Zamjena električnih instalacija prtljažnika

marek45

New member
Nisam vidio otvorenu temu, pa da obavijestim pučanstvo.
Izgleda da je citroen priznao pogrešku u konstruiranju tih žica oko prtljažnika, pa sad zovu ljude okolo da im besplatno zamijene.
Mijenjaju kompletnu instalaciju žica u prtljažniku (navodno cijena 3000kn).
Jesu li i vas zvali?
Znate li za sličan primjer da neka tvornica automobila nakon 6 godina ide zvat vlasnike vozila na besplatnu zamijenu?

p.s. šteta što ne priznaju i dihtung glave. to bi im prodaju vinulo u visine.
 

marek45

New member
što se događa sa žicama?
pa kao žice moraju ić pod pravim kutem )tamo kad se otvore vrata prtljažnika pa se vidi ona plastika di idu žice). kod mene je sve izvitopereno pa se tu gubi kontakt i zna se polomit.

To obuhvaca samo neke a ne sve aute
laky, al nakon 6 godina da to tek sad skuže i da se tek sad odluče za to?
 

Olaf

New member
Ako si dobio poziv javi se u servis, ako nisi onda tvoj nije obuhvacen tom kampanjom

Zasto se to mijenja, zasto tek sad, itd., necu komentirat
 

ZVAJ

Skoro zreo
Izgleda bolest Citroena. Nisam pronašao na forumu ali zna se za krte žice u vratima na Xsari pa ne zaključava vrata kad pukne žica a u servisu odmah napadnu na bravu vrata (oko 800 kunića...) možda sad i u C4 to ne valja :hm:
 

ZVAJ

Skoro zreo
Ma bio je limar jer je bio slobodan, a glavni je muku mučio sa novim računalom na C4. Nekakva reklamacija sve se pobrkalo. Uglavnom mi je rekao u razgovoru da su vjerojatno popucale žice u onoj harmonika gumi što i je bilo. Nisam mogao auto ostaviti u servisu pa sam kod kuće lemilicu i redom. Dvije pukle žice a čak na tri je pukla izolacija pa sam i njih osigurao. Zato mislim da su u pitanju krte izolacije na žicama a vrata se svaki čas otvaraju...
 

deda

New member
Fučkaš te žice,druge marke imaju felera da se smrzneš i to skuže tek kada se učestalo pojave reklamacije,a to traje godinama i kada određeni broj kvarova na autima prođe određeni broj km.Pitaj WV,Ford,BMW,Mercedes,Renault i tako dalje.Zovu na besplatnu izmjenu nekih sklopova mehanike i elektrike i to odavno kako je istekla garancija.Da a tek Audi koja sranja ima,samo kaj naprave sve da ljudi i neznaju ,jer popravljaju auto prvom prilikom kada dođe na servis.Tko radi taj i greši i neznam zašto se uopće uzbuđujete oko takvih stvari,kada je to potpuno normalna stvar.Kvare se i Space Suthle na letovima u svemir,gdje se svaka greška plaća životom i gdje ima milijarde provjera pa se napravi propust.
 

Hrvoje Marin

Active member
Samo meni nije fora da recimo se vakum ventil na 2.0HDI 16V zamjena kod nas radila 2 godine nakon F ili DE. Moja iskusta sa postprodajom CH su horror ili sabor ovisno kako se gleda. Ok, čujem da ni s drugima nije bolje, ali di su onda našli toliko takvih likova u zemlji od 4 mio ljudi, to mi nije jasno.

Nego kako kod nas stoje stvari s Inforapide? Vidio sam da je recimo sinkron 3-4 brzine na ML6C ima Inforapide. I što ako mi prozuji isti u 6. godini upotrebe?
 

friški

New member
Nisam vidio otvorenu temu, pa da obavijestim pučanstvo.
Izgleda da je citroen priznao pogrešku u konstruiranju tih žica oko prtljažnika, pa sad zovu ljude okolo da im besplatno zamijene.
Mijenjaju kompletnu instalaciju žica u prtljažniku (navodno cijena 3000kn).
Jesu li i vas zvali?
Znate li za sličan primjer da neka tvornica automobila nakon 6 godina ide zvat vlasnike vozila na besplatnu zamijenu?

p.s. šteta što ne priznaju i dihtung glave. to bi im prodaju vinulo u visine.
Pa evo sličnog primjera. Mene su nakon 5 godina hitno pozvali na zamjenu prednjeg ovjesa na stilu. Sad što nije valjano nemam pojma, ali nije bila ugodna spoznaja da odvoziš ~ 100000 km sa neispravnim ovjesom.
U biti i ništa čudno i jači premijum proizvođači znaju imati promjene na autima čak i na tjednoj bazi, a mjesečna je čisto normalna .
 
Na vrh