Xantia Zamjena ulja LHM

Todor

New member
evo ovako,puklo mi je povratno crevo i iscurio mi LHM,stavio nova creva kupio nov LHM,u posudi je je bilo malo vise od litre starog LHM-a,kada sam sve to izmenjao,doslo je na red luftiranje ili odzracivanje kocnica,ali ni posle vise od sat vremena ulje nije krenulo,a kada motam volan levo desno cuje se misli pumpa,i auto nece ni da se digne, a ni da se spusti.MOLIM ZA POMOC
 

fullcool

New member
Moraš odzračiti na regulatoru tlaka, nakon toga dići na najviši nivo, doliti ulja na mjeru, par puta spustiti i dići, provjeriti ponovo nivo ulja, pa na kraju odzračiti kočnice.
 

Lakii

Well-known member
OK, prvo moras uputiti pumpu, znaci ako si mjenjao cijevi, moras u usis pumpe uliti LNM da ga pumpa uvlaci u sebe. Znaci nesmije uvlaciti zrak. Tu imas i odzracivanje sustava preko vijka na regulatoru pritiska, da opet ne uvlacis zrak.
Isto tako, moras biti siguran da ti je cijev usisa iz LHM rezervara cvrsto stegnuta.
 

pele4854

New member
Poštovani Lakii, gde mogu nabaviti komplet novih creva sa krivinama za Lhm ulje Citroen Xantia 2,0 Turbo benzinac. Unapred hvala
 
Na vrh