Zamjena motora

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Interesira me koliko bi komplicirano bilo zamjenit TU3A motor sa jačim, pretpostavljam nekim iz TU5 familije. Jel plug'n'play motor, ili se mora i periferija mijenjat?
Morati ću generalno uredit motor ovako i onako, pa mislim da dodam 150-200€ za 1.6 i njega rađe uredit i ubacit.
Ima li to ikakvog smisla?
 

Krky

Lakerski profesionalac
Oooooo Ivane... jako rijetki su 1.6 stare linije c3..
1.6 bi trebal atestirat, mislim 1000kn je atest..
Mislim da ide sve od 1.6, getriba poluosovine su deblje, odmah idu i glavčine sa brenzama :cool:
Ispuh, bar do zadnjeg lonca :D
Struje se neču ni prisječat. :D
Bolje prisloži prodaj pa kupi bolju pilu..
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ma ima onih 1.6 sa 90ks za siću, TU5JP ili slično. Mislio sam da bi možda struja nekim čudom pasala...ako ne, jbga.
Od ostalog, kočnice već imam :D

A od druge pile ništa, nemogu ovog prodat a bome nemogu ni skupit 3-4000€ za nešto bolje :D
 

Krky

Lakerski profesionalac
A kaj je na tvom 1.4, glava?
Ima u SL jako jeftino dijelovi za c3, na bolha.com pogledaj..
Bar si ti svako malo u SL:D
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
A sve treba napravit... skupio je 200tkm bez velikih zahvata pa je došlo na naplatu.

Još sam u biti u trilemi što mi je činit.
-Mijenjat auto mi je loša opcija jer za njega kakav je nemogu ništa dobit, a i nemam evrića za nadoplatit nešto bolje.
-Druga opcija je posložit prvenstveno motor i ovjes, al to onda vuče druga ulaganja i opet sam na muškoj cifri, al opet jeftinije od drugog auta (Pa sam mislio ako je razlika u 100-200€, ubacit jači motor).
-I treća opcija, koja je za sad aktualna, je stavit na čekanje motor do negdje 8. mjeseca... nije mi problem mijenjat vodu jednom mjesečno :grin:

Nadao sam se da ću tu dobit malo poticaja, tipa ''ma u pol sata zamjeniš motor'', ''samo je štap za mjerenje ulja različit'' i slično... pa da impulzivno odmah krenem u akciju :D
 

Krky

Lakerski profesionalac
Pa da daš skinut glavu, i nek ti ju srede, gumice, vođice, pohoblaju, pa ventile ako treba popoliraju.. oko 700kn max, i novi dihtung i trebal bi on dalje šibat..
Da si prije rekel, kolega mi je razbil totalku xaru 2003g sa tim 1.4i motorom, a motor mu bio ko vurica..
Prodal je sve komplet za 2000kn..
 
Na vrh