Zamjena ili ciscenje VANOS-a

Nesomix

New member
Pozz svima. Nisam nigdje nasao ovu temu pa je ja sad otvaram. Posto mi treba mala pomoc. Radi se o C4 1.4 16v 2013 god.
Dali je ikad iko mijenjao VANOS. Na mom C4 imaju 2 VANOS-a, jedan je za usis a drugi za izduv. Taj drugi je iza motora i zeznut je pristup. Interesuje me upravo taj drugi, dali je neko mozda skidao taj VANOS, i sta sve treba prethodno skinuti na motoru da bi se oslobodio pristup? Hvala
 

Colnago

Active member
Donator foruma
Pozz svima. Nisam nigdje nasao ovu temu pa je ja sad otvaram. Posto mi treba mala pomoc. Radi se o C4 1.4 16v 2013 god.
Dali je ikad iko mijenjao VANOS. Na mom C4 imaju 2 VANOS-a, jedan je za usis a drugi za izduv. Taj drugi je iza motora i zeznut je pristup. Interesuje me upravo taj drugi, dali je neko mozda skidao taj VANOS, i sta sve treba prethodno skinuti na motoru da bi se oslobodio pristup? Hvala
S pretraživanjem google "variable valve timing vanos solenoid replacement" dolazim do Removing and Cleaning the VVT Solenoid - Peugeot 307 - YouTube
 

Cutac

Prèkaroš
Mislim da samo treba skinuti kućište filtra zraka i da možeš doći do konektora i vijka na solenoidi. Ista stvar kao i naprijed.
 

Cutac

Prèkaroš
S desne strane motora odvrneš vijak koji drži cijev usisa, nju onda digneš gore koliko ide i izvučeš iz kućišta filtra(znači zaključa se zakretanjem prema dolje), a kućište filtra(kad skineš poklopac i izvadiš filter) van ide na čupanje.
 

topolino

Member
ako se čuje kao dizel ne valja ti lanac a to kaj ti hočeš mijenjati ti je aktuator i košta parsto kn a ako ne valja dijag če ga pokazati,uostalom možeš im zamijenit mjesta svakog ti drži jedan šaraf
 

Cutac

Prèkaroš
Ne bih se složio, kod mene rokću dizne, lanac u super stanju, prekontroliran vizualno, očitani parametri rada motora.
A dizne baš tuku, no otkad sam prešao oko 2000 na Tifon 100 su se utišale.
 

Nesomix

New member
Znaci ovako. Prije 3 dana sam izvadio oba vanosa i ocistio ih wd-om. Zvuk motora je 50% bolji, ali to jos nije to. Sutra isem u servis kod prijatelja i napisacu ovde na forumu sta je bilo.
 

Nesomix

New member
Gdje si nabavio O-ring za solenoidu?
Imam komsiju koji je auto meganicar. On je imao kljuc kojim je odvrnuo vijak koji drzi vanos. A zadnji vanos, koji se nalazi na zadnjem dijelu motora je izvadio uz pomoc ogledala.
Daj i koju sliku tog misterioznog VANOSa (nikad čuo za to)... ;)
Nisam slikao, ali imas toga na internetu.
Imam komsiju koji je auto meganicar. On je imao kljuc kojim je odvrnuo vijak koji drzi vanos. A zadnji vanos, koji se nalazi na zadnjem dijelu motora je izvadio uz pomoc ogledala.

Nisam slikao, ali imas toga na internetu.
Ali vidicu da ti posaljem snimak gdje se tacno nalazi.
 

topolino

Member
to kaj ste vi skidali su aktuatori vanosi su na lančanicima i moraš pazit da ih ne pomiješaš
kad mijenjaš lanac uz sve to jošimaš i vvt servo motor koji ti u ovom slučaju nije predmet
zanimanja
 
Na vrh