Zamjena ulja u automatskom mjenjacu

mile63

Member
Pozdrav forumasi,citroenasi
Vozim Citroen C5 2,0 HDI, 133KW,automatik, g.p.2016 presao 160 000km, zelio bih promjeniti kompletno ulje u mjenjacu tzv. sistemom ispiranja posto do sada nije nikad mijenjano. Zanima me koje ulje sipati i gdje to uraditi u Hrvatskoj, jel netko ima iskustva ili kakav pametan prijedlog.Hvala
 

Džoni

Member
Pozdrav forumasi,citroenasi
Vozim Citroen C5 2,0 HDI, 133KW,automatik, g.p.2016 presao 160 000km, zelio bih promjeniti kompletno ulje u mjenjacu tzv. sistemom ispiranja posto do sada nije nikad mijenjano. Zanima me koje ulje sipati i gdje to uraditi u Hrvatskoj, jel netko ima iskustva ili kakav pametan prijedlog.Hvala
Piše ti u profilu da si iz Karlovca, pa ti nije baš isplativo voziti za Vinkovce, ali tu ima par dobrih majstora za automatike.

Ja sam se, konkretno, čuo s Perišom, otprilike u vrijeme kada je moj C5 imao km koliko i tvoj sada. Ono što mi je on savjetovao je da ne diram mjenjač ako ulje nije mijenjano do te kilometraže.

Na kraju sam odradio "običnu" zamjenu bez ispiranja, sam. Da sam bio u propisanom intervalu (Aisinovom, naravno), prepustio bih to njemu.

Uglavnom, nakon dvije zamjene i pređenih cca 30 000 km mjenjač je i dalje ok. Ja sam koristio Liqui Moly ATF 1800, jer zadovoljava standard.

Imaj na umu da ti na toj kilometraži nitko ne garantira da će ti proći sve ok, a to će ti reći i u servisu.
 
Na vrh