Zamijena glave od rucnog manuelnog mjenjaca

Xsahara

Member
Dakle, od kupovine auta odma sam primjetio da je ostecen rucni mijenjac (oguljen, koza istopljena itd..) tek sad mi je sa ebaya stigla nova rucica mijenjaca i pogledah na internet da vidim kako se skida stara ali nigdje kvalitetnog videa, zna li neko ako je mijenjao koji je postupak, za rikverc se dize gore ona plastika i lijevo gore se gurne..
Nova glava je malo manja od stare al to je samo jer je deblja koza bila na starog cini mi se..
 

Prilozi

liberty

Well-known member
treba otkačiti tu kožicu,
pa ispod nje ono što ju drži za šipku mjenjača
i onda glavu mjenjača iščupati što je moguće vertikalnije da t ne popuca neka mliječna plastika koja drži glavu mjenjača na šipki (ako nisi dobio novu s glavom mjenjača
na youtube ima video o tome - neki lik s peugeot 307



ukucaj peugeot ger shift knob replacement pa ti izbacuje videa
 

Xsahara

Member
treba otkačiti tu kožicu,
pa ispod nje ono što ju drži za šipku mjenjača
i onda glavu mjenjača iščupati što je moguće vertikalnije da t ne popuca neka mliječna plastika koja drži glavu mjenjača na šipki (ako nisi dobio novu s glavom mjenjača
na youtube ima video o tome - neki lik s peugeot 307



ukucaj peugeot ger shift knob replacement pa ti izbacuje videa
probao sam sa ovim videom ali ni da mrdne, probacu jos jednom ako ne bude islo moracu u servis mozda je i zapekla pa bolje oni tamo da eksperimentisu
 

sir.Oliver

Well-known member
samo gruba sila pomaže . isto to će ti uraditi i u servisu , ali za dobru lovu .... znači ako ne pomaže gruba sila , upotrebi još grublju . ako ne ide rukom , upotrebi polugu ..... i seti se ..... sila x krak = glava leti .... iz bezbednosnih razloga spusti stakla i zaštiti šoferku ....
 

sir.Oliver

Well-known member
....... i vuci kao da konju čupaš rep ...... a gde da nadje takvog konja ? danas , istina , još uvijek ima konja , ali nemaju rep .... sede u audijima , BMW , mercedesima .....
 

Xsahara

Member
Znaci najbolje jednom rukom drzim mijenjac a drugom cupam ili kako, to mi se cini kao najbolja ideja jer ako budem samo cupao bez da drzim ima ja sve da izvadim hahahah
 
Na vrh