Zujanje u predjelu alternatora

Marko CIII

Kosovska Mitrovica
Pa jedino mi nije jasno zasto pre toga nije tako radio, mada ko zna mozda sto je bio star kais ili spaner.
snimio sam video, samo da ga obrade na youtube i stavljam link da cujete:meh:
 

DS9

Active member
Bisam siguran od čega je (sve), a jeste čudno što se nije javljao pre montiranja novih delova. Ili je do njih, ili je do zategnutosti kaiša. Ipak ne bi me začudilo da ima veze sa npr. remenicom radilice (početna faza) tj. sa delovima loje okreće zupčasti kaiš. Nadam se da će ovo još neko videti i prepoznati.

Taj zvuk dosta liči na ovo dole
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=c0r0v4M8x28[/ame]
 

Marko CIII

Kosovska Mitrovica
Neznam stvarno sta može da bude. Kad bi još neko postavio snimak svog ljubimca pa da mogu malo da uporedim. Ovi kažu da je normalno, mada neznam....

Kako nema tomice? Evo ti gore snimak C3 čudan zvuk
 

ZlatkoC4

Well-known member
bio mi je blokiran video sa adblock plus pa nisam vidio sad sam ga poslušao i indentični su snimci na oba snimka. tvoj c3 vjerojatno ima problem sa nekim ležajem koji to je teško reći majstor bi to trebao znati. ako ti trba majstor možeš se zaletiti do NS u Citroen-Peugeot partner kod Marka da ti on to riješi. Mogu ti dati i kontakt tel ako trebaš.

ali po zvuku bih rekao da je neki ležaj prosvirao.
 

DS9

Active member
Već sam bio naveo :) ali je Marko CIII od Novog Sada udaljen više od 600 km.

Ako si iz Sremske Mitrovice - u Novom Sadu ce ti odlično rešiti sve što treba u servisu Autopartner. Vlasnik je iskusni citroendžija (Marko) kod koga servisiraju svoja vozila i neki članovi ovog foruma.

Ipak, raspitaj se prvo za cene.

Marko, obrati pažnju na poslednju moju pp poruku. Dakle posalji mi svoj e-mail i željeni nick, (mislim da bi bio adakvatan npr. MarkoC3), kako bi ti stigla šifra za pristup cfs-u.

Kao što reče Zlatko, liči da je neki ležaj problematičan ali je čudno što se pre nije tako čulo. To bi ukazivalo da je npr. pretegnut neki od kaiševa što je malo verovatno sa obzirom da oba imaju automatski španer.
 
Posljednje uređivanje:

ZlatkoC4

Well-known member
A nisam pratio sve očito mislio sa da je iz Mitrovice pa zato rekoh za Novi Sad kao i ti.
možda se ležaj i prije manifestirao samo se nije toliko čuo sad kad je španer i remenje novo to onda dolazi do izražaja.

čekamo da čujemo što je uistinu u pitanju.
 

DS9

Active member
Jeste iz Mitrovice, ali Kosovske.:angel:

Sticaj okolnosti je takav da nije baš lako naći pouzdanog majstora u toj oblasti, a koji će brzo rešiti stvar. Ni Leskovac i Niš nisu baš da se lako skokne do njih. Sa CFS-a znamo da je od njegovih aktivnih članova (a iskusnih servisera) najbliži Paja iz Knjaževca, ali je i on udaljen ne manje od 350 km.
 
Posljednje uređivanje:

DS9

Active member
Heh, sa današnjeg naučnog stanovišta slepo crevo je praktično rezervoar korisnih bakterija koje po potrebi migriraju u debelo crevo :grin:

Inače Marko ne vidim tvoju poruku u inboxu, pa čekam.
 

DS9

Active member
Iskreno se nadam da neće morati da emigrira :D

Btw Marko, sa obzirom na veštine koje poseduješ :hello: čini mi se da verovatno imaš naijstančaniji sluh od svih nas koji učestvuju u ovo raspravi...

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=pXn_aAE0QyU[/ame]



pa mislim da bi mogao da se navikneš i na zvuke hdi C3ojke :whistling: samo malo promeniš žanr :) . Ovo gore ti je i onako više za benzince. :D

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=jbN-jO11vKg[/ame]
 

Marko CIII

Kosovska Mitrovica
Da bih negde migrirao moraš nešto da posedujes da imaš neku imovinu. Nije to baš tako lako Zlatko, a i volim ove krajeve

Što se tiče muziciranja DS9 to je moja najveća ljubav ☺
 

ZlatkoC4

Well-known member
Nije to baš tako lako Zlatko, a i volim ove krajeve
znam rodni kraj je upravo to rodni kraj i gdje got da otišli u rodnom kraju se najbolje osječamo.
Ali gdje su pravi ljudi tu je i dom :grin:

Ja se i u NS osječam kao kod kuće u Mladenovu, Velikoj Gorici, Puli, Splitu itd ima toga brdo i ovdje i vani, gdje got su dragi i društveni ljudi tu se uvjek čovjek osječa dobro i ugodno.
Kao što su se i moji gosti uvjek osječali kao u svojoj kuči i to mi je največe bogastvo pravi i iskreni ljudi
 
Na vrh