Zamjena vjetrobranskog stakla...

Rovan

Member
Donator foruma
Znači, na svim prijašnjim autima (a vozim već preko 25 godina) nikad ali nikad nisam mijenjao vjetrobransko staklo...a na Picassu ode već drugi puta od kamena :D Veli frend pa nije ni čudo, pa to baš i nije teško promašit s obzirom na veličinu stakla...da skratim, osiguranje nemam (imao kasko koje je isteklo, čekao ponovno osnovno da dodam i lom stakla al kamen je bio brži, i to kamenčina na autocesti na brzini od 130kmh)...

Pitanje, zamjensko će ići, nude dva - Gobain Sekurit ili Pilkington, tvrde da je Sekurit i original ugradnja (koje i trenutno imam gore) ali da zamjensko neće jedino imati Citroen logo (radi se u istoj tvornici) ali da ima sve iste karakteristike kao i original, zvučnu toplinsku i svjetlosnu zaštitu/izolaciju)...isto kažu i za Pilkington (osim da nije original ugradnja ali ima iste karakteristike) ali Pilkington je iz nekog razloga 120€ jeftinije...s obzirom da mi 120€ nije odlučujući faktor, mogu platiti, ali ako je stvarno isto zašto ne uštediti 120€...

E sad, iskustva neko ima nekakva? Sekurit ili Pilkington?
 

sir.Oliver

Well-known member
ja na opelu imam Pilkington i super je ( original ) iako sam menjao dva puta ... prvi put pukotina a drugi " nano tehnologije sumnjiva porijekla " ... jednostavno , kada je naišlo vozilo u susret , sve se pretvorilo u jednu svetlosnu mrlju .... i to sve od kada sam dao oprati auto u meni nepoznatoj perionici
 

Rovan

Member
Donator foruma
Već sam mijenjao jednom šajbu i nakon promjene sve radi... s tim da su se prvo zajebali i ostao im zrak unutar senzora (vidjelo se izvana kao krug u senzoru) i nije dobro radio senzor kiše, naknadno su to sredili
 

goranpo

Member
Rovan Rovan Na tvom mjestu bih birao Gobain ako se radi u istoj tvornici, bez obzira što je skuplje. Senzori se kalibriraju na određenu svjetlopropusnost u odnosu na boju i vrstu stakla i vrstu pvb folije unutar stakla, tu si siguran da će biti upotrebljeni isti materijali i da neće utjecat na rad senzora.
 

sir.Oliver

Well-known member
Rovan Rovan Na tvom mjestu bih birao Gobain ako se radi u istoj tvornici, bez obzira što je skuplje. Senzori se kalibriraju na određenu svjetlopropusnost u odnosu na boju i vrstu stakla i vrstu pvb folije unutar stakla, tu si siguran da će biti upotrebljeni isti materijali i da neće utjecat na rad senzora.
ja nebih bio toliko siguran . godine prolaze , tehnologije se menjaju .... folija ne mora biti identična ..... ja bih radije Pilkington
 

goranpo

Member
Ja pričam iz iskustva. Npr. Isti dobavljač stakla ima različite vrste floata, ista je boja stakla ali je razlika u svjetlopropusnosti 3%, oku neprimjetno ali kupac je potvrdio testiranjima da bi mu senzori morali ići na rekalibraciju ako se koristi taj drugi float iz razloga što se senzori kalibriraju u tijeku razvoja projekta na određenu svjetlopropusnost. Ne kažem da je Pilki iz bilo kojeg razloga loš, naprotiv, samo radi stakla za drugu ugradnju ali sigurno ne koristi stakla jednake svjetlopropusnosti kakve koristi Saint Gobain jer oba proizvođača sami proizvode float za svoje potrebe. Može sve proći bez ikakvih problema, a može biti i drugačije, zato bih ja išao iz sigurnosti na varijantu tvornice koja je inicijalni proizvođač vjetrobrana.
 
Na vrh