Zamjena dihtunga glave

nero81

Active member
Donator foruma
Radio netko u proslih god dana zamjenu dihtunga glave? Zanima me okvirno koliko mogu ocekivat po djepu. Zamjena dihtunga, brusenje glave i sve sta ide uz to. Slini ulje i smrdi po antifrizu u kabini. Mozda nije ni povezano...

Radi se o c3 2007 1.4i
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Gdje slini ulje?
U kabini ti 99% curi na spoju crijeva i kilera kabine.

A dal ti je rashladna u posudi mutna, masna? Dal na čepu ulja ima masan sloj, kao majoneza?
 

sir.Oliver

Well-known member
Radio netko u proslih god dana zamjenu dihtunga glave? Zanima me okvirno koliko mogu ocekivat po djepu. Zamjena dihtunga, brusenje glave i sve sta ide uz to. Slini ulje i smrdi po antifrizu u kabini. Mozda nije ni povezano...

Radi se o c3 2007 1.4i
a što je to DJEP ?
 

nero81

Active member
Donator foruma
Gdje slini ulje?
U kabini ti 99% curi na spoju crijeva i kilera kabine.

A dal ti je rashladna u posudi mutna, masna? Dal na čepu ulja ima masan sloj, kao majoneza?
Slini s boka kod pumpe za vodu, jako blizu remena. Sigurno je dihtung jer mi je vec jednom davno mehanicar rekao da slini. Antifriz mi ne djeluje mutan niti vidim ulja unutra, niti majoneze na cepu. Ali laaagano opada razina.
a što je to DJEP ?
Džep :)
 

markan1000

Well-known member
Cca 2.500 bi negdje moglo ispasti. Naravno da cijena ide gore ako ćeš paralelno iskoristiti priliku i odraditi i veliki servis (ne znam jesi li ga i kad radio). Nažalost dva puta sam je na C3 I radio, drugi put zato što prvi put nije bilo napravljeno kako treba, navodno se mnogi mehaničari koji nisu 100% na ti s tim motorom lako zeznu u jednom koraku (zaboravio sam u kojem jbg). Tako da pripazi gdje ćeš raditi
 

sir.Oliver

Well-known member
Slini s boka kod pumpe za vodu, jako blizu remena. Sigurno je dihtung jer mi je vec jednom davno mehanicar rekao da slini. Antifriz mi ne djeluje mutan niti vidim ulja unutra, niti majoneze na cepu. Ali laaagano opada razina.

Džep :)
ako ti slini kod pumpe za vodu , mogu biti dve stvari ... sama pumpa ili dihtung ispod pumpe . aj daj sliku kako i gdje to točno slini .
 

Dalibor

Dado Tornado
Slini s boka kod pumpe za vodu, jako blizu remena... Antifriz mi ne djeluje mutan niti vidim ulja unutra, niti majoneze na cepu. Ali laaagano opada razina.
nemoj to popravljati.
na tim motorima je normalno da propusti jedan mali brtveni otvor na prednjem lijevom dijelu motora (kada gledaš motor od napred).
to je samo jedan uljni kanal blizu čoška motora. mislim da se radi o povratu ulja u karter....

opasno je kada diže razinu ulja jer propušta antifriz ili kada je baš jako zauljen antifriz u posudi
 

nero81

Active member
Donator foruma
Ma mislio sam da mozda ako antifriz pusta malo zajedno sa uljem pa se zagrije na motoru... ne znam. Stvar je sta ne smrdi kada mi je upaljena ventilacija i puse u stakla. Kada je zagasena ili pse u noge
 

dinko1981

Well-known member
Koje sve? Ma jos pred cca 15000km sam mijenjao remen, pumpu zatezac...i rekao mi majstor da mi glava slini tako da vjerujem da je glava u pitanju
Ne kazem da nije moguce da slini ulje na brtvi gleve prema van ali je to poprilicno rijetko, u 99% slucajeva je u pitanju brtva poklopca ventila. Ja bi na tvome mjestu ocistio/oprao motor i pratio situaciju.
Ako i slini na brtvi glave nije nuzno odmah ici na zamjenu, sve dok ne mjesa ulje i antifeiz
 

Memphis

Active member
Nije da se bas nesto vidi.
Znaci nema to veze sa mirisom antifriza u kabini? Bio sam mijenjao termostat pred malo i nakon toga sam primjetio taj miris. Mozda na njemu negdje pusta
Dihtung ti je gotov, to kaj ti smrdi vjerojanto negdje slini antrifriz pa se isparava i smrad ide u kabinu ako ti pod nogama nije mokro
 

Gorski

Member
Ja sam nedavno skidao glavu na 2.0 HDI motoru. Brtva i novi vijci koštaju do 500 kn, brušenje glave motora 180 kn to ti je materijal, ruke ne znam, sam sam radio.
 
Na vrh