustavi odrađuju svoje, osjeti se na 15 i na oko 30 kmh, doduše više to i ne primjećujem, navikne se čovjek, ali mislim da tako mora biti
 

dcizek

New member
Re: Problemi s novim C4

Ovo prvo za gas je i kod mene, mislim da to sustavi odrađuju svoje, osjeti se na 15 i na oko 30 kmh, doduše više to i ne primjećujem, navikne se čovjek, ali mislim da tako mora biti
Imaš pravo i na 30-ak kmh isto, ali ne uvijek. Zanimljivo je da je to uvijek u trenutku kada se prikaže da treba promijeniti brzinu. Znači na prijelazu iz prve u drugu i iz druge u treću.

To nikako ne mora biti tako. bio sam danas u servisu i ovlašteni serviser mi kaže da tako nešto nikad nije imao i da mora uzeti auto na detaljnu provjeru :eek:
 

Joka

New member
re: SAVRŠENI C4 II - Pozitivna iskustva vožnje i posjedovanja

Kad sam ja svoga ostavio u servisu da probaju, prvi serviser što je probao kaže nije primjetio ništa, ovaj drugi je primjetio, rekli su da će poslat upit Citroenu pa kad ovi jave njima, onda će i oni meni javiti, to je bilo prije godinu dana i nikad ništa javljeno, u međuvremenu je i servis rađen kod njih. To što skljocne na 15 i na 30 kmh se samo osjeti kad se auto upali i krene. Kad opet staneš i krećeš toga više nema, znači samo kod prvog kretanja.
 

timarusi

New member
re: SAVRŠENI C4 II - Pozitivna iskustva vožnje i posjedovanja

Bok svima,

da se predstavim pošto sam novi na forumu.

Prije mjesec dana sam kupio C4 HDI 90 medveščak. Auto je stvarno lijep, pun opreme i sve to ali me jedna stvar strašno smeta.

Dakle,

nakon prvih 500km imam simptome koje genesis opisuje. Kad se kvačilo pusti čuje se kotrljajuć zvuk što me jako iritira i mislim da se ni pod razno takvo nešto ne bi trebalo čuti na novom autu.

Sva sreća pa auto ima 8 zvučnika, tako da kad čovjek izgubi živce ima spas kakav takav.

Moim vas za kakvu pametnu misao vezano uz ovaj problem.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
re: SAVRŠENI C4 II - Pozitivna iskustva vožnje i posjedovanja

Moim vas za kakvu pametnu misao vezano uz ovaj problem.
Molim te, ako želiš raspravljati o problemu, otvori zasebnu temu, ako već ne postoji. Naime, ova je samo za općenita iskustva.
 

Automatic

Well-known member
re: SAVRŠENI C4 II - Pozitivna iskustva vožnje i posjedovanja

evo da i ja podjelim iskustva sa svojim medvescakom
To kaj si navel za lupkanje kad pustiš kvačilo to ti je otišao ležaj na spojničkoj osovini i to onaj zadnji jer muj je tamo najveće opterećenje.Probaj naglo stisnut i pustit i vidjet češ da će doć u položaj da se nekad neće ni ćuti ili jako malo ,onda opet stisni i pusti pa će se opet čuti jaće.Reci ovima u servisu nek daju otkaz ,kakav sinhron (da li uopće znaju ćemu služi sinhron) ,i on se čuje kao krčanje kod prebacivanja brzineu dotičnu (mislim da si naveo petu).Inače se peta brzina nalazi iza samog ležaja spojničke.Sinhroni su na piramidi koja se ne vrti dok je auto u leru .
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
re: SAVRŠENI C4 II - Pozitivna iskustva vožnje i posjedovanja

Mislim da je vrijeme da se ovaj oksimoron iz naslova izbaci :D al ako ništa bar me svaki put nasmije heheh

inače znaju ljudi duuugo vozit s tim ležajem... nego jel moguće da u tvornici nisu stavili dovolno ulja u mjenjać? Ili uopće :surprised:

U teoriji biš to morao preko garancije riješit... al po iskustvima u servisu ili to neće osjetit i reć da je sve OK ili neće imat pojma u čemu je stvar... pa ajmo pitat francusku, natezanja gor dol....

Komedija :grin:
 

markan1000

Well-known member
re: SAVRŠENI C4 II - Pozitivna iskustva vožnje i posjedovanja

evo da malo oživim temu... kakva uživancija jučer, prekrasan dan, dragi ljudi, i savršeno uživanje u vožnji po zagorskim bregima u mom autiću, kojeg od jučer još i više volim. zapravo sam skužio da mu najbolje paše to lagano krstarenje magistralnim (i malo manje magistralnim) cestama, kad dolazi do izražaja njegova udobnost i tihi rad... uglavnom, da kucnem u drvo, savršeno!
 

Dalibor

Dado Tornado
re: SAVRŠENI C4 II - Pozitivna iskustva vožnje i posjedovanja

nego jel moguće da u tvornici nisu stavili dovolno ulja u mjenjać?
trebao bi postojati nulti servis u kojem se provjeravaju takve stvari prije nego se auto preda kupcu
(vjerojatno samo provjere kako auto iznutra izgleda :hmmm:)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
re: SAVRŠENI C4 II - Pozitivna iskustva vožnje i posjedovanja

a mislim da im nije pretjerano bitno, pa vidiš da isporučuju aute sa nebalansiranim kotačima.
 

markan1000

Well-known member
re: SAVRŠENI C4 II - Pozitivna iskustva vožnje i posjedovanja

ja je pokušam oživiti s jednom dobrom kritikom, a oni opet nastave po starom, ccc :grin:
 
Na vrh