Zrak prolazi kroz ventilaciju iako je sve ugašeno.

Limun

Member
Ventilator je iskljucen, ne cuje se i nema tog puhanja kad auto stoji. Ma mogu mu to oprostit jer ne moram tako često stajat na benzinsku :whistling:
 

markan1000

Well-known member
Ista stvar je i kod mene na c4 II 2011. Sve ugaseno na automatskoj klimi ali zrak prolazi i sto brze vozis jace puse. Ja stavim ventilator na 1 i rijesim problem.
kako sam već i prije rekao, sve potpisujem, i "problem" i rješenje problema
 

visaluteju

Well-known member
Najjace od svega je sto ja to niksd nisam primjetio dovoljno da mi smeta dok nisam ucestvovao u ovoj temi...i prije par dana mi zasmetalo da sam morao vizicki zatvarati ventilaciju...a vozim 10godina
 

Cutac

Prèkaroš
Ja sam bio probao i na oba Citrača puše kad se vozi preko 150.
Ili se uključi recirkulacija ili se prebaci sa face(nikad ne držim na faci pa mi ni ne smeta :whistling: )
 

Kele

PSA Fan
Mora da duva(puse) malo kroz ventilaciju iako je ugasena na komandama.
A zasto?
Zato sto u ventilaciji stoji ugradjen reostat ventilatora ili ti regulator brzine ventilatora.Taj deo sluzi da regulise brzinu ventilatora u zavisnosti od zadate komande na kontrolnom panelu.Kod automatske klime taj deo je elektronski modul,kroz koje prolaze velike struje i samim time taj deo se veoma zagreva.Verovatno ste ga vec videli na nekom autu i izgleda kao jez ili ima aluminijumski hladnjak da bi se sto brze oslobodio toplote.Ako ne bi imao vazdusno hladjenje,ne bi bas dugo trajao.Iako vam je na komandama ventilator kabine ugasen , regulator je svejedno u funkciji i zagreva se.Zbog toga mora malo da duva.Kod dosta auta je to tako,samo se negde vise a negde manje primeti.
 
Na vrh