Zamjena senzora vanjske temperature

zoko

New member
Pozdrav!
Može li netko dat informaciju da li vanjski senzor ima utjecaja na rad grijača, C3, 1,4HDI, 2005g.
Naime uopce nista u autu ne pokazuje vanjsku temp, samo vodoravne crtice.

Motor je perfektan, grijaci novi, ali kod niske temp jutarnje paljenje zahtijeva verglanje u trajanju od par sekundi.
Hvala! 😊
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ima ima, treba ga zamijeniti. Samo, kad senzor crkne, obično baca krivu temperaturu... Ovo je indikacija da je možda i komp zblesavio. Ja bi ga pokušao resetirati za početak
 

zoko

New member
Hvala Ivane!
Znaci ti mislis da prvo resetiram, prije nego bih mjenjao senzor?
A kako se resetira? Skinut klemu s akumulatora? Koliko dugo?
 

zoko

New member
Pozdrav ljudi!
Evo stize hladnije vrijeme a ženin c3 opet teže pali. Vergla i onda baci dim kad upali (samo kod prvog jutarnjeg paljenja)
Inače je motor ko cager, tih i odlično pali ljeti, ili kad je vruć.
Vanjsku temp kao sto rekoh već, ne pokazuje, samo dvije crtice.
Kupio ja novi senzor, majstor ga htio ugradit ali veli da uopće nije našao konektor u vratima desnim gdje bi spojio senzor.
Možda netko ima savjet šta učinit!?

Usput, nedavno je automatska klima picela zezat, nekad radi nekad neće...
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Jel imaš na dnu desnog retrovizora ovaj senzor koji viri s donje strane uopće?
 

zoko

New member
Rupa u retrovizoru ima ali senzora nema. Zato sam kupio novi, odvezao auto majstoru i nije ništ napravio. Skidao oplatu na vratima i kaže jednostavno nema ga kud spojit...
 

Milosh

Test
Rupa u retrovizoru ima ali senzora nema. Zato sam kupio novi, odvezao auto majstoru i nije ništ napravio. Skidao oplatu na vratima i kaže jednostavno nema ga kud spojit...
Vrlo lako moguće da uopšte nema žica i konektora za senzor, pošto ga tvornički nema. Ali to ne znači da se žice ne mogu provući i spojiti.
 

zoko

New member
Malo bi bilo čudno da tvornički nema senzor, svi imaju.
Auto smo kupili prije 3 god i nije ga vec tada imao.
Sjeća li se netko da li je konektor senzora u samom retrovizoru ili u vratima.
Senzor koji sam kupio ima dost dugačku žicu...
 

Milosh

Test
Ja nekida kupio ženi Clio III iz 2008. i isto nema prikaza vanjske temperature. I meni je to čudno ali eto tako je.
 

DS9

Active member
https://citroenc3owners.com/questions-about-a-citroen-c3-not-related-to-the-fu-f12/aircon-problems-external-temperature-sensor-on-52-reg-c3-t81.html

Inače,
Motor je perfektan, grijaci novi
nema baš često prvih c3ojki kojima su menjani grejači, jer je to relativno rizična operacija. Da li su svi promenjeni, da li su neki od njih bili sasvim neispravni? Da li je sigurno relej grejača ispravan - odnosno nema (između ostalih) dijagnostičke greške pre/post heat relay...

Mislim, koje su dijagnostičke greške trenutno prisutne, naravno ukoliko znaš. Sasvim je interesantno da su promenjeni grejači, pre senzora.

Hvala
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh