Zamjena unutarnjeg retrovizora

renco

New member
Zamutilo mi se staklo iz nekog razloga (slika) pa bih promijenio retrovizor.


Pa imam nekoliko pitanja:
1.) Kak se mijenja retrovizor? Treba li se zezati s ljepljenjem ili postoji drugi način?
2.) Odgovaraju li retrovizori s drugih modela citroena ili moram baš tražiti original za C3?
3.) Koliku otprilike cijenu mogu očekivati na auto otpadima za to?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Iskoristi priliku pa ugradi rikverc kameru sa ekranom u ogledalu. Pisao sam već o tome, možda na svojoj temi neznam više...
Trošak je nekih 200kn. Novo zrcalo s ekranom se natakne na staro, estetski odlično izgleda. Kabele nemoraš provlačit ako uzmeš wireless kameru. To je moja preporuka :D

A što se otpada tiče, sve preko 50kn je pljačka. Preko eBaya su nova oko 100injak kuna ako se dobro sijećam.
 

renco

New member
Iskoristi priliku pa ugradi rikverc kameru sa ekranom u ogledalu. Pisao sam već o tome, možda na svojoj temi neznam više...
Trošak je nekih 200kn. Novo zrcalo s ekranom se natakne na staro, estetski odlično izgleda. Kabele nemoraš provlačit ako uzmeš wireless kameru. To je moja preporuka
Hmm, nije loša ideja, al imam već parkirne senzore iza pa mi kamera i nije nešto potrebna. Tražim nešto brzo i efikasno da zamijenim postojeći retrovizor jer slabo vidim na njega pa me najviše zanima odgovor na moje 1. pitanje, kak se on mijenja.

S druge strane, kad veliš da se novo zrcalo s ekranom samo nakači na postojeći retrovizor, jel to nešto na principu ovog? :
http://www.ebay.com/itm/300mm-Car-Truck-Wide-Curve-Convex-Interior-Clip-On-Panoramic-Rear-View-Mirror-/272174063912?hash=item3f5ed6a128:g:5YYAAOSwoudW576J&vxp=mtr

Jer sam gledao opciju da uzmem univerzalni s tog linka, al mi se čini da bi to ružno izgledalo nakačeno gore.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Imam i ja senzore... al od kad je kamere ih ne slušam više. Puno viša razina usluge :D

Orginalan retrovizor bi se trebao odljepit i novi zaljepit gore. Svatko ko se bavi autostaklima ti to može odradit... pretpostavljam da će 50-100kn naplatit, ako mu ti već ne ostaviš 50kn za kavu.

Ovaj univerzalni je istina jeftin, ali mi se ne sviđa pretjerano zbog čisto pravokutnog oblika. No što se samog sistema montaže tiče, odličan je, u sekundi ide gore - dole. A dovoljno je čvrsto da samo ne otpadne.

Ako zanemarim oblik, mogu samo reć da će sve normalno izgledati... mogu ti poslikat iz više kuteva svoj retrovizor. Ja svoj ne primjećujem od prvog dana, jednostavno je to dio auta koje oko ne hvata. A ono bitno što se gleda, zrcalo, je kako spada
 

renco

New member
Pa moze, daj mi poslikaj pa da vidim kak takav "kockasti" izgleda, ipak mi je najjednostavnije naruciti tog s ebaya za 4-5$ nego se za:cenzura::cenzura::cenzura:avati s otpadima i s lijepljenjem
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Svaka čast @mirda :D Meni se nije dalo tražit hehe

Ako treba još, lako poslikam, danas ništa nisam stigao.
 

renco

New member
Svaka čast @mirda Meni se nije dalo tražit hehe

Ako treba još, lako poslikam, danas ništa nisam stigao.
Super si ti to odradio i zanimljivo izgleda, čak imam i volje to napraviti, al vremena nikak. A i senzori su mi skroz dovoljni, pogotovo na tak malom autu.

Što se tiče zrcala, ovo tvoje je zaobljeno i ima lijep oblik, a ovo s mojeg linka (i ostala s ebaya po prihvatljivim cijenama) su doslovno kockasta (slika) tak da mislim da bi to jako nakaradno izgledalo nakačeno na originalni retrovizor.



Uglavnom, najviše me zanimalo kako se retrovizor mijenja, a očito se s tim ne isplati za:cenzura::cenzura::cenzura:* doma kad se kod autostaklara promijeni za sitniš.
Kontaktirat ću onda autootpade pa na kraju odlučiti hoću li uzimati original ili s ebaya tog za nakačiti.

P.S. ivan222, zainteresirao sam se i pročitao sam cijelu tvoju temu od tog posta do kraja, veliki respect na volji, živcima i strpljenju :D
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Hvala, duga je to veza s puno uspona i padova :D

Po njuški vidim da Lukavec pita 200kn za rabljeni. Nego, prema serviceu bi kat. trebao bit 8155.42, al ne nalazim puno prema tome. Jedino mi se čini da se tvoj bez senzora ne lijepi nego nakači s nogicom na zaljepljen nosač na staklu. Pitaj u ovlaštenom za svaki slučaj cijenu
 

renco

New member
Samo informacija ako će još netko trebati,

Lukavec traži 150kn (+ dostava), a u ovlaštenom (CIB) je 384,36kn, ktb. 8148Y7, našli su mi prema broju šasije.

Na ebayu sam našao najjeftinijeg za 25$, a tu negdje se kreću i ovi s rikverc kamerama pa mislim da ću na kraju to uzeti i koristiti ga kao običan retrovizor, sve dok ne nađem vremena za instalaciju kamere :D

Evo ga: http://www.ebay.com/itm/4-3-LCD-HD-Car-Rear-View-Mirror-Monitor-LED-Night-Vision-Reverse-Backup-Camera-/291869763791?hash=item43f4cb28cf:g:7qMAAOSw9IpX0wq1
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Uzmi samo zrcalo bez tih dodataka... jeftinije je u startu, a ima boljih opcija za kamere i ožićenje.
 

renco

New member
Misliš na bežične kamere ili neke druge kvalitetnije? Gledao sam kasnije komplete s bežičnim kamerama i to bi mi najvjerojatnije bila opcija, a vremena za postavljanje bih našao sad za božićne blagdane, naravno ak bi paket stigel do tad
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Neće više, kasno je... velika gužva je za blagdane... da danas naručiš, vjerovatno poslje nove godine bi stiglo.
Tako je, mislim prvenstveno na bežičnu opciju s kojom ćeš si uštedit brdo vremena i živaca naspram provlačenja kabela po cijelom autu.
A što se kamere tiče, ja sam uvijek da to što ljepše izgleda...ja sam sebi stavio ovu, sliči na neka tvornička riješenja i ne vidi se jako. A cijena je sa Wireless kompletom.
 

renco

New member
Evo kakvu sam si kombinaciju složio, naručujem danas navečer pa kad mi stigne i kad instaliram, javim iskustva u svojoj temi:

1.) Držač registracije s kamerom - da ne trebam ništa ekstra bušiti i slično, ovo je najjednostavnije, a mislim da i izgledom najprihvatljivije - 14.62$

http://www.ebay.com/itm/EU-European-License-Plate-Frame-Car-Rear-View-Camera-Reverse-Backup-Night-Vision-/272480079120?hash=item3f71140d10:g:X-EAAOSw4GVYTiAd

2.) Wireless modul (transmitter i receiver) - 5.93$

http://www.ebay.com/itm/2-4G-Wireless-Module-Transmitter-Receiver-Car-rear-view-Camera-Reverse-Camera-/252628220493?hash=item3ad1d0ba4d:g:FZwAAOSwcLxYIsP~

3.) Retrovizor s LCD-om + kamera + kablovi

http://www.ebay.com/itm/4-3-Car-TFT-LCD-Mirror-Monitor-Reverse-Rear-View-Backup-Camera-Night-Vision-/252662645102?hash=item3ad3de016e:g:HhYAAOSwEzxYQCAB

Zašto komplet? Zato što je samo retrovizor jeftiniji 1.5$ od kompleta pa nek se nađe za svaki slučaj.

Ukupno 35.87$ ili 265 kn (dolar je ojačao zadnje vrijeme :mad: )

Prednost je što nije sve u jednom kompletu pa mi ne mogu lupiti pdv jer ništa nije skuplje od 160kn.
 
Na vrh